Jump to content

ABS Legacy I

sigma111
 Share

Recommended Posts

Ogólnie ciekawa sprawa, ABS nie działa od prawie roku :) ale wczoraj zapaliła się lampa na desce która informuje mnie że .. nie działa. Dodatkowo zaczęło coś buczeć w ABS (pod maską) takie terkotanie. Idąc drogą najprostszą, mało doświadczonego wyjąłem bezpiecznik od ABS... Będzie hamować czy nie ?

ABS nie jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdów z tego rocznika, byle kontrolka sie nie świeciła.

Zależy gdzie pojedziesz :) Teoretycznie nie powinny się świecić żadne kontrolki, a diagnosta powinien Ci wytknąć coś takiego. Jak nie chcesz reanimować tego ABS'u to wyjmij żarówkę z zegarów i tyle :P

A nie zauważyłeś, że teraz auto hamuje głównie przodem? Z tego co wiem po takim odłączeniu ABS nie masz korektora siły hamowania, który jest w pompie.

Dzisiaj pierwszy raz jechałem z odłączonym ABS i jakoś nie widziałem różnicy, ale będę się sprawdzał. Tak jak pisałem ABS nie działa od jakiegoś czasu (sprawdzone na Ułężu) i może z tego powodu nie czuje zmiany.

A nie zauważyłeś, że teraz auto hamuje głównie przodem? Z tego co wiem po takim odłączeniu ABS nie masz korektora siły hamowania, który jest w pompie.

Nie jest to prawda. Korektor jest przy prawym nadkolu.

U mnie też ABSu brak, taki stan rzeczy zastałem kupując auto. Miałem myśl przywrócić go do życia, bo czasem żona używa, ale czas pokaże, co z tego wyjdzie :)

Problemów z hamowaniem nie odnotowałem, testowane na SJS I i II stopniu.

ABS nie jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdów z tego rocznika, byle kontrolka sie nie świeciła.

U mnie diagnosta nie miał zastrzeżeń do świecącej kontrolki. Bez znajomości i kombinacji.