Skocz do zawartości

Subaru Impreza STi 2002 + opony z długimi kolcami


jacek001

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

Przymierzam się do zimy i chciałbym pierwszy raz swoje Su wyposażyć w opony z długimi kolcami do pojazdówek po jeziorach Warmii i Mazur, i mam parę pytań do Was :) Rok temu jak jeździłem autem na oponach z długimi kolcami stwierdzam, że bez kolców nie ma co wyjeżdżać na lód - szkoda auta moim zdaniem i zabawa nie ta.

 

1. Czy ktoś z Was montował do STI (brembo)  na 17 calowe felgi opony z długimi kolcami? Jeśli tak to jakie opony możecie polecić i może ktoś z Was ma coś do zaoferowanie? Wiem, że węższe były by lepsze i 16, ale może beż swapa też coś by podeszło?

 

2. Przypuszczam, że z 17 z długim kolcem ciężko może być (i szerokość nie ta?) dlatego myślę o zrobieniu swapa z gtk-a (zaciski, tarcze, klocki przód/tył) i kupieniu opon z długim kolcem na 16. Ktoś coś może zaproponować? Ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

 

3. Czy felgi stalowe brać od dojazdówek? Dają radę?

 

Liczę, że coś mi doradzicie :)

 

PS. Przy okazji do Forka z 2004 Turbo 177KM szukam seryjnego tłumika - nie zalega komuś coś po wymianie na głośniejszy? :)

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co masz jakieś pewne info o zimie i mrozach ? :drool: Ja w GT latałem na dojazdówkach na średnim kolcu i wąskiej oponie i zero problemów. W GT mam za mało mocy na długi kolec... najlepiej na Nokianie Hakapelita się lata ale to króciutki kolec i tylko daje radę coś zahamować i ustawić auto do zakrętu względem zwykłej zimówki. Oby mrozy dopisały  tej zimy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadają, że zima będzie od styczna, a w lutym ponoć gigantyczne opady śniegu. To tylko prognozy oczywiście, a wiemy wszyscy jak jest z prognozami :) Krótkich kolców nie chcę :) Oby była zima i zamarznięte jeziora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć i można jeździć, ale nie na publicznych drogach. Znam parę fajnych pojazdówek po jeziorach - fajna zabawa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a jakie ty masz Subaru. Nie sztuka po zakładać centymetrowe kolce i upalac ale sztuka jest śmigać na wielo sezonowych i nie wypasc z drogi. Jezioro dla dzieci jest co sie boja coś uszkodzić w taty aucie.

Edytowane przez dareckiislandia
  • Do kitu 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że kolega nigdy po lodzi nie jeździł i nie mam tu na myśli łyżew :) Bez kolców nie ma jazdy koniec kropka. Jak spróbujesz będziesz wiedział o czym mowa, a opony wielosezonowe są dla cierpów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe a jakie ty masz Subaru. Nie sztuka po zakładać centymetrowe kolce i upalac ale sztuka jest śmigać na wielo sezonowych i nie wypasc z drogi. Jezioro dla dzieci jest co sie boja coś uszkodzić w taty aucie.

Nie twoj biznes jakie mam Subaru. Mowimy o jezdzie po zamarznietym jeziorze, nie drodze, wiec zastanow sie co piszesz. Jezioro jest dla osob, ktore chca sie uczyc i bawic bez obawy, ze spotkaja sie z drzewem czy barierka. A autem taty to raczej nikt tu nie jezdzi, chyba ze mowiles o sobie. Poza tym piszemy "pozakladac", a nie "po zakladac", takie male przypomnienie ze szkoly podstawowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darecki weź sobie urlop od tego wątku i więcej głupot tu nie pisz. Załóż opony wielosezonowe i lataj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Pisz jak ci sie podoba mi nie przeszkadza. MAsz małe ego po nicku może i coś innego tez. Jak i twoje Subaru. W ssące

Ja nie pisze "jak mi sie podoba" tylko poprawnie. Widocznie nawet nie znasz zasad swojego jezyka, skoro tego nie rozumiesz. ;)

Oczywiscie mnie znasz, wiesz jaki jestem, co mam w spodniach i czym jezdze, a to wszystko posprawdzales przez forum... Uwielbiam takich ludzi.;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@dareckiislandia jeździłeś kiedyś z długim kolcem po lodzie na zamarzniętym jeziorze?Wiesz jak wygląda sprawdzanie warunków żeby było bezpiecznie itd?

Na razie piszesz o swoich odczuciach,wyobrażeniach bez podparcia doświadczeniami,to trochę tak jakbyś stwierdził,że nie zjesz śledzika w śmietanie,bo nie lubisz i  nie będzie Ci smakował,choć nigdy nie spróbowałeś.

Może najpierw doświadcz czegoś,spróbuj czy choć zapytaj w normalny sposób jak to wygląda itp,na razie tylko jest to takie bla,bla,bla i na dodatek obrażasz co poniektórych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...