Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takich krótkich trasach nie dziw się ze więcej pali,zanim się nagrzeje silnik juz go gasisz.latem tez tyle palil? Jesli masz uszkodzony czujnik temperatury i ecu dostaje sygnal silnik zimny to podlewac będzie na bogatosci.sondy dobrze dzialają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich krótkich trasach nie dziw się ze więcej pali,zanim się nagrzeje silnik juz go gasisz.latem tez tyle palil? Jesli masz uszkodzony czujnik temperatury i ecu dostaje sygnal silnik zimny to podlewac będzie na bogatosci.sondy dobrze dzialają?

Generalnie silnik sie szybko nagrzewa. Nie ma jeszcze mrozow. Zanim spale papierosa jest juz cieply. (Wskazowka na 30% temp.)

 

Wykresy z ELM06bf121386f8e393895ca69a77a586ee.jpge4750bcb98117430ea88b87f685a3dc9.jpgd94cf3b1ead56c4bacf07fa06b944c0e.jpgbb28f3936066c66d28902627ef48ef8e.jpg72a3be4948aac5ae1329364ede3f3fb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce też swoje 3 grosze dot. spalania.

Ogólnie nie jestem za bardzo zadowolony ze spalania w mieście bo przy dużych korkach + czasem jazda max na 4 biegu wychodzi 11 - 12 litrów a teraz jak zimno sie robi to nawet wiecej..

 

Trasa Katowice - Zakopane - przez Zakopiankę (prędkości do 100km/s max) wychodzi 7,8 litra ale to przy mało dynamicznej jeździe.

 

Wcześniej miałem Diesla więc spalanie wydaje mi się przynajmniej w mieście duże. Plusem zaś jest to że jestem zadziwiony jak szybko ten samochód się zagrzewa ! Jeździłem wcześniej różnymi samochodami i tutaj naprawdę wskazówka z temp. płynu chłodniczego szybko wzrasta a nagrzewnica też bardzo szybko daje znać ciepłym powietrzem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce też swoje 3 grosze dot. spalania.

Ogólnie nie jestem za bardzo zadowolony ze spalania w mieście bo przy dużych korkach + czasem jazda max na 4 biegu wychodzi 11 - 12 litrów a teraz jak zimno sie robi to nawet wiecej..

 

Trasa Katowice - Zakopane - przez Zakopiankę (prędkości do 100km/s max) wychodzi 7,8 litra ale to przy mało dynamicznej jeździe.

 

Wcześniej miałem Diesla więc spalanie wydaje mi się przynajmniej w mieście duże. Plusem zaś jest to że jestem zadziwiony jak szybko ten samochód się zagrzewa ! Jeździłem wcześniej różnymi samochodami i tutaj naprawdę wskazówka z temp. płynu chłodniczego szybko wzrasta a nagrzewnica też bardzo szybko daje znać ciepłym powietrzem......

12 litrow marzenie moje na miasto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jestem zadziwiony jak szybko ten samochód się zagrzewa ! Jeździłem wcześniej różnymi samochodami i tutaj naprawdę wskazówka z temp. płynu chłodniczego szybko wzrasta a nagrzewnica też bardzo szybko daje znać ciepłym powietrzem......

 

Znajomi, którzy także przesiedli się na subaru w benzynie też mają podobne odczucia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę teraz do pracy około 3,5 km w jedną stronę. Wyzerowałem licznik 3 dni temu i teraz po 22 km mam średnie spalanie 23l/100km. Trasa przez misato, najwyższy bieg to 3, prędkość maks 50km/h. Korków nie ma, na dwóch światłach czasem stoję.  Czy to normalne i jest spowodowane zimnym silnikiem? Czy jednak coś jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę teraz do pracy około 3,5 km w jedną stronę. Wyzerowałem licznik 3 dni temu i teraz po 22 km mam średnie spalanie 23l/100km. Trasa przez misato, najwyższy bieg to 3, prędkość maks 50km/h. Korków nie ma, na dwóch światłach czasem stoję.  Czy to normalne i jest spowodowane zimnym silnikiem? Czy jednak coś jest nie tak?

 

Zimny silnik + komp który dokładność ma daleką od aptekarskiej, zwłaszcza na "ssaniu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę teraz do pracy około 3,5 km w jedną stronę. Wyzerowałem licznik 3 dni temu i teraz po 22 km mam średnie spalanie 23l/100km. Trasa przez misato, najwyższy bieg to 3, prędkość maks 50km/h. Korków nie ma, na dwóch światłach czasem stoję.  Czy to normalne i jest spowodowane zimnym silnikiem? Czy jednak coś jest nie tak?

Patrząc na pokonywany przez Ciebie "dystans", to na samo odpalenie silnika ile sporo benzyny, silnik nie zdąży się zagrzać, itd. Mało optymalne warunki dla silnika. Zakładam, że nie jedziesz na każdym biegu do odcinki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie przeliczenie z dzisiejszej trasy Tarnobrzeg - Rzeszów i z powrotem (łącznie jakieś 200 km, w tym trochę jazdy miejskiej, jakieś 20%) - wyszło => 9,51 dm3 LPG na 100 km.

Jazda "normalna" - 50/90 km/h, miejscami jak było można to w porywach do 120/130 km/h.

Chyba nieźle? 

Edytowane przez Malyboss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało jeżdżę to i dawno nie pisałem, ale mój OBK'11 2.5i CVT wciąż mnie zadziwia. Wynik z ostatniego tankowania - to 611 km (w tym około 400 km spokojnej trasy, reszta to miasto ale raczej przejażdżki poza godzinami szczytu) przejechane na 49 litrach benzyny PB95 czyli średnio minimalnie powyżej 8 litrów na 100km. Co ciekawe w moim egzemplarzu komputer pokładowy podaje dosyć dokładne wyniki mieszcząc się w granicach błędu wyświetlacza (0,2):

 

post-2104-0-77315600-1448922867_thumb.jpg

 

Z mojego doświadczenia wiem że jest to wynik trudny do pobicia nawet moimi poprzednimi ekonomicznymi Subarakami - Imprezą i Foresterem, oba rocznik 2007, oba z wolnossącą dwulitrową benzyną.

 

Tak naprawdę to do tej pory miałem jedno Subaru, które naprawdę szybko radziło sobie z opróżnianiem zbiornika (12-15 litrów / 100km), a był to FXT'06 z automatyczną skrzynią biegów. Teraz sam jestem ciekawy ile pod moją nogą spalałyby auta z nowymi silnikami z bezpośrednim wtryskiem czyli 1.6 DIT albo 2.0 DIT. Mam nadzieję że kiedyś będę mógł to osobiście sprawdzić.


PS. Przypuszczam, że teraz średnie spalanie wzrośnie gdyż ze względu na pogodę odstawiam do piwnicy rower, który od kilku miesięcy stanowił mój podstawowy miejski środek transportu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie o ile Wam podskoczyło spalanie po zmianie na zimówki?? Szczególnie interesują mnie odpowiedzi użytkowników 2.0 NA r 2007. W moim forku przewiduję, że będzie to ok 3l

 

Niemożliwe :)

 

Cenna uwaga, o tym nie pomyślałem. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o ile Wam podskoczyło spalanie po zmianie na zimówki?? Szczególnie interesują mnie odpowiedzi użytkowników 2.0 NA r 2007. W moim forku przewiduję, że będzie to ok 3l

Podskoczyło? Zazwyczaj na zimę zamiast szerokiej 17 idzie jakieś 205/16' i spalanie idzie w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie o ile Wam podskoczyło spalanie po zmianie na zimówki?? Szczególnie interesują mnie odpowiedzi użytkowników 2.0 NA r 2007. W moim forku przewiduję, że będzie to ok 3l

Podskoczyło? Zazwyczaj na zimę zamiast szerokiej 17 idzie jakieś 205/16' i spalanie idzie w dół.

 

Opony mam w tym samym rozmiarze. 215/60/15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Panowie o ile Wam podskoczyło spalanie po zmianie na zimówki?? Szczególnie interesują mnie odpowiedzi użytkowników 2.0 NA r 2007. W moim forku przewiduję, że będzie to ok 3l

Podskoczyło? Zazwyczaj na zimę zamiast szerokiej 17 idzie jakieś 205/16' i spalanie idzie w dół.

 

Opony mam w tym samym rozmiarze. 215/60/15

 

 

Dużo zależy od opony, na zimówce może spalić mniej, może spalić więcej. Ale o 3l to nie wzrośnie nawet jak byś jechał na niedopompowanych nalewkach z najniższej półki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Panowie o ile Wam podskoczyło spalanie po zmianie na zimówki?? Szczególnie interesują mnie odpowiedzi użytkowników 2.0 NA r 2007. W moim forku przewiduję, że będzie to ok 3l

Podskoczyło? Zazwyczaj na zimę zamiast szerokiej 17 idzie jakieś 205/16' i spalanie idzie w dół.

 

Opony mam w tym samym rozmiarze. 215/60/15

 

 

Dużo zależy od opony, na zimówce może spalić mniej, może spalić więcej. Ale o 3l to nie wzrośnie nawet jak byś jechał na niedopompowanych nalewkach z najniższej półki :P

 

Zbliżam się do tankowania, także dokładne spalanie będę znał w przeciągu kilku dni. Opony to michelin alpin 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...