Jump to content

Awaria napędu

m_ch_84
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów

Jestem tu nowy. Pomóżcie. Od jakiegoś czasu słychać było trzaski przy maksymalnym skręcie kierownicy. W ASO stwierdzono problem z mechanizmem różnicowym. Jeździć mi nie zabronili. Dzisiaj skręcając usłyszałem potężny huk. Z przodu na podwoziu przy kole można zobaczyć wyciek mazistej substancji. Jaka może być przyczyna?

3 tygodnie temu ASO w Poznaniu sprawdziło co stuka na moją prośbę przy okazji przeglądu po 210tys. Nic o przegubie nie mówili. Mówili o mechanizmie różnicowym.

3 tygodnie temu ASO w Poznaniu sprawdziło co stuka na moją prośbę przy okazji przeglądu po 210tys. Nic o przegubie nie mówili. Mówili o mechanizmie różnicowym.

Z przodu na podwoziu przy kole można zobaczyć wyciek mazistej substancji. Jaka może być przyczyna?

To nie jest miejsce montowania mechanizmu różnicowego a właśnie przegubów napędowych,one smarowane są smarem stałym,przegub w osłonie gumowej,gdy ulegnie uszkodzeniu może rozerwać ową osłonę i smar wycieka.

Co do ASO,to mogło się pomylić lub wcale nie sprawdzać tego konkretnego przypadku a oprzeć diagnozę tylko na podstawie zgłoszonych objawów. ;)

Witam ponownie. Podniosłem dziś Forestera i zrobiłem zdjęcia niepokojącego miejsca. Proszę o potwierdzenie czy to przegub. Jakie konsekwencje może mieć przejechanie kilkuset metrów w takim stanie? Nie jestem ekspertem w dziedzinie motoryzacji :( 

https://www.dropbox.com/s/b586j8dizs5aapp/DSC_0963.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/n2he73rfculj619/DSC_0965.JPG?dl=0

Na foto widać tylna tuleję przedniego wahacza, nie ma związku z napędem, choć możliwe że coś kapie akurat na nią z góry.

Możliwe też że to sama tuleja puściła - 'podobno' (bazuję tu tylko na tym co mi w warsztacie kiedyś powiedziano) ta tuleja w Forku jak się już poddaje w wyniku zmęczenia materiału to wylewa. Nigdy mi się to nie przytrafiło jeszcze, ale tak mi się od razu skojarzyło z tym co na zdjęciu widać...

Edited by marhof