Skocz do zawartości

Różne ET kół na osiach - czy można tak jeździć?


dominikon

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przełożyłem komplet kół z oponami zimowymi w zamian za koła letnie - to będzie moja pierwsza zima z Imprezką. Komplet który dziś zamontowałem do samochodu kupiłem razem z Subaryną od poprzedniego właściciela. Podczas przekładki zauważyłem taką rzecz - mam dwie stalowe felgi w rozmiarze 15x6J i ET 39 oraz dwie felgi w rozmiarze 15x6J i ET 55. Opony na wszystkich czterech felgach to te same Dębice Frigo w rozmiarze 195/65 R15. Teraz pytanie - czy na różnych odsadzeniach mogę jeździć bez narażenia się na ew. uszkodzenia stałego napędu na 4 koła? Wg mnie skoro obwody kół są takie same to powinno być OK ale wolę poruszyć ten temat żeby potem nie żałować, że jednak mogłem zapytać. Założyłem koła tak, że na przedniej osi mam ET 55, a na tylnej ET 39.

Z góry dzięki za wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej...różne et w niczym nie przeszkadza...grunt byś zachował tą sama szerokość tak felg jak i opon

Choć znam przypadki różnej szerokości felg na przedniej i tylnej.osi...i dla wisko nie było to zabójstwem...Wszystko musi sie jednak miescic w granicach rozsądku ;-)

 

Takze na spokojnie możesz na takim setupie jeździc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Cieszy mnie, że nie muszę się przejmować różnymi odsadzeniami. A co do kwestii wizualnej - gdybym nie odczytał parametru z felgi to na oko nie widać w ogóle różnicy. Tylne koła nie są jakoś znacząco schowane w nadkola tak więc bardzo to wszystko nie "koli" w oczy. Dzięki raz jeszcze. Salut!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...