Jump to content

Skrzynia 5eat

aretzky
 Share

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś ma może Outbacka / Legacy BL/BL 5eat (najlepiej z silnikiem H6) w okolicy Wrocławia?? Zależy mi na przejażdżce z właścicielem aby porównać pracę mojej skrzyni z jego. Zwłaszcza podczas wbicia wstecznego (dźwięk) oraz przy zejściu z 4 na trójkę manetką (zachowanie obrotomierza). Może jestem trochę przewrażliwiony ale zależy mi na tym porównaniu za co stawiam dobrą flachę:)

a co to za dzwięki ?

U mnie jest normalnie, jedynie dziwnie potrafi czasem szarpnąc, jak się manetkami wrzuci bieg wyższy a po chwili hamuje, to przy powrocie na "automat" i zbiciu biegu robi to deko inaczej :)

Wyślij priva do Tuscana z Wrocławia. Chyba najlepiej ogarnia H6

Ewentualnie do mnie... ;)  Najlepiej na pewno nie ogarniam, ale możemy kiedyś obczaić.

Edited by Kambol

a co to za dzwięki ?

U mnie jest normalnie, jedynie dziwnie potrafi czasem szarpnąc, jak się manetkami wrzuci bieg wyższy a po chwili hamuje, to przy powrocie na "automat" i zbiciu biegu robi to deko inaczej :)

Hodzi m io taki trochę metaliczny dźwięk jak się z D na R przeżuci, rozumiem że się w skrzyni coś przekłada ale chcę sprawdzić czy jest on na akceptowalnym poziomie. 

Wyślij priva do Tuscana z Wrocławia. Chyba najlepiej ogarnia H6

Ewentualnie do mnie... ;)  Najlepiej na pewno nie ogarniam, ale możemy kiedyś obczaić.

Dzięki wielkie;) kolega Tuscan się odezwał to z nim najpierw sobie porównam:)

U mnie to brzmi tak:

• do 20 sec - zmiana z D na R i na odwrót
  • od 22 sec - zmiana z P na R i na odwrót

, podczas zmiany z P na R słychać takie mechaniczne kliknięcia - mi jakieś mechaniory powiedziały, że tam jakiś bolec wchodzi na P czy jakoś tak i podobno jest to OK, ale nie mają doktoratu z subaru, wiec diabli wiedzą. Też tak u Was to brzmi, czy szukać mechanika od skrzyni ? :P

Edited by wild_pig

U mnie to brzmi tak:

• do 20 sec - zmiana z D na R i na odwrót
  • od 22 sec - zmiana z P na R i na odwrót

, podczas zmiany z P na R słychać takie mechaniczne kliknięcia - mi jakieś mechaniory powiedziały, że tam jakiś bolec wchodzi na P czy jakoś tak i podobno jest to OK, ale nie mają doktoratu z subaru, wiec diabli wiedzą. Też tak u Was to brzmi, czy szukać mechanika od skrzyni ?

Sprawdziłem, mam dokładnie tak samo.

• 4 months later...
  • 2 weeks later...

Ostatecznie wyszło chyba że TTTM (Ten typ tak ma).

Ja mam za to inne pytanie. Jest to moje pierwsze auto z automatem.
Zdarza mi się że (nie używając manetki) jak zrobie kick down i po chwili odpuszczę, to skrzynia w dosyć znaczący sposób potrafi szarpnąć.

Czy jest to TTTM, czy raczej powinnienem był się przejmować (olej w skrzyni wymieniony dynamicznie niecałe pół roku temu)?

Ciężko powiedzieć, rzadko bo rzadko ale czasem miewam takie szarpnięcie w opisanej sytuacji. Skłaniam się ku temu że TTTM, ale brak mi porównania z innymi :)

Witam

Czy ktoś ma może Outbacka / Legacy BL/BL 5eat (najlepiej z silnikiem H6) w okolicy Wrocławia?? Zależy mi na przejażdżce z właścicielem aby porównać pracę mojej skrzyni z jego. Zwłaszcza podczas wbicia wstecznego (dźwięk) oraz przy zejściu z 4 na trójkę manetką (zachowanie obrotomierza). Może jestem trochę przewrażliwiony ale zależy mi na tym porównaniu za co stawiam dobrą flachę :)

Bywam często we Wrocławiu. Mam legacy H6 (bez łopatek, 5EAT). Jak chcesz sprawdzić jak u mnie działa to daj znać.