Skocz do zawartości

Schemat elektryczny foteli


grzybu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem swego legaca w materiale i przelozylem fotele skorzane angielskie, jeden ma sterowanie elektrycznie i nie mam do czego go podlaczyc.

Potrzebuje rozpiske wtyczki elektrycznej fotela to podciagne sobie zasilanie by nim sterowac

Wiele bez schematu nie da się spartolić. Masz dwa piny we wtyczce. Jak podłączysz odwrotnie, to fotel będzie się przesuwał odwrotnie do zamierzonego kierunku. :)

Power Seat System.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od początku!

 

Auto kupiłem z fotelami materiałowymi wyposażonymi w dołożone maty grzejne (nawet dokumentacja od tego jest)

Dokupilem fotele skorzane angielskie. Oczywiście palił się błąd airbag ponieważ nie było maty obecności pasażera, więc znajomy tapicer pod skórę przełożył mi bebechy z mojego starego fotela. Wszystkie wtyczki podpięte, blad airbaga zgasł podgrzewanie działa, została się ino ta wtyczka od elektrycznej regulacji.

Dzis poszedłem z kablami tam walczyc i wyszlo tak.

Z wtyczki wychodzą 2 pary przewodów - 2 grube i 2 cienkie.

Nie wiem czy mam racje, ale wydaje mi się ze te cienkie to pamięć ustawieć -  kwestia sprawdzenia.

Po zapięciu napięcia na grube przewody regulacja fotela działa - calkiem fajnie.

Ew może mi ktoś sprawdzić czy po wyjeciu kluczyka tam gdzies jakies napiecie jest, czy to może podświetlenie jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od początku!

 

Auto kupiłem z fotelami materiałowymi wyposażonymi w dołożone maty grzejne (nawet dokumentacja od tego jest)

Dokupilem fotele skorzane angielskie. Oczywiście palił się błąd airbag ponieważ nie było maty obecności pasażera, więc znajomy tapicer pod skórę przełożył mi bebechy z mojego starego fotela. Wszystkie wtyczki podpięte, blad airbaga zgasł podgrzewanie działa, została się ino ta wtyczka od elektrycznej regulacji.

Dzis poszedłem z kablami tam walczyc i wyszlo tak.

Z wtyczki wychodzą 2 pary przewodów - 2 grube i 2 cienkie.

Nie wiem czy mam racje, ale wydaje mi się ze te cienkie to pamięć ustawieć -  kwestia sprawdzenia.

Po zapięciu napięcia na grube przewody regulacja fotela działa - calkiem fajnie.

Ew może mi ktoś sprawdzić czy po wyjeciu kluczyka tam gdzies jakies napiecie jest, czy to może podświetlenie jakieś?

Dlatego prosiłem o zdjęcia fotela, bo standardowo w wersjach do Twojego rocznika nie było pamięci ustawień i wtyczka zasilająca była 2 pinowa. Piszesz, że masz komplet foteli od wersji UK, podaję więc schematy dla lewego i prawego z rocznika 2008. W takim wypadku zdjęcie faktycznie wskazuje na wtyczkę R109. Poszukaj modułu pamięci pod prawym fotelem. :)

wi-13910e.pdf

wi-17386e.pdf

wi-17387e.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam ledwo cwierc reki moge wcisnac wiec teraz nic wiecej nie zmontuje

przygotuje sobie kable i jak sie za biore to zdejme fotel i doprowadze sobie zasilanie od gniazda ze schowka bez podtrzymania

a tak z ciekawosci to jeszcze znalazlem jeden nie podlaczony przewod nad lampkami pomiedzy kierowca i pasazerem

post-17806-0-35419100-1448055281_thumb.jpg

Edytowane przez grzybu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam ledwo cwierc reki moge wcisnac wiec teraz nic wiecej nie zmontuje

przygotuje sobie kable i jak sie za biore to zdejme fotel i doprowadze sobie zasilanie od gniazda ze schowka bez podtrzymania

a tak z ciekawosci to jeszcze znalazlem jeden nie podlaczony przewod nad lampkami pomiedzy kierowca i pasazerem

Zasilanie dla lusterka samościemniającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...