Skocz do zawartości

Awaria napędu


m_ch_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Jestem tu nowy. Pomóżcie. Od jakiegoś czasu słychać było trzaski przy maksymalnym skręcie kierownicy. W ASO stwierdzono problem z mechanizmem różnicowym. Jeździć mi nie zabronili. Dzisiaj skręcając usłyszałem potężny huk. Z przodu na podwoziu przy kole można zobaczyć wyciek mazistej substancji. Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie temu ASO w Poznaniu sprawdziło co stuka na moją prośbę przy okazji przeglądu po 210tys. Nic o przegubie nie mówili. Mówili o mechanizmie różnicowym.

3 tygodnie temu ASO w Poznaniu sprawdziło co stuka na moją prośbę przy okazji przeglądu po 210tys. Nic o przegubie nie mówili. Mówili o mechanizmie różnicowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z przodu na podwoziu przy kole można zobaczyć wyciek mazistej substancji. Jaka może być przyczyna?

To nie jest miejsce montowania mechanizmu różnicowego a właśnie przegubów napędowych,one smarowane są smarem stałym,przegub w osłonie gumowej,gdy ulegnie uszkodzeniu może rozerwać ową osłonę i smar wycieka.

Co do ASO,to mogło się pomylić lub wcale nie sprawdzać tego konkretnego przypadku a oprzeć diagnozę tylko na podstawie zgłoszonych objawów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Podniosłem dziś Forestera i zrobiłem zdjęcia niepokojącego miejsca. Proszę o potwierdzenie czy to przegub. Jakie konsekwencje może mieć przejechanie kilkuset metrów w takim stanie? Nie jestem ekspertem w dziedzinie motoryzacji :( 

https://www.dropbox.com/s/b586j8dizs5aapp/DSC_0963.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/n2he73rfculj619/DSC_0965.JPG?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na foto widać tylna tuleję przedniego wahacza, nie ma związku z napędem, choć możliwe że coś kapie akurat na nią z góry.

Możliwe też że to sama tuleja puściła - 'podobno' (bazuję tu tylko na tym co mi w warsztacie kiedyś powiedziano) ta tuleja w Forku jak się już poddaje w wyniku zmęczenia materiału to wylewa. Nigdy mi się to nie przytrafiło jeszcze, ale tak mi się od razu skojarzyło z tym co na zdjęciu widać...

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...