Jump to content

OBK MY2015 - solidne gumowe dywaniki - gdzie kupić?

spawalniczy
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś namierzył na rynku gumowe dywaniki pasujące do OBK i zakrywające wszystko to, co potrzeba?

Zbliża się zima i nie wyobrażam sobie funkcjonowania w błocie i śniegu z tymi "pół dywanikami" które dostałem przy zakupie samochodu. Pytałem w ASO, ale nie oferują niczego innego.

Tak naprawdę problem dotyczy głównie miejsca kierowcy.

Edited by spawalniczy

Chyba namierzyłem jeszcze fajniejsze - lepiej chronią wyższe partie podłogi. Husky WeatherBeaters - niestety dostępne tylko za wielką wodą.

Widać jednak, że jak się chce, to można wyprodukować fajne dywaniki - jak dla mnie rewelacja:

120161d1416507777-2015-outback-mods-2014

Edited by spawalniczy

• 3 weeks later...

baca - mniej więcej takie dywaniki jak z podanego linku, to ja dostałem przy zakupie OBK. One się nie nadają na zimę, bo całe błoto i woda będzie leciała na odkrytą wykładzinę poniżej pedału gazu.

3f486a513e767ed190b5dbedd54afef6.jpg

Edited by spawalniczy

Przypomniałem sobie, że mam w garażu dywaniki z poprzedniego OBK produkcji Rezaw-Plast. Producent do nowego OBK dedykuję ten sam model. Ochraniają więcej niż te z ASO ale do ideału trochę brakuje.

9111f25f9edca5118a2d29df82330cc1.jpg

panowie dywaniki zimowe mają spełniac swoją rolę tzn miec wysokie korytko i chronic to co znajduje sie pod dywanikiem.-imo wyglad to kwestia drugorzędna. Gdyby OEM'owe były dobre nie było by problemu. Niestety nie są i dotyczy to oem gumowych dywaników do nowego obk/forka/xv ( gumowe dywaniki są zrobione z miekkiej i cienkiej gumy tak ze robią sie w nich dziury w dodatku nie chronią miejsca pod pedalem gazu, które wyciera sie i np u mnie jest juz lyse a niedługo sie przetrze.

449bd558f7fe5fe3med.jpg

niestety innej alternatywy na polskim rynku niz rezawy nie ma. PS spawalniczy u ciebie tez pod pedałemi zaczyna być już "jasniej"

Edited by Karas

PS spawalniczy u ciebie tez pod pedałemi zaczyna być już "jasniej"

Oczywiście. Innej opcji nie ma - to jest niejako naturalne przy zakresie "ochrony" jaką zapewniają salonowe dywaniki.

Szkoda - bo wykonanie jest bardzo dobre, dopasowanie w innych częściach niż pod pedałem wręcz idealne. Głębokość też ok.

Tylko ta "dziura". Chciałbym, żeby ktoś kompetentny wytłumaczył mi dlaczego tak jest. 

• 2 weeks later...

A czy wiecie może czy istnieją szare dywaniki gumowe do OBK 98-02? Miałem w Forku ze strony dywanikisamochodowe.sklep.pl i były genialne. Model Special I.

Niestety do OBK sa tylko po 2004 roku... :(