Skocz do zawartości

Odpowietrzenie baku/nie podpięty przewód.


Krzysiek's

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ostatnio miałem jaja przy tankowaniu co chwile odbijał pistolet i nie dało się auta zatankować plus ciekło mi paliwo pod spodem auta. Wziąłem je na podnośnik i zauważyliśmy z kumplem nie podpięty przewód od odpowietrzenia zbiornika, leży sobie nie podpięty. A więc chcielibyśmy go podpiąć i tu jest problem... dostań się tam łapę musiałbym mieć połamaną w 5 miejscach + rączkę rozmiaru chińczyka. Wypadałoby rozpiąć napęd i ściągnąć cały tylni most z całym napędem żeby ściągnąć zbiornik paliwa i podpiąć aż jeden wężyk... Pytanie do Was czy mieliście z tym do czynienia ? Rozbierałem kanapę tylną mając nadzieje że będzie tam dostęp do zbiornika ale nic nie znalazłem.. Naprawdę trzeba rozbebeszać tyle auta? Nie macie jakiś sposobów albo prostszych rozwiązań? Tak patrząc na to, to cała dniówka z tym zejdzie żeby to rozłożyć i złożyć w całość zastanawiam się czy jest może jakiś trick  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony wlewu jak się mam dostać jak nie podpięty jest od strony baku. No chyba że kombinować ze zdjęciem przewodu paliwowego do tankowania hmm.. Ja zbiornika nie zdejmowałem swoją Imprezkę kupiłem pół roku temu i co jakiś czas wynajduję w niej niespodzianki które sukcesywnie po poprzednim właścicielu naprawiam :) Zdjęcie tylnego napędu to poważna robota i chce jej uniknąć za wszelką cenę.. Tylko nie widzę innego rozwiązania  :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepnę się . Ma ktoś jeszcze problem z zatankowaniem / odbijaniem "pistoletu" i rozwiązał problema?

 Już myślałem ,że rozwiązałemw 100%  problem, gdyż miałem zawalony błotem , syfem , wodą zbiornik EVAP . Wymieniłem (za 40zł :) ) na "nowy" sprawny w fajnym stanie i poprawiło sie o tyle ,że nie wywala P1443 i tankuje już prawie normalnie . Wcześniej lałem pełny bak dłuuuuugo a teraz leję długo.  To wersja USA , więc szczelność zbiornika paliwa jest szalenie nadzorowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też mam problem z tankowaniem. Ale zauważyłem coś ciekawego. Gdy mocno docisne pistolet i bardzo szybko na maksa pociągne za spust to leje sie normalnie. Jakbym chciał powoli wlewać to 1/3 spustu moge trzymać (jeśli więcej to odrazu odbija). U mnie akurat wlewanie pod innym kątem nic nie zmienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...