Skocz do zawartości

Podtrzymanie radia


Wade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podtrzymaniem radia taki że go nie ma. W momencie przekręcenie kluczyka na ACC radio się włącza, przekręcam dalej na ON i dalej gra bez przerwy, przekręcam start na chwilę się wyłącza i następnie włącza od początku. Patrzyłem przewody i wszystkie w jednym kawałku. Miałem 2 radia i w obydwu to samo ( w innych autach jest OK). Pytanie brzmi czy w Imprezie GC 1995 w ogóle jest doprowadzone podtrzymanie radia. Jak to wygląda u was? Mnie osobiście irytuje fakt że leci sobie piosenka i po odpaleniu zaczyna grać od nowa.

 

Dodam tylko że od oryginalnej kostki radia (do której dołączam przejściówkę) wychodzi biała kostka na dwa przewody do której brakuje pary w śród okolicznych kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba inny przypadek. Przy odwrotnym podłączeniu kabelków, radio grałoby nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki - na zasilaniu miałoby stale 12V.


W przypadku radia, które do włączenia potrzebuje napięcia podtrzymania, faktycznie możliwe. Nigdy aż tak się nie zagłębiałem.


Skłamałem. Przypomniałem sobie, że kiedyś przy naprawie radia, spotkałem się z następującym rozwiązaniem: główne napięcie zasilające było podawane przez klucz tranzystorowy sterowany napięciem podtrzymującym. Bez tego napięcia, radio nie dawało się włączyć. Tak jak napisał kolega, zacznij od sprawdzenia gdzie pojawia się jakie napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...