Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trasa 580 km. W jedną stronę normalnie - czyli przelotowa 120-130 plus wyprzedzanie, powrót jazda kapelusznicza - 90-110.

Wyszło 9,55.

Byłem w szoku, nie sądziłem, że kiedykolwiek mi się uda zejść poniżej 10.

A w mieście to tak 13-15, małe przebiegi i lubię usłyszeć prodrive'a ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Forek 2007 2,0 NA, delikatna jazda w mieście, 75% krótkie odcinki 3-4km, beznyna 98 wyszło 13l - Nie za dużo??

 

Wiecznie niedogrzany, raczej nie za dużo :)

 

Przyjdzie lato, włączysz klimatyzacje i będzie mniej palił.

Bo z klimatyzacja mniej pali....  :yahoo:

Moja średnia z 113641km to 8.98

(10204 litrow)

Ma ktoś dokładniejszy pomiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8,8 l :) - przejechane 580 km

W piątek wybieram się w Twoje strony, więc jeśli nie przekażesz mi trochę mocy to nie spali mi mniej choćbym na rzęsach stanął :lol:

 

 

na rzęsach nie musisz stawać, wystarczy że założysz kapelusz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

8,8 l :) - przejechane 580 km

W piątek wybieram się w Twoje strony, więc jeśli nie przekażesz mi trochę mocy to nie spali mi mniej choćbym na rzęsach stanął :lol:

 

 

na rzęsach nie musisz stawać, wystarczy że założysz kapelusz ;)

 

Mówisz i masz :mrgreen:

 

74153_siberian_husky_kapelusz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza trasa Imprezą GH 2.0.

Trasa Wieliczka-Białka, 232 km. Średnia 8.3. Jazda średniodynamiczna + tempomat.

 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych, czy przy jeździe z tempomatem na spadkach (kiedy moglibyśmy hamować tylko silnikiem) jest pobierane paliwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza trasa Imprezą GH 2.0.

Trasa Wieliczka-Białka, 232 km. Średnia 8.3. Jazda średniodynamiczna + tempomat.

 

Mam pytanie do bardziej doświadczonych, czy przy jeździe z tempomatem na spadkach (kiedy moglibyśmy hamować tylko silnikiem) jest pobierane paliwo?

 

jazda na tempomacie nie jest ekonomiczna- ogólnie jak czujesz, że auto hamuje silnikiem- wtedy nie pobiera paliwa.

 

Co do tempomatu w nastoletnich subaru- nie podoba mi się, że ma dość sporą "tolerancję"- nastawiam 80km/h- pod (sporą) górkę spada sobie do jakichś 75 a z górki łapie ponad 85-90. Takich sytuacji nie mam w maździe z tego samego rocznika- gdzie prędkość w podobnych sytuacjach waha się minimalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tempomatu w nastoletnich subaru- nie podoba mi się, że ma dość sporą "tolerancję"- nastawiam 80km/h- pod (sporą) górkę spada sobie do jakichś 75 a z górki łapie ponad 85-90. Takich sytuacji nie mam w maździe z tego samego rocznika- gdzie prędkość w podobnych sytuacjach waha się minimalnie.

 

podobnego problemu w nowszych nie ma, mój Forek choćby "skały srały" trzyma prędkość co do 1kmh, czasem nawet mam wrażenie że go to "boli" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do tempomatu w nastoletnich subaru- nie podoba mi się, że ma dość sporą "tolerancję"- nastawiam 80km/h- pod (sporą) górkę spada sobie do jakichś 75 a z górki łapie ponad 85-90. Takich sytuacji nie mam w maździe z tego samego rocznika- gdzie prędkość w podobnych sytuacjach waha się minimalnie.

 

Ja u siebie czegoś takiego nie zauważyłem, prędkość trzymana perfekcyjnie. Śmiem twierdzić, że w imprezie GH może ten problem nie występować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe- wiadomo, nie oczekuję jakiejś perfekcji w tej materii zważywszy na ówczesną technologię- jednak sąsiedzi z Japonii jakoś sobie lepiej z tym poradzili.

Wracając do meritum- Gacek 2,5 z BRC pod maską pali od 10,5 LPG poprzez 14-16 w mieście po rekordowo co miałem 19l w Poroninie i okolicach (mega korki itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniwa trasa OBK jakieś 220km w tym 100km autostrady do 120km/h. 

 

fuel

 
Nieco inna trasa 620km (większość autostrady do 120km/h)
 

fuel2

 

Komputer z korekcją 10% (błąd zwykle na poziomie 0.2l/100km).  W drugim przypadku 8.6 l/100km liczone z tankowania. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś taka mała trasa Ryki - Piotrków - Ryki, start o 2-giej w nocy, jazda  leniwa, całość zajęła 5,5 godz (403 km) , spalanie z komputera - 5,6 (OBK SBD CVT) - znając jego przekłamanie - rzeczywiście ok 6,0 - 6,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja wczoraj Warszawa - Toruń - Warszawa, autostradą, przedział 150-170 (licznikowe), wyszło 10.2 l/100km. Po co komu diesel ;)

Warszawa-Gdynia-Słupsk-Kielce-Warszawa 4,1l/100km. Niestety passatem :biglol:

Po co komu subaru :biglol:

1520km na zbiorniku!!!

Eee co to za przyjemność ;) czasem mam takie spalanie ale na 50km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy test spalania w Outback'u.

Wyjazd Lublin - Bodzentyn + sporo jeżdżenia po okolicach.

Na 600km z kompa 7.8 a z mierzenia 'pod korek' 7.81 (miłe zaskoczenie że pokazał dokładnie). Tempo 90/110.

 

W drodze powrotnej reset. Trasa powrotna przez Sandomierz. Tempo spokojne 90/100. Klima wyłączona, szyber otwarty.

Zakładając że komputer znowu poprawnie wskazuje wychodzi na to że teorytycznie możliwe jest przejechanie 1000km na jednym baku :) Chociaż wątpię że komuś chciałoby się w takim tempie jechać dłuższą trasę (mi na pewno nie).

Jeżeli chodzi o tryb mieszany + ta trasa (2000km) 8,4. Sam tryb mieszany myślę że koło 9,5/10. 

post-21201-0-50629500-1433710502_thumb.jpg

Edytowane przez Intruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...