Skocz do zawartości

"Dyfry ??"


Sen123

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas szybkich zmian biegów i puszczania sprzęgła czuję szarpnięcie, uderzenie. I nie wiem czy to na sprzęgle coś, czy moze coś z dyfrem. Jest weekend wiec do Gawinów moge podjechać w przyszłym tygodniu, a podwórkowy mechanik powiedział mi o jakimś luzie na dyfrze. Zestresował mnie. Występuje coś takiego? A jeżeli tak, to z jakim młotkiem do tego podejść i ile moze kosztować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sprawdż luz ta tyle złap za wal i pokręć nim (ważne żeby auto nie było na podnośniku bo jak nie to kola sie obrócą i możesz nawet nic nie zauważyć )posłuchaj jak pracują przeguby kardana czy one nie maja luzu przypadkiem (eliminacja ewentualnych błędów w diagnozie mechanika pozwoli zaoszczędzić troszkę pieniędzy :mrgreen: )jak obrócisz walem więcej niż ok 3-4mm masz spory luz i to może uderzać w tyle przy podaniu mocy na ten napęd (podobnie jak w starych nysach albo żukach itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze to koniec silentblockow tylnego dyfra
Zwykle to tak jak mówi Adam mocowania tylnego dyfra.

Uświadomcie mnie... czy to takie cóś np. jakieś gumeczki-podkładeczki z zewnątrz dyfra, czy moze bardziej coś skomplikowanego w środku. Jak sprawdzić, że to akurat to i czy można to samemu jakoś wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...