Skocz do zawartości

MOON Off Road


diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

dzisiaj zbadałem z kolegą tereny w Przyłękowie - za Żywcem. Trasa typowo górska - dużo błota, podjazdów, zjazdów - prawdziwy off road gdzie forek jeszcze jedzie w miarę dzielnie. Kolega mieszka w ostatnim domu - mniej więcej w połowie góry - wszystko do szczytu może być nasze. Nie ma problemu że ktoś nas stamtąd pogoni. Na szczycie pod wyciągiem narciarskim jest miejsce aby zapakrować około 7-10 samochodów i zrobić np grilla - podziwiając takie widoki jak ten:

CAM00371_zpswr119gm0.jpg

 

 

Cała trasa biegnie w lesie - można na górę wjeżdżać minimum dwiema trasami. Jedna średnio trudna , druga wyzywającą / wymagająca mocnych nerwów od kierowcy - coby auta nie uszkodzic i niczego nie urwać. Ale za to jak się wjedzie - radość duża i satysfakcja.

Zeby nie było różowo - poniosłem małe straty - zgubiłem zaślepkę halogenu uderzając w małe drzewo :) , a także zgubiłem tablicę rejestracyjną przejeżdżając przez naprawdę głęboką wodę - pól metra jak nic - woda chlupła aż na przednią szybę przy przejeżdżaniu - widać na filmie nr 3.  ( ale do auta nic się nie wlało - trzeba tylko mieć jak napisałem mocne nerwy i cisnać gaz aby sie nie zatrzymać.)

Zaślepkę znaleźliśmy z krzakach, a tablicę w jednej z głębokich kałuż. Trzeba było iśc na dól do kolegi domu - ubrać gumowce, do ręki grabie i grabiliśmy dwa duże doły zalane wodą - i w końcu wygrabiliśmy tablicę:

CAM00384_zpsqytvvlur.jpg

 

Cała trasę da się bez problemu przejechać - jeśli znaleźli by się śmiałkowie - którzy nie boja sie ubrudzić na max auta, wyciorać go w błocie , i nie boja się że cos urwą - to zapraszam - możemy zrobic listę chetnych i wybrać sie w jakiś dzień weekendu.  Do tego dochodzi trochę gałezi na trasie - ale ja nie mam nic na karoserii porysowanego. Tylko ślad na zderzaku od drzewa  :) na pamiatkę.

 

Troche zdjęć dałem tutaj:

http://forum.subaru.pl/index.php?/gallery/album/774-le%C5%9Bny-brudas/

 

a tutaj 3 filmiki - czasem nic sie nie dzieje bo badaliśmy z kolega czy damy rade przejechać przez koleiny albo dół z wodą. Ogólnie auto szło dobrze - niczego nie urwałem - czego nie dało by się z powrotem zamontować :)

 

https://youtu.be/pm3Vmbg0MCE

https://youtu.be/RMLGR5pcZwo

https://youtu.be/xGHJtlsWZOY

 

 

czekam na chętnych aby wypróbować siebie i samochody. Po górze możemy jeździć ile nam się będzie podobać - z góry na dół , z dołu do góry itp. Kombinacji i tras jest kilka .

 


zapomniałem: na dole jest myjnia bezdotykowa - można auto doprowadzić do normalnego stanu po takiej wyprawie :)

 

 

Przyłęków jest jakieś 10-15 km za Żywcem

Edytowane przez zbyszekm80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smigam, ale jak to się mówi z duszą na ramieniu czy czegoś nie urwie:)

Niemniej zabawa super. I traktor w pobliżu jak by co.

Ty to lepiej kup płyty stalowe na spód. Podnieś go 2cm na dystansach.

 

Na krzywa pojedziemy myślę początkiem lipca, gdy sąsiad wróci. Jego aro jest do tego przeznaczony

 

PS kolega kupił forka?

 

Wysłane z mojego Honor 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dalej nic nie kupił. Szuka wciąż z tego co mi wiadomo.

Płytę mam zamówiona ma mi ją zrobić kolega z blachy 3mm minimum.

Podniesienie chodzi mi po głowie o 3 cm . to ponoć max jak chodzi o półosie. Planuje do konva roku podnieść. Tylko nie wiem jak to będzie jeździć bo mam serie zawias i nie wiem czy nie zrobi sie bujanie jak na tytaniku:)

Apropo forka i jazdy po Przyłękowie.

Kolega z którym byłem był pełen podziwu dla auta że tak szli. On tam zazwyczaj jeździ uazem albo samurajem. Ale jak stwierdził w tych autach od wertepów można sobie głowę rozbić bo tak trzepie, a u mnie komfort jazdy jest:)

Edytowane przez zbyszekm80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś program, jak objechali Pandą 4X4 Afrykę. Dała radę, zdaje się też w Himalajach ...


To źle. Myślalem że będzie duzo błota:)

Zawsze możemy znaleźć miejsce w którym błoto będzie :) A te gumowce w bagażniku to nie głupi pomysł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tam ludzie aktualna lista na niedziele? 

uzupelnilem troche liste ;) i ja sie pytam gdzie te 3 pozostale ekipty do wspomnianych 11 aut? :P

 

1. diamond&społka [sG]
2. piter  [land rover]
3. Zbyszekm80 & może reszta :) [sG]
4. Kuba & klon [sH]
5. Dawid z rodzinką [sG]
6. Marcin, sam raczej :) [sG]
7. Radek (marcu) [patrol]
8. akir [sG] + panda (?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce:

https://goo.gl/maps/Y9f3yp9iBEu

 

tSXwCnm.jpg

 

VvqBuKml.jpg?1

 

o tyle blisko maka gdzie ostatnio, to zainteresowani mogą tam zrobić krótką przerwę na siku, frytki czy co tam kto chce :)

@akir, tu masz namiary na miejsce spotkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. diamond&społka [sG]

2. piter  [land rover]

3. Zbyszekm80 & może reszta :) [sG]

4. Kuba & klon [sH]

5. Marcin, sam raczej :) [sG]

6. Radek (marcu) [patrol]

 

to ekipa sie jeszcze skurczyla o jednego forka

powoli konczymy impreze, ale bez wszelkich watpliwosci mozna stwierdzic ze byl to najbardziej wymagajacy i momentami hardkorowy wypad z tej serii :D

zaden forek nie uchowal sie bez przytarcia bebechow, wszystkie przykurzone i wymacane przez galezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...