Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy test spalania w Outback'u.

Wyjazd Lublin - Bodzentyn + sporo jeżdżenia po okolicach.

Na 600km z kompa 7.8 a z mierzenia 'pod korek' 7.81 (miłe zaskoczenie że pokazał dokładnie). Tempo 90/110.

 

W drodze powrotnej reset. Trasa powrotna przez Sandomierz. Tempo spokojne 90/100. Klima wyłączona, szyber otwarty.

Zakładając że komputer znowu poprawnie wskazuje wychodzi na to że teorytycznie możliwe jest przejechanie 1000km na jednym baku :) Chociaż wątpię że komuś chciałoby się w takim tempie jechać dłuższą trasę (mi na pewno nie).

Jeżeli chodzi o tryb mieszany + ta trasa (2000km) 8,4. Sam tryb mieszany myślę że koło 9,5/10. 

1k km? Ponoć ktoś kiedyś tyle trzasną SBD ale: :hi:

800 nie jest niczym szczególnym na wysokoprężnym. Tylko co z tego skoro są lepsi w te klocki?

 

A ja wczoraj Warszawa - Toruń - Warszawa, autostradą, przedział 150-170 (licznikowe), wyszło 10.2 l/100km. Po co komu diesel ;)

Warszawa-Gdynia-Słupsk-Kielce-Warszawa 4,1l/100km. Niestety passatem :biglol:

Po co komu subaru :biglol:

1520km na zbiorniku!!!

 

Jest jeden powód, dla którego „niemiecki samochód ludowy” jest passe:

www.granitegrok.com-26-1285763199.1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od marca do chwili obecnej w miarę miarodajna kalkulacja to:

365l/LPG, 2890km,  tj 12,6l/100

45l/PB, 2890km, nadal 60% zbiornika, czyli jakiś niecały 1 litr na 100.

cykl mieszany, głównie trasy i 40% miasto bez korków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek 2.0xt at lpg, trasa Wisła-Poznań (niecałe 400km), ruch b.mały, 3/4 pustymi szosami, jazda b. ekonomiczna (prawie nie przekraczałem 100km/h) - 9.7lpg/100. Raczej mniej się już -  jadąc "normalnie" - nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio regularnie schodzę poniżej 10 na setkę na dojazdach do pracy. Zamiast skracać wydłużyłem nieco trasę + zwiększyłem płynność jazdy.

Efekt? Średnia 9.98 l/100km na 21973 km

Sam się dziwę :blink:

H4 2.0 165hp Wa-wa.

Edytowane przez WPI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój OBK wobec tego całkiem się zepsuł. Dzisiejszy poranek w W-wie: wyjazd (6:36) Ursynów Imielin  - przyjazd (7:04) Targówek ;  21km; średnie zużycie 6,2 (po drodze 23 sygnalizacje świetlne - na wszystkich nie stałem rzecz jasna i tylko jedno późnopomarańczowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj trasa wrocław dzieroniow w miasteczkach przez które przejezdzałem predkosc przepisowa, poza terenem zabudowanym predkosc mało przepisowa :) srednie z trasy 6,2l - nowe silniki benzynowe Subaru zrobiły sie tak ekonomiczne ze zakup diesla jest bez sensu

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX 2.0 Sports Wagon z 2001 + nieco podłubany:
ok. 9l/100km przy 150 km/h po ekspresówkach (jazda równa bez redukcji i takich tam)
ok. 18l/100km miasto, jazda do pracy + jakieś wieczorne latanie z redukcjami i kopaniem podłogi
ok. 12l/100km miasto, jazda spokojna

Dobierając optymalną trasę z małą ilością świateł i w miarę płynnym ruchem myślę, że można zejść na mieście w okolice 10l. 

Torque na mieście pokazywał mi okolice 8l/100 ale coś nie wierzę w ten pomiar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBKiem w trasie - od 80 do 150 na tempomacie - 7.1. Eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie refleksja z 4000 km w forku sg xt dlubnietym na ponad 300 km. Średnio wciągnął 12 l 98 ultimate BP oraz 2 litry motula competition 300v, 15w50. Płakać czy się cieszyć? ;-) benzyna oczywiście na 100km a olej na całość, żeby było jasne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...