Skocz do zawartości

subaru xv 1.6 - czy to jeździ?


beemowiec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

@@beemowiec Dużym plusem (szczególnie dla kobiety) jest reduktor - moja żona nauczyła się go stosować i nie ma żadnych obiekcji (szczególnie po feriach spędzonych w górach).

 

Fajny filmik pokazujący, ze wcale nie jest tak, ze 1.6 nie jedzie, zwłaszcza z reduktorem. No i całkiem fajnie brzmi

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o jazde do 100 km/h, bo pewnie i maluch by sie tak rozpedzil, ale o jazde w gorskich warunkach, zwlaszcza na zakrecie gdy trzeba zwolnic i potem na prostej pod gore podjechac.

 

Przeciez nie usiluje tu udowadniac, ze 1.6 jest lepszy od 2.0, ale ze nie jest tak, ze xv z tym silnikiem nie jedzie (tak samo jak dla niektorych posiadaczy SBD nie jedzie 2.0 FB). Zaluje, ze u dilerow nie ma aut do testow, aby samemu sie przekonac.

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zwlaszcza na zakrecie gdy trzeba zwolnic i potem na prostej pod gore podjechac.

'

1,6 ma reduktor wiec nie bedzie z tym najmniejszego problemu

A nie prościej zredukować bieg ? Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam aktualnie 1.6 16v K4M w daci duster , auto podobnej aerodynamice i wymiarach do XV tyle że 300 kg lżejsze .

I Do 120 jest OK , powyżej to walka z każdym wiatrem . Jazda po autostradzie w np bawarii to również walka z każdym wzniesieniem .

Ja mam fabryczna instalacje LPG więc spalanie mnie z grubsza nie interesuje a na autostradzie brał nawet 16/100 .

Różnica miedzy 1.6 a 2.0 jest głównie na trasie gdzie 1.6 pali więcej .

I tego samego według mnie można spodziewać się po XV .

Mój duster przy spokojnie jeździe brał ok 9-10 l kiedy duster 2.0 brał 8-9

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że mam aktualnie 1.6 16v K4M w daci duster , auto podobnej aerodynamice i wymiarach do XV tyle że 300 kg lżejsze

dacia jest o wiele mniejszym autem. Jak napisales pomiedzy autami jes

 

Różnica miedzy 1.6 a 2.0 jest głównie na trasie gdzie 1.6 pali więcej

t ponad 300kg roznicy w wadze w dodatku xv ma staly naped ktory "zabiera" moc ( nie oszukujmy sie straty mocy na napedzie sa 2 krotnie wieksze niz w daci bo silnik musi napedzic 2 osie a nie jedna)

 

 

Różnica miedzy 1.6 a 2.0 jest głównie na trasie gdzie 1.6 pali więcej

roznica jest w osiagach , spalaniu, przyspieszeniu. elastycznosci i na trasie i w miescie. 2.0i jest ledwo wystarczajacym silnikiem do tego auta i nie wyobrazam sobie jakbym musial jezdzic XV'em o 40 koni slabszym i z mikro momentem. Byc moze do jazdy po miescie w pojedynke taki xv 1,6 jest ok

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak to jest z podstawowymi silnikami. Niższą moc w pewnym stopniu kompensuje się krótszym przelozeniami. Wiadomo, że 1,6 to nie 2.0. Ale ostateczny wybór należy do klienta, który to akceptuje, wydając przy tym mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...