Skocz do zawartości

trzepie kierownicą przy hamowaniu


RTQLAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie pacjent ma 30 tys najechane. Możliwe żeby XT miał tak słabe tarcze. Pierwszy wyjazd w alpy i już by się pokrzywiły. Jeśli to tarcze to co polecacie chyba że nie tarcze bo tylko to mi przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bicie na kierownicy jest odczuwalne przy lekkim hamowaniu,to tarcze,natomiast jeśli bicie występuje również czy tylko przy mocnym hamowaniu,to szukałbym również i innych przyczyn.

Tak czy owak hamulce do przeglądu,zawieszenie,drążki,przeguby również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to jakie polecacie żebym kupił tarcze i klocki? 

Zdałbym się na ich opinię. ;)

 

 

w MTS

 

 

po 30 tyś drążki i reszta

Nikt nie twierdzi,że coś padło,ale przy takich objawach kontrola nie zaszkodzi,zdarzają się różne przypadki,no i chyba jeszcze masz gwarancję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak w temacie pacjent ma 30 tys najechane. Możliwe żeby XT miał tak słabe tarcze. Pierwszy wyjazd w alpy i już by się pokrzywiły. Jeśli to tarcze to co polecacie chyba że nie tarcze bo tylko to mi przychodzi do głowy.

 

konstrukcyjnie / rozmiarowo hamulce w obecnym XT, to to samo co w Spec.B/LGT/Tribeca

 

we wczesniejszych modelach Subaru te hamulce nie mialy dobrej renomy, byly znane z tego, ze tarcze szybko sie krzywily, prawdopodobnie wina lezy po stronie zle dobranych fabrycznych klockach...

mialem nadzieje, ze w FXT to poprawili, ale jezeli faktycznie po 30 tys. pogielo tarcze, to znaczy, ze FHI nie wyciagnelo wnioskow i nadal jest lipa :toobad:

 

tarcze - najlepiej fabryczne gladkie, ew. dobry zamiennik, a dobrych klockow (zamiennikow) jest cala masa - Hawk, Ferodo, itd.

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy wyżej, tarcze wylatują. Mogłeś załatwić je w alpach, częste hamowanie, zjazdy na hamulcu, różnice temperatur i tarcze się pokrzywiły. przechodziłem przez to jak miałem audi, ponad 2 tony wagi i nowe tarcze po hamowaniu z 240km/h do 0 po prostu się pogięły. nie chcę robić reklamy ale mam sprawdzoną firmę (EBC) w której zawsze zamawiam tarcze i klocki, są bardzo trwałe i wydajne :) i współczynnik jakość cena jest wysoce zadowalający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tarcze i klocki .. Tak jak ktoś już wspomniał zamienników z dobrej półki jest trochę na rynku.. W swoim pojeździe też mi szybko zleciały, zrobiłem od lipca z 8 tys/km i już jest klocków nie wiele .... Nawet przy krótkim  kursie z  małymi prędkościami przednie hamulce strasznie się grzeją...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...