Jump to content

Czy 4 miesiące czekania na części do Outback us to norma?

DeMaDeS
 Share

Recommended Posts

W czerwcu miałem kolizję, w ciągu kilku dni samochód trafił to ASO, tam został rozebrany, wyceniono naprawę, ubezpieczyciel sprawcy zweryfikował kosztorys i ASO zamówiło części.

Minął 5ty miesiąc bez samochodu, ASO nie może go naprawić bo centrala nie sprowadziła części.

Czy to normalny czas oczekiwania? Jest określony jakiś maksymalny limit czasu na sprowadzenie części? Rok? 5 lat?

Myślę że to nienormalne. Wydaje mi się że gdzieś w trakcie całego procesu naprawy ktos popełnił błąd zamawiając pozniej części niż to Tobie się wydaje.

Edited by subydu

• Dyrekcja SIP

Czy to normalny czas oczekiwania?

Nie. Normalny czas oczekiwania na części do wersji US wynosi do ok. 3 miesięcy.

Ponieważ nie posiadam absolutnie żadnych konkretnych informacji na temat Pańskiego samochodu  nie jestem też w stanie odnieść się do tego konkretnego przypadku.

Pozdrowienia

Ja czekałem na części 2 tygodnie .. Myślę że trzeba z własnej strony pilnować terminów i deklaracji ...

Czasem może warto na własną rękę poszukać, a  tak miałem w przypadku zaworów powietrza wtórnego i skróciłem okres oczekiwania z 2 tyg do 3 dni, części były Nowym Sączu, ale pewnie nie oto chodzi w obsłudze serwisowej... Natomiast teraz serwisuję się w ASO Mikołów i są bardzo konkretni i terminowi...  

Powodzenia

diamond  

Normalny czas oczekiwania na części do wersji US wynosi do ok. 3 miesięcy. Ponieważ nie posiadam absolutnie żadnych konkretnych informacji na temat Pańskiego samochodu

Tak z ciekawości : w treści postu nie ma ani słowa, że chodzi o wersję US. Jest to jakby niekompatybilne z treścią następnego zdania.

Edited by SUBORO

• 6 years later...

Cześć.

19 listopada uszkodziłem OBK wersja USA.

Auto trafiło do serwisu Subaru w Poznaniu.

Na początku stycznia Subaru EU uzupełniło listę części w swoim systemie.

12 stycznia serwis PL zamówił części.

Dzisiaj dowiedziałem się, że najprawdopodobniej skompletują je w połowie kwietnia, a moje auto zostanie naprawione w połowie maja...

Z grubsza 6 miesięcy od czasu kolizji do naprawy.

Przy założeniu, że coś się po drodze nie wydarzy :wacko: