Skocz do zawartości

Turbo Timer HKS Jak rozpoznać czy to oryginał czy "fake"- (podróbka)


Luki_wrx_prodrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem na ebayu UK turbo timer firmy HKS po bardzo atrakcyjnej cenie bo za 26 funtów gdzie inni sprzedają po 89 funtów pisałem do kolesia przed kupnem czemu tak tanio i czy to oryginał odpisał że inni chcą dużo zarobić on ma jakieś dobre dojścia :). Jest jakaś metoda na sprawdzenie czy to oryginał? szczerze jeśli będzie działał to mnie to wisi byle by pracował jak powinien oto kilka fotek może znawcy coś dostrzegą i się wypowiedzą:

 

7e7a1863e278.jpg

 

5fb473ab63a7.jpg

 

0215abd92194.jpg

 

d609766c9a1b.jpg

 

 

p.s. gdzie mogę w częstochowie profesjonalnie zamontować TT? zamontował bym sam ale gorzej z alarmem bo to już inna bajka no i trochę czasu nie mam na zabawe bo nie ma mnie w kraju zbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to juz wiesz jak poznac.

Na pocieszenie Ci powiem, ze w tym konkretnym przypadku pewnie i tak zadna to roznica, bo to zadna kosmiczna technologia tylko i tak tylko tani, elektroniczny, do niczego nie potrzebny badziew "tjuninkowy", ktory raczej krzywdy zadnej nie wyrzadzi.

Najwyzej jak raz kiedys nie zadziala, to Ci wybabluje caly bak paliwa i tyle - nauczysz sie wylaczac auto przed odejsciem od niego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się w ogóle zastanawiam czy ten bajer z turbotimerem to nie jest za bardzo pic na wodę... jak wiem, że niedługo będę u celu to po prostu jadę bardzo spokojnie i akurat zanim zbiorę się z samochodu (wezmę portfel, odłączę telefony) to już ta prawie minuta mija... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się w ogóle zastanawiam czy ten bajer z turbotimerem to nie jest za bardzo pic na wodę... jak wiem, że niedługo będę u celu to po prostu jadę bardzo spokojnie i akurat zanim zbiorę się z samochodu (wezmę portfel, odłączę telefony) to już ta prawie minuta mija... 

 

No wlasnie mniej wiecej jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak raczej poczekam z montażem bo teraz czasu nie bedę głównie to chodzi mi o żonę bo ona teraz raz na tydzień śmiga autem (nie musiała by pamiętać) bo ja poza granicami jestem na chwilę obecną będę za tydzień w kraju na weekend to wolę zimówki kupić i założyć na nowe fele :) co by bezpieczniej było dla niej i dla mnie.

 

p.s. obejrzałem filmiki, poczytałem i fakt żadna to skomplikowana technologia :) więc przepłacać nie ma co.

Edytowane przez Luki_wrx_prodrive
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się w ogóle zastanawiam czy ten bajer z turbotimerem to nie jest za bardzo pic na wodę... jak wiem, że niedługo będę u celu to po prostu jadę bardzo spokojnie i akurat zanim zbiorę się z samochodu (wezmę portfel, odłączę telefony) to już ta prawie minuta mija... 

 

Myślę, że to jest rozsądne podejście do tematu i takie postępowanie sprzyja dbaniu o kondycję turbiny. Podczas upalania na torze, czas już Cię tak nie goni. Nie można z drugiej strony odmówić komuś chęci posiadania takiego urządzenia....taki sportowy bajer który na pewno nie zaszkodzi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to się w ogóle zastanawiam czy ten bajer z turbotimerem to nie jest za bardzo pic na wodę... jak wiem, że niedługo będę u celu to po prostu jadę bardzo spokojnie i akurat zanim zbiorę się z samochodu (wezmę portfel, odłączę telefony) to już ta prawie minuta mija... 

 

Myślę, że to jest rozsądne podejście do tematu i takie postępowanie sprzyja dbaniu o kondycję turbiny. Podczas upalania na torze, czas już Cię tak nie goni. Nie można z drugiej strony odmówić komuś chęci posiadania takiego urządzenia....taki sportowy bajer który na pewno nie zaszkodzi  ;)

 

a jaki lans jak pasażer wychodząc zapyta Cię "ej nie wyłączasz silnika?!" - to turbotimer ziąąąąm

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Forka z oryginalnym HKS'em i stwierdzam, że jest to przydatna rzecz. Ustawione mam na 30 sekund. Zanim się pozbieram z auta mija też z pół minuty więc dodatkowe 30 sekund na pewno nie zaszkodzi, poza tym ja lubię ten bajer, + 5 do prestiżu na dzielni i w ogóle  :D. Tak na poważnie to turbo zawsze się chłodzi około 1 minuty. Czy to źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Forka z oryginalnym HKS'em i stwierdzam, że jest to przydatna rzecz. Ustawione mam na 30 sekund. Zanim się pozbieram z auta mija też z pół minuty więc dodatkowe 30 sekund na pewno nie zaszkodzi, poza tym ja lubię ten bajer, + 5 do prestiżu na dzielni i w ogóle  :D. Tak na poważnie to turbo zawsze się chłodzi około 1 minuty. Czy to źle?

 

Im turbina pracuję pod większym obciążeniem tym dłuższe chłodzenie.

 

Spokojna jazda miejska - praktycznie bez chłodzenia..... i tak kilkanaście sekund Ci zejdzie zanim się wygramolisz z auta..... tyle możesz ją schłodzić.

 

Jazda w trasie - odczekaj minutę..... ewentualnie chwilę przed dotarciem na miejsce możesz trochę wcześniej uspokoić jazdę (delikatniej z gazem i troszkę odczekać

 

Szybka jazda autostradowa i upalanie - dłużej jak minutę.... powiedzmy dwie - trzy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...