Jump to content

Podtrzymanie radia


Wade
 Share

Recommended Posts

Witam, mam problem z podtrzymaniem radia taki że go nie ma. W momencie przekręcenie kluczyka na ACC radio się włącza, przekręcam dalej na ON i dalej gra bez przerwy, przekręcam start na chwilę się wyłącza i następnie włącza od początku. Patrzyłem przewody i wszystkie w jednym kawałku. Miałem 2 radia i w obydwu to samo ( w innych autach jest OK). Pytanie brzmi czy w Imprezie GC 1995 w ogóle jest doprowadzone podtrzymanie radia. Jak to wygląda u was? Mnie osobiście irytuje fakt że leci sobie piosenka i po odpaleniu zaczyna grać od nowa.

 

Dodam tylko że od oryginalnej kostki radia (do której dołączam przejściówkę) wychodzi biała kostka na dwa przewody do której brakuje pary w śród okolicznych kabelków.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli masz kostkę czternastopinową (czwarty i piąty niewykorzystane), to najprawdopodobniej na 11 masz zasilanie radia a na 1 powinno być podtrzymanie - z pominięciem stacyjki.

Link to comment
Share on other sites

Chyba inny przypadek. Przy odwrotnym podłączeniu kabelków, radio grałoby nawet po wyjęciu kluczyka ze stacyjki - na zasilaniu miałoby stale 12V.


W przypadku radia, które do włączenia potrzebuje napięcia podtrzymania, faktycznie możliwe. Nigdy aż tak się nie zagłębiałem.


Skłamałem. Przypomniałem sobie, że kiedyś przy naprawie radia, spotkałem się z następującym rozwiązaniem: główne napięcie zasilające było podawane przez klucz tranzystorowy sterowany napięciem podtrzymującym. Bez tego napięcia, radio nie dawało się włączyć. Tak jak napisał kolega, zacznij od sprawdzenia gdzie pojawia się jakie napięcie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...