Jump to content

Wymiana lamp na xenonowe.

Woyciech555
 Share

Recommended Posts

Witam.

Chce zmienić lampy przednie w imprezie 03-05r ze zwykłych na takie z xenonem.http://allegro.pl/subaru-impreza-2003-lampa-lewa-xenon-i5633453912.html

Mam parę pytań :)

1.Czy muszę przerobić instalacje elektryczna?

2.Czy w tych lampach jest samopoziomowanie xenonu?

3.Czy to jest wersja US bo posiada pomaranczowy odblask z boku?

4.Czy impreza z lampami na xenonie posiada spryskiwacze lamp w tym roczniku?

Nie wiem czy jest sens zmieniać, ale skoro nalegasz to tak:

1. Nie musisz przerabiać instalacji.

2. Nie ma samopoziomowania

3. Na 99% jest to wersja USA

4. W Europie z tego co wiem xenon nie występował w Imprezie z tych lat i nie ma spryskiwaczy, a w USA nie są one wymagane do lamp xenonowych. 

Ogólnie to widać, że ta lampa jest już nieco zmęczona życiem i jest tylko lewa, więc nadal potrzebujesz jeszcze prawą.

Z tego co widać to jest zwykła lampa, do tych modeli chyba nie wychodził xenon a nawet jeśli to żeby nie mieć problemów przy przeglądach warto dopytać o homologację itp itd. Pewnie są ori żarówki do zwykłych lamp, które są niby "xenonem". Ale czy to ma sens? Jak znajdziesz taką lampę z soczewką to spryskiwacz jest niezbędny, a jak to znajdziesz to cud :) ogólnie odradzam chyba nie warto :)

Musze kupic jakieś lampy bo miałem mała stłuczkę na mieście i dlatego myślę o takich lampach z xenonem.Znalazłem takie lampy w jednej do wymiany klosz http://allegro.pl/lampy-przod-xenon-subaru-impreza-sti-2005r-europa-i5681991501.html#thumb/4 mam nie daleko i jutro jadę oglądnąc.Grooby78 dzięki z odpowiedz.A jak to bedzie wyglądało na przeglądzie gdy założę te lampy pewnie do spryskiwaczy będą się czepiać?

M o d e n A to jest ori xenon one nie maja soczewek np.Laguna 2 tez ma xenon a nie ma soczewek xD

Edited by Woyciech555

A gdybym kupil normalne lampy i załozył do nich xsenon ?czy srodek lampy (odblyśnik)jest inny na xenonie?

Xenony to odpowiednie żarówki + auto poziomowanie + spryskiwacze. Wsadzanie samych xenonów to moim zdaniem obciach, do tego przy rutynowej kontroli Polica może Ci się do tego przyczepić, podobnie na przeglądzie.

• Upvote 1

Musze kupic jakieś lampy bo miałem mała stłuczkę na mieście i dlatego myślę o takich lampach z xenonem.Znalazłem takie lampy w jednej do wymiany klosz http://allegro.pl/lampy-przod-xenon-subaru-impreza-sti-2005r-europa-i5681991501.html#thumb/4 mam nie daleko i jutro jadę oglądnąc.Grooby78 dzięki z odpowiedz.A jak to bedzie wyglądało na przeglądzie gdy założę te lampy pewnie do spryskiwaczy będą się czepiać?

M o d e n A to jest ori xenon one nie maja soczewek np.Laguna 2 tez ma xenon a nie ma soczewek xD

Może i tak, jak dla mnie taki "tuning" to jakaś pomyłka, nie wiem co miałby dać "taki" xenon jakimkolwiek on by był, to po prostu zmieni Ci barwę światła, w żaden sposób nie uwydatni widoczności po zmroku ani za dnia. Z soczewką, to ok, ale co z tego skoro nie masz samopoziomowania i spryskiwaczy, drogówka zabierze Ci dowód, a na diagnostyce technicznej każą wracać do domu z tym badziewiem :) I w ten oto sposób wydasz kilkaset złotych na mizerny efekt, którego i tak będziesz musiał się pozbyć, żeby móc ze spokojnym sumieniem używać auto :) No ale jak kto woli jak to mówią, nie mój cyrk nie moje małpy xD

A gdybym kupil normalne lampy i załozył do nich xsenon ?czy srodek lampy (odblyśnik)jest inny na xenonie?

Xenony to odpowiednie żarówki + auto poziomowanie + spryskiwacze. Wsadzanie samych xenonów to moim zdaniem obciach, do tego przy rutynowej kontroli Polica może Ci się do tego przyczepić, podobnie na przeglądzie.

:thumbup: dokładnie tak.