Skocz do zawartości

woda na pokładzie XT'07


sender3

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś miał już podobny problem i wie gdzie szukać rozwiązania bo nawet nie wiem od czego zacząć.

 

Na czym polega problem:

Za/pod fotelem kierowcy pod dywanikiem zbiera się woda. W szczytowym momencie było jej nawet ok 2cm (po dociśnięciu ręką tapicerki do podłogi pomiędzy palcami stała woda, oczywiście po wyjęciu dywaników które chłoną ją jak gąbka).

 

Problem pojawił się w zeszłą zimę (po mocnych opadach mokrego śniegu, który zalepił całą podłogę od spodu). Lecz po wielogodzinnym suszeniu, wyciąganiu wody przy pomocy tektury, gazet, szufelki ;/ itp itd problem zmalał do poziomu "lekko wyczuwalnej wody po dociśnięciu dłoni do podłogi". Przez wiosnę i lato pomimo pojawiających się długich opadów deszczu problem był niewyczuwalny także w ogóle o tym zapomniałem (mimo że obiecywałem sobie w ładną ciepłą sobotę oblewać z węża ogrodowego auto do momentu odszukania przecieku).

Ostatnimi dniami pogoda znów się zepsuła, temperatura spadła i woda pojawiła się znów w sporej ilości. Niestety nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić czy woda pojawia się po jeździe czy po dłuższym postoju w deszczu więc utrudnia to poszukiwania.

 

Wg mnie źródeł może być kilka (ale może ktoś ma inny pomysł więc prośba o podpowiedzi):

 

1) Szyberdach -jest duży fabryczny, kiedyś miałem problem z przytkanym odpływem, ale sprężone powietrze załatwiło sprawę. Sprawdzałem tj wlewałem z butelki wodę w korytka pod szyberdachem i odpływ wyłapywał wszystko sprawnie. Tylko moje pytanie, na które nigdzie nie mogę odszukać odpowiedzi to ile jest tych odpływów? -zlokalizowałem dwa w przednich słupkach ale nie wiem czy nie ma kolejnych które mogły się przytkać/rozszczelnić w słupku między przednimi a tylnym drzwiami albo bagażnikiem. (auto stoi zawsze na tym samym miejscu parkingowym gdzie jest lekki spadek terenu więc strona kierowcy jest niżej - jeżeli by przeciekało w słupku kierowca/pasażer tył to by się zgadzało, jednak tapicerka od plastiku zakrywającego pasy do podłogi jest sucha więc to chyba nie jest to).

 

2) Podłoga. Auto od spodu wygląda bardzo dobrze -oprócz lekkich nalotów na belce spód jest w nienagannym stanie (mimo że Forek ma już ponad 8 lat, 204k km i trochę jeżdżenia w terenie). Ale pod nogami pasażera (za kierowcą) jest taka okrągła zatyczka -rok temu jak auto było suche od spodu to wokół niej było widać wilgoć ale nie wiem czy powstała przez wodę wyciekającą z auta czy to było źródło podciągania wody podczas jazdy). W tej chwili wilgoć jest również ale jest też lekki nalot rdzawy na korku.

 

3) Nawiew pod fotelem kierowcy. 3 lata temu wyklejałem podłogę pod nogami kierowcy matami wygłuszającymi więc podłoga jest troszkę wyżej niż pod fotelem. Także woda może dostawać się nawiewem np z pod przedniej szyby i przelewać do najniższego punktu czyli pod fotel i pod nogi pasażera.

 

Więcej pomysłów nie mam -nie mniej jednak gdyby ktoś miał doświadczenia z podobnym problemem to byłbym wdzięczny za porady ;) gdyż rozbieranie całej tapicerki pod fotelem i szukanie źródła okazjonalnie pojawiającej się przezroczystej substancji nie jest fajnym pomysłem na spędzenie całego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny problem w Audi. Woda zbierała się co prawda pod fotelem pasażera nie mniej jednak zlokalizowanie problemu jest bardzo kłopotliwe.


 gdyż rozbieranie całej tapicerki pod fotelem i szukanie źródła okazjonalnie pojawiającej się przezroczystej substancji nie jest fajnym pomysłem na spędzenie całego dnia.

Ta okazjonalnie zbierająca się przeźroczysta substancja spowoduje w niedługim czasie, szczególnie zimowym, gnicie i nieprzyjemny zapach mat wygłuszających znajdujących się pod wykładziną samochodową. Jeżeli parkujesz w garażu to problem faktycznie może być okazjonalny. Jednak zimą dużo trudniej rozebrać, wyczyścić, wysuszyć wszystko i wymienić maty wygłuszające. Ja na Twoim miejscu dla spokoju ducha rozebrałbym wszystko i dokładnie sprawdził. Jest to bardzo kłopotliwe, jednak wąż z wodą, druga osoba w samochodzie z latarką i można szukać miejsca wycieku. U mnie w 23 letnim samochodzie było to malutkie pęknięcie jakich multum na podszybiu. A jednak dostawała się tamtędy woda. I doszedłem do tego po wydarciu wykładziny, mat, odsunięciu konsoli, zdjęciu podszybia. 

 

Ale na początek warto sprawdzić miejsca, wskazane przez kogoś, kto mógł mieć podobny problem, Ja radzę tylko nie bagatelizować tej sytuacji. Wilgoć, nieprzyjemny zapach + bardziej parujące szyby. A zima blisko!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych podobnych przypadków? :(

 

Może choć ktoś zna odpowiedź na pierwsze pytanie -liczba i rozmieszczenie odpływów szyberdachu?

powinny być 4 w każdym rogu konstrukcji szybra, schodzą słupkami (wewnątrz) odprowadzając wodę na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda z klimy najprawdopodobniej. Miałem takie przypadki już ze trzy razy w Octavi... Sam nie walcz, szkoda czasu ... Na serwisie zapłaciłem zdaje się z 50 zł ...W NORAUTO też to potrafią zrobić za podobne pieniądze.. Szyber też może być przyczyną .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz po wielogodzinnym suszeniu, wyciąganiu wody przy pomocy tektury, gazet, szufelki ;/

Mam taki sposób że jak mam gdzieś mokro to wsadzam pieluszkę młodego :) suszy jak ta lala i robi to szybko, czasami trzeba ją docisnąć. A pokazał mi ten sposób pewien anglik jak suszyłem swojego Golfa, okazało się że kanaliki w drzwiach były zatkane i woda przelewała się przez drzwi... ale to było VW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem tapicerkę podłogi i okazało się że pod wykładziną stało jeszcze ok 1cm wody z czego większość była w "filcu" pod wykładziną. 

 

Niemniej wnioski jak na razie są następujące:

-podłoga cała -nawet jakby gdzieś była dziura której nie zauważyłem to na parkingu woda powinna nią kapać -a skoro tak się nie dzieje to wniosek jest jeden

- szyberdach -lałem wodą z butelki i od razu pojawiała się spora ilość pod autem, czyli odpływy działają więc też nie to chyba stanowi problem.

 

Także teraz pozostało podszybie i nawiewy-klima. niedługo forek będzie wymagać wizyty okresowej -olej+filtry więc wtedy może będzie okazja przyjrzeć się odpływom z klimy i ocenić stan filtra kabinowego -bo gdyby z tej strony leciało to chyba filtr też powinien być mokry(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna zabawe latem, po jednej z ulew okazalo sie,ze cala podsufitka, slupek i wykladzina sa w wodzie. Bylo to tuz po wymianie przedniej szyby wiec podjechalem do majstra,ze cos zle zostalo wklejone. Dobre dwa dni szukalismy skad to leci i ustalilismy, odplywy drozne, wszystko szczelne..poza, relingami, ktore sa przymocowane na plastikowe kotwy plus sruby, z czasem uszczelniacz zrobil sie mniej elastyczny i woda kapala ( dosc intensywnie) wlasnie tedy do srodka,a potem sciekala po podsufitce, slupku az na sam dol....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuć okiem na uszczelki w drzwiach 

 

Tj -co ma być w niej nie tak?

 

Wydaje mi się że gdyby to były uszczelki to byłyby zacieki na szybach i mokra byłaby pionowa część tapicerki pod nogami (pomiędzy progiem drzwiowym a podłogą) w trakcie/po każdym opadzie deszczu a tak nie jest - mokro jest tylko na poziomej części podłogi a wywinięte boczki są suche ;/

 

Ale może zacieka pod plastikowymi wzmocnieniami/usztywnieniami wykładziny ... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna zabawe latem, po jednej z ulew okazalo sie,ze cala podsufitka, slupek i wykladzina sa w wodzie. Bylo to tuz po wymianie przedniej szyby wiec podjechalem do majstra,ze cos zle zostalo wklejone. Dobre dwa dni szukalismy skad to leci i ustalilismy, odplywy drozne, wszystko szczelne..poza, relingami, ktore sa przymocowane na plastikowe kotwy plus sruby, z czasem uszczelniacz zrobil sie mniej elastyczny i woda kapala ( dosc intensywnie) wlasnie tedy do srodka,a potem sciekala po podsufitce, slupku az na sam dol....

 

Tylko u mnie podsufitka jest sucha i nie ma ani jednego zacieku a po takiej ilości wody jaką już wypompowałem z auta to gdyby wleciało podsufitką to byłaby cała w zaciekach.

 

Chyba że woda może zaciekać tak jak piszesz pod relingami a dalej w słupku za mocowaniem pasa kierowcy (tylko czemu pas jest suchy;/-przecież dotyka do słupka więc jakby leciała tam woda to pas też byłby choć wilgotny)......

Rzuć okiem głównie na uszczelki w pionie czy po nich w jakiś sposób wodą nie spływa do środka

 

Spływ wody z klimatyzacji drożny ?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

Właśnie nie mogę doszukać się spływu wody z klimy -albo zaczekam jak będę w warsztacie na wymianie oleju albo ktoś życzliwy ;) powie mi gdzie szukać (może jakaś fotka ze strzałką ;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mialem podobna zabawe latem, po jednej z ulew okazalo sie,ze cala podsufitka, slupek i wykladzina sa w wodzie. Bylo to tuz po wymianie przedniej szyby wiec podjechalem do majstra,ze cos zle zostalo wklejone. Dobre dwa dni szukalismy skad to leci i ustalilismy, odplywy drozne, wszystko szczelne..poza, relingami, ktore sa przymocowane na plastikowe kotwy plus sruby, z czasem uszczelniacz zrobil sie mniej elastyczny i woda kapala ( dosc intensywnie) wlasnie tedy do srodka,a potem sciekala po podsufitce, slupku az na sam dol....

 

Tylko u mnie podsufitka jest sucha i nie ma ani jednego zacieku a po takiej ilości wody jaką już wypompowałem z auta to gdyby wleciało podsufitką to byłaby cała w zaciekach.

 

Chyba że woda może zaciekać tak jak piszesz pod relingami a dalej w słupku za mocowaniem pasa kierowcy (tylko czemu pas jest suchy;/-przecież dotyka do słupka więc jakby leciała tam woda to pas też byłby choć wilgotny)......

 

No wlasnie u mnie na poczatku zalalo podsufitke, a potem, po pierwszym zakitowaniu, woda zaczela wyciekac przy przednim slupku, z pomiedzy blachy w samym rogu,tak ze nie kapala centralnie ale splywala pod plastikami slupka przedniego az na sam dol...kwestia czy moze tamtedy przedostac sie az tyle wody co opisujesz...

Edytowane przez kapust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...