Skocz do zawartości

Wymiana lamp na xenonowe.


Woyciech555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chce zmienić lampy przednie w imprezie 03-05r ze zwykłych na takie z xenonem.http://allegro.pl/subaru-impreza-2003-lampa-lewa-xenon-i5633453912.html

Mam parę pytań :)

 

1.Czy muszę przerobić instalacje elektryczna?

2.Czy w tych lampach jest samopoziomowanie xenonu?

3.Czy to jest wersja US bo posiada pomaranczowy odblask z boku?

4.Czy impreza z lampami na xenonie posiada spryskiwacze lamp w tym roczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens zmieniać, ale skoro nalegasz to tak:

 

1. Nie musisz przerabiać instalacji.

2. Nie ma samopoziomowania

3. Na 99% jest to wersja USA

4. W Europie z tego co wiem xenon nie występował w Imprezie z tych lat i nie ma spryskiwaczy, a w USA nie są one wymagane do lamp xenonowych. 

 

Ogólnie to widać, że ta lampa jest już nieco zmęczona życiem i jest tylko lewa, więc nadal potrzebujesz jeszcze prawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać to jest zwykła lampa, do tych modeli chyba nie wychodził xenon a nawet jeśli to żeby nie mieć problemów przy przeglądach warto dopytać o homologację itp itd. Pewnie są ori żarówki do zwykłych lamp, które są niby "xenonem". Ale czy to ma sens? Jak znajdziesz taką lampę z soczewką to spryskiwacz jest niezbędny, a jak to znajdziesz to cud :) ogólnie odradzam chyba nie warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze kupic jakieś lampy bo miałem mała stłuczkę na mieście i dlatego myślę o takich lampach z xenonem.Znalazłem takie lampy w jednej do wymiany klosz http://allegro.pl/lampy-przod-xenon-subaru-impreza-sti-2005r-europa-i5681991501.html#thumb/4 mam nie daleko i jutro jadę oglądnąc.Grooby78 dzięki z odpowiedz.A jak to bedzie wyglądało na przeglądzie gdy założę te lampy pewnie do spryskiwaczy będą się czepiać?

 

 

M o d e n A to jest ori xenon one nie maja soczewek np.Laguna 2 tez ma xenon a nie ma soczewek xD

Edytowane przez Woyciech555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym kupil normalne lampy i załozył do nich xsenon ?czy srodek lampy (odblyśnik)jest inny na xenonie?

 

Xenony to odpowiednie żarówki + auto poziomowanie + spryskiwacze. Wsadzanie samych xenonów to moim zdaniem obciach, do tego przy rutynowej kontroli Polica może Ci się do tego przyczepić, podobnie na przeglądzie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze kupic jakieś lampy bo miałem mała stłuczkę na mieście i dlatego myślę o takich lampach z xenonem.Znalazłem takie lampy w jednej do wymiany klosz http://allegro.pl/lampy-przod-xenon-subaru-impreza-sti-2005r-europa-i5681991501.html#thumb/4 mam nie daleko i jutro jadę oglądnąc.Grooby78 dzięki z odpowiedz.A jak to bedzie wyglądało na przeglądzie gdy założę te lampy pewnie do spryskiwaczy będą się czepiać?

 

 

M o d e n A to jest ori xenon one nie maja soczewek np.Laguna 2 tez ma xenon a nie ma soczewek xD

Może i tak, jak dla mnie taki "tuning" to jakaś pomyłka, nie wiem co miałby dać "taki" xenon jakimkolwiek on by był, to po prostu zmieni Ci barwę światła, w żaden sposób nie uwydatni widoczności po zmroku ani za dnia. Z soczewką, to ok, ale co z tego skoro nie masz samopoziomowania i spryskiwaczy, drogówka zabierze Ci dowód, a na diagnostyce technicznej każą wracać do domu z tym badziewiem :) I w ten oto sposób wydasz kilkaset złotych na mizerny efekt, którego i tak będziesz musiał się pozbyć, żeby móc ze spokojnym sumieniem używać auto :) No ale jak kto woli jak to mówią, nie mój cyrk nie moje małpy xD

 

 

A gdybym kupil normalne lampy i załozył do nich xsenon ?czy srodek lampy (odblyśnik)jest inny na xenonie?

 

Xenony to odpowiednie żarówki + auto poziomowanie + spryskiwacze. Wsadzanie samych xenonów to moim zdaniem obciach, do tego przy rutynowej kontroli Polica może Ci się do tego przyczepić, podobnie na przeglądzie.

 

:thumbup: dokładnie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...