Jump to content

Różne ET kół na osiach - czy można tak jeździć?


dominikon
 Share

Recommended Posts

Dziś przełożyłem komplet kół z oponami zimowymi w zamian za koła letnie - to będzie moja pierwsza zima z Imprezką. Komplet który dziś zamontowałem do samochodu kupiłem razem z Subaryną od poprzedniego właściciela. Podczas przekładki zauważyłem taką rzecz - mam dwie stalowe felgi w rozmiarze 15x6J i ET 39 oraz dwie felgi w rozmiarze 15x6J i ET 55. Opony na wszystkich czterech felgach to te same Dębice Frigo w rozmiarze 195/65 R15. Teraz pytanie - czy na różnych odsadzeniach mogę jeździć bez narażenia się na ew. uszkodzenia stałego napędu na 4 koła? Wg mnie skoro obwody kół są takie same to powinno być OK ale wolę poruszyć ten temat żeby potem nie żałować, że jednak mogłem zapytać. Założyłem koła tak, że na przedniej osi mam ET 55, a na tylnej ET 39.

Z góry dzięki za wszystkie informacje.

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej...różne et w niczym nie przeszkadza...grunt byś zachował tą sama szerokość tak felg jak i opon

Choć znam przypadki różnej szerokości felg na przedniej i tylnej.osi...i dla wisko nie było to zabójstwem...Wszystko musi sie jednak miescic w granicach rozsądku ;-)

 

Takze na spokojnie możesz na takim setupie jeździc

Link to comment
Share on other sites

 

 

Takze na spokojnie możesz na takim setupie jeździc

Ale żeby to jakoś normalnie wyglądało to poszukałbym 2 felg z tym mniejszym ET, bo podejrzewam, że te 55 są strasznie smutnie schowane ;) 

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Cieszy mnie, że nie muszę się przejmować różnymi odsadzeniami. A co do kwestii wizualnej - gdybym nie odczytał parametru z felgi to na oko nie widać w ogóle różnicy. Tylne koła nie są jakoś znacząco schowane w nadkola tak więc bardzo to wszystko nie "koli" w oczy. Dzięki raz jeszcze. Salut!  

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...