Jump to content

Subaru Impreza STi 2002 + opony z długimi kolcami

jacek001
 Share

Recommended Posts

Cześć Wszystkim,

Przymierzam się do zimy i chciałbym pierwszy raz swoje Su wyposażyć w opony z długimi kolcami do pojazdówek po jeziorach Warmii i Mazur, i mam parę pytań do Was :) Rok temu jak jeździłem autem na oponach z długimi kolcami stwierdzam, że bez kolców nie ma co wyjeżdżać na lód - szkoda auta moim zdaniem i zabawa nie ta.

1. Czy ktoś z Was montował do STI (brembo)  na 17 calowe felgi opony z długimi kolcami? Jeśli tak to jakie opony możecie polecić i może ktoś z Was ma coś do zaoferowanie? Wiem, że węższe były by lepsze i 16, ale może beż swapa też coś by podeszło?

2. Przypuszczam, że z 17 z długim kolcem ciężko może być (i szerokość nie ta?) dlatego myślę o zrobieniu swapa z gtk-a (zaciski, tarcze, klocki przód/tył) i kupieniu opon z długim kolcem na 16. Ktoś coś może zaproponować? Ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

3. Czy felgi stalowe brać od dojazdówek? Dają radę?

Liczę, że coś mi doradzicie :)

PS. Przy okazji do Forka z 2004 Turbo 177KM szukam seryjnego tłumika - nie zalega komuś coś po wymianie na głośniejszy? :)

Pozdrawiam,

Jacek

A co masz jakieś pewne info o zimie i mrozach ? :drool: Ja w GT latałem na dojazdówkach na średnim kolcu i wąskiej oponie i zero problemów. W GT mam za mało mocy na długi kolec... najlepiej na Nokianie Hakapelita się lata ale to króciutki kolec i tylko daje radę coś zahamować i ustawić auto do zakrętu względem zwykłej zimówki. Oby mrozy dopisały  tej zimy :)

Zapowiadają, że zima będzie od styczna, a w lutym ponoć gigantyczne opady śniegu. To tylko prognozy oczywiście, a wiemy wszyscy jak jest z prognozami :) Krótkich kolców nie chcę :) Oby była zima i zamarznięte jeziora :)

Można mieć i można jeździć, ale nie na publicznych drogach. Znam parę fajnych pojazdówek po jeziorach - fajna zabawa!!!

Widać, że kolega nigdy po lodzi nie jeździł i nie mam tu na myśli łyżew :) Bez kolców nie ma jazdy koniec kropka. Jak spróbujesz będziesz wiedział o czym mowa, a opony wielosezonowe są dla cierpów,

Hehehe a jakie ty masz Subaru. Nie sztuka po zakładać centymetrowe kolce i upalac ale sztuka jest śmigać na wielo sezonowych i nie wypasc z drogi. Jezioro dla dzieci jest co sie boja coś uszkodzić w taty aucie.

Nie twoj biznes jakie mam Subaru. Mowimy o jezdzie po zamarznietym jeziorze, nie drodze, wiec zastanow sie co piszesz. Jezioro jest dla osob, ktore chca sie uczyc i bawic bez obawy, ze spotkaja sie z drzewem czy barierka. A autem taty to raczej nikt tu nie jezdzi, chyba ze mowiles o sobie. Poza tym piszemy "pozakladac", a nie "po zakladac", takie male przypomnienie ze szkoly podstawowej ;)

Darecki weź sobie urlop od tego wątku i więcej głupot tu nie pisz. Załóż opony wielosezonowe i lataj

To Pisz jak ci sie podoba mi nie przeszkadza. MAsz małe ego po nicku może i coś innego tez. Jak i twoje Subaru. W ssące

Ja nie pisze "jak mi sie podoba" tylko poprawnie. Widocznie nawet nie znasz zasad swojego jezyka, skoro tego nie rozumiesz. ;)

Oczywiscie mnie znasz, wiesz jaki jestem, co mam w spodniach i czym jezdze, a to wszystko posprawdzales przez forum... Uwielbiam takich ludzi.;)

• Upvote 1

@@dareckiislandia jeździłeś kiedyś z długim kolcem po lodzie na zamarzniętym jeziorze?Wiesz jak wygląda sprawdzanie warunków żeby było bezpiecznie itd?

Na razie piszesz o swoich odczuciach,wyobrażeniach bez podparcia doświadczeniami,to trochę tak jakbyś stwierdził,że nie zjesz śledzika w śmietanie,bo nie lubisz i  nie będzie Ci smakował,choć nigdy nie spróbowałeś.

Może najpierw doświadcz czegoś,spróbuj czy choć zapytaj w normalny sposób jak to wygląda itp,na razie tylko jest to takie bla,bla,bla i na dodatek obrażasz co poniektórych.