Skocz do zawartości

Opony Geolandar G91F letnie czy caloroczne


bangokorea

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien Dobry. Jak w temacie . Na oponie jest oznaczenie M+S czyli mogloby byc caloroczne ale na stronie Yokohama jak i w serwisach oponiarskich ta opona jest oznaczona jako letnia. Czy ktos moze odpowiedziec konkretnie bo nie wiem czy dokupowac opny zimowe czy jezdzic nimi przez caly rok. Dzieki za odpowiedz, zbliza sie zima i musze zadecydowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry. Jak w temacie . Na oponie jest oznaczenie M+S czyli mogloby byc caloroczne ale na stronie Yokohama jak i w serwisach oponiarskich ta opona jest oznaczona jako letnia. Czy ktos moze odpowiedziec konkretnie bo nie wiem czy dokupowac opny zimowe czy jezdzic nimi przez caly rok. Dzieki za odpowiedz, zbliza sie zima i musze zadecydowac

 

Lepiej dobrać zimówki. Opony M+S oznaczają tyle, że bieżnik i struktura są zaprojektowane w taki sposób, że posiada ona lepsze właściwości na śniegu niż zwykła opona (bez mierzenia albo testów - taka deklaracja producenta) dopiero oznaczenie "Płatka śniegu na tle góry" określa przydatność w okresie zimowym (spełnia jakieś tam normy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry. Jak w temacie . Na oponie jest oznaczenie M+S czyli mogloby byc caloroczne ale na stronie Yokohama jak i w serwisach oponiarskich ta opona jest oznaczona jako letnia. Czy ktos moze odpowiedziec konkretnie bo nie wiem czy dokupowac opny zimowe czy jezdzic nimi przez caly rok. Dzieki za odpowiedz, zbliza sie zima i musze zadecydowac

po opisie widzę ze masz forka z 2015 roku, który seryjnie był wyposażony w geolandary g95A -podobnie jak moj XV. Tak naprawde  ten geolandar jest najgorsza oponą na jakiej jeździłem w życiu. Na suchym piszczy na mokrym auto slizga sie i jest nieprzewidywalne a na sniegu sa kiepskie i to bardzo - auto na nich jako tako na śniegu wjeżdża pod gore ale nie hamuje i ześlizguje sie bokiem. Ponieważ zimówek nie musisz kupować dziś to na twoim miejscu poczekałbym aż spadnie śnieg. Wtedy zobaczysz jak się na nich śmiga bo być może np nie jeździsz w góry a tylko po mieście i dasz rade się na nich przemęczyć.

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Jednak chyba kupie zimowki. Jak na razie w trojmiescie nie jest tak zle z tymi oponami. Moze sa slabe w w gorach

 

 

po opisie widzę ze masz forka z 2015 roku, który seryjnie był wyposażony w geolandary g95A -podobnie jak moj XV
--- Ja mam G91F -nie wiem czym sie roznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moze sa slabe w w gorach

dokładnie tak jest. Jeżeli nie śmigasz autkiem po górach  to bym zostawal geolandary na zime, natomiast jezeli odwiedzasz autem tereny górskie w zimie to lepiej zaopatrz się w opony zimowe

 

 

Dzieki. Jednak chyba kupie zimowki. Jak na razie w trojmiescie nie jest tak zle z tymi oponami. Moze sa slabe w w gorach

 

 

po opisie widzę ze masz forka z 2015 roku, który seryjnie był wyposażony w geolandary g95A -podobnie jak moj XV
--- Ja mam G91F -nie wiem czym sie roznia

 

bieznikiem ale G91F niestety też mają letni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...