Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

To mój pierwszy post na forum, więc będę wdzięczny za wyrozumiałość.

 

Chcę zrobić podobną modyfikację jak na zdjęciach powyżej. I mam problem. Potrzebna pomoc.

 

Mam Legacy z 2007. Chcę wstawić stację multimedialną (Pioneer, Alpine, jeszcze się nie zdecydowałem). Pierwotnie chciałem to wrzucić w schowek między nawiewami. Ale jak już ktoś tu napisał, dziwnie będą wyglądać 2 radia. Najlepiej byłoby to wsadzić w miejsce starego radia. Ktoś tu wrzucał link do sklepu japońskiego z częściami do Subaru i tam jest taki oto panel: http://www.avojdm.com/product_info.php?cPath=26_54_60&products_id=123 . Sęk w tym, że jest on w wersji z kierownicą po prawej stronie. A ja bym chciał zachować oryginalny wygląd. I teraz pytania: Czy zna ktoś jakiś sklep, gdzie sprzedają takie panele do wersji z kierownicą po lewej stronie? Jesli nie, to jakie są opcje przerobienia takiego panelu japońskiego? Czy firmy zajmujące się Car Audio potrafią kleić/przerabiać takie cuda? A może da się jakoś samemu wydrukować taki panel. Może są firmy robiące takie plastiki na zamówienie? W sumie wszystkie przyciski mam, potrzebuje tylko jedną dużą dziurę na ekran. 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Panel masz z przyciskiem awaryjnych po prawej stronie, ale to nie jest problemem. Przycisk jest montowany oddzielnie, możesz go zamontować z dowolnej strony panelu. W tym wypadku kupujesz panel i montujesz to co chcesz i przekładasz włącznik awaryjnych na lewą stronę (jak w UK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie ostrzegam, że w miejscu miedzy nawiewami jest dość płytko, więc prawie żadna stacja multimedialna nie wejdzie, bo nie ma miejsca. 

Serwisu CarAudio raczej się nie podejmują takiego rzeźbienia, bo zwyczajnie za dużo roboty, chyba że masz bardzo głębokie kieszenie. 

Natomiast jak już się zorientowałem, chociażby po postach w tym temacie, da się wszystko. Trzeba tylko sporo determinacji, żywicy, czasu i nie mieć dwóch lewych rąk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam,

 

To mój pierwszy post na forum, więc będę wdzięczny za wyrozumiałość.

 

Chcę zrobić podobną modyfikację jak na zdjęciach powyżej. I mam problem. Potrzebna pomoc.

 

Mam Legacy z 2007. Chcę wstawić stację multimedialną (Pioneer, Alpine, jeszcze się nie zdecydowałem). Pierwotnie chciałem to wrzucić w schowek między nawiewami. Ale jak już ktoś tu napisał, dziwnie będą wyglądać 2 radia. Najlepiej byłoby to wsadzić w miejsce starego radia. Ktoś tu wrzucał link do sklepu japońskiego z częściami do Subaru i tam jest taki oto panel: http://www.avojdm.com/product_info.php?cPath=26_54_60&products_id=123 . Sęk w tym, że jest on w wersji z kierownicą po prawej stronie. A ja bym chciał zachować oryginalny wygląd. I teraz pytania: Czy zna ktoś jakiś sklep, gdzie sprzedają takie panele do wersji z kierownicą po lewej stronie? Jesli nie, to jakie są opcje przerobienia takiego panelu japońskiego? Czy firmy zajmujące się Car Audio potrafią kleić/przerabiać takie cuda? A może da się jakoś samemu wydrukować taki panel. Może są firmy robiące takie plastiki na zamówienie? W sumie wszystkie przyciski mam, potrzebuje tylko jedną dużą dziurę na ekran.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Panel masz z przyciskiem awaryjnych po prawej stronie, ale to nie jest problemem. Przycisk jest montowany oddzielnie, możesz go zamontować z dowolnej strony panelu. W tym wypadku kupujesz panel i montujesz to co chcesz i przekładasz włącznik awaryjnych na lewą stronę (jak w UK).
Nie do końca tak jest z włącznikiem awaryjnych, aby zmieścił się z lewej strony trza by trochę porzeźbić głębiej bo się nie mieści. Próbowałem zamontować całe radio i coś tam przeszkadzało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ja mam 2 lewe ręce jeśli chodzi o prace manualne, nie mam sprzętu, doświadczenia i nie chcę tego sam robić. Bo jestem pewien, ze wyjdzie kijowo. 

 

Dlatego pytanie czy ktoś już robił taki manewr z tym panelem, bo nie chcę wydać tysiaka na kawałek plastiku i go następnie wypieprzyć.

 

Swoją drogą, to minus Subaru. Nic do tych samochodów nie ma jeśli chodzi o takie przeróbki ;(

 

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam,

 

To mój pierwszy post na forum, więc będę wdzięczny za wyrozumiałość.

 

Chcę zrobić podobną modyfikację jak na zdjęciach powyżej. I mam problem. Potrzebna pomoc.

 

Mam Legacy z 2007. Chcę wstawić stację multimedialną (Pioneer, Alpine, jeszcze się nie zdecydowałem). Pierwotnie chciałem to wrzucić w schowek między nawiewami. Ale jak już ktoś tu napisał, dziwnie będą wyglądać 2 radia. Najlepiej byłoby to wsadzić w miejsce starego radia. Ktoś tu wrzucał link do sklepu japońskiego z częściami do Subaru i tam jest taki oto panel: http://www.avojdm.com/product_info.php?cPath=26_54_60&products_id=123 . Sęk w tym, że jest on w wersji z kierownicą po prawej stronie. A ja bym chciał zachować oryginalny wygląd. I teraz pytania: Czy zna ktoś jakiś sklep, gdzie sprzedają takie panele do wersji z kierownicą po lewej stronie? Jesli nie, to jakie są opcje przerobienia takiego panelu japońskiego? Czy firmy zajmujące się Car Audio potrafią kleić/przerabiać takie cuda? A może da się jakoś samemu wydrukować taki panel. Może są firmy robiące takie plastiki na zamówienie? W sumie wszystkie przyciski mam, potrzebuje tylko jedną dużą dziurę na ekran.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Panel masz z przyciskiem awaryjnych po prawej stronie, ale to nie jest problemem. Przycisk jest montowany oddzielnie, możesz go zamontować z dowolnej strony panelu. W tym wypadku kupujesz panel i montujesz to co chcesz i przekładasz włącznik awaryjnych na lewą stronę (jak w UK).
Nie do końca tak jest z włącznikiem awaryjnych, aby zmieścił się z lewej strony trza by trochę porzeźbić głębiej bo się nie mieści. Próbowałem zamontować całe radio i coś tam przeszkadzało.

 

Przerabiałem temat mam zamontowany ten panel w Legacy GT 2005 zmiana włacznika świateł awaryjnych nie ma problemu trzeba podpiłowac troszkę jedno mocowanie, robota na 10 minut podłączenie panelu ze schematem w godzinę mozna się wyrobić. Dzięki temu panelowi można się cieszyć radiem z androidem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. WIęc pójdę tą drogą. A można wiedzieć co to za radio z Androidem? Ja myślałem o którymś modelu Pioneer'a. Tylko, że jednocześnie chciałbym np. jako nawigację Google Maps. A nie chcę, żeby to była nawigacja z telefonu, tylko natywna w urządzeniu. I jakoś nie widzę takich urządzeń na rynku. Chyba, że jakiś tablet na Androidzie tam wsadzę. Ale jak wtedy z audio? Będzie to lepiej grało niż ten fabryczny Kenwood? Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

A że zrobione na kanwie tego watku to wrzucę. Pacjent legaś 2005 z jednostrefowa klima i fabrycznym! GX201LH. A wyszło tsk:-)107a6568facb1b5714b1468b8ff74d08.jpg

No kurde grube łał. Sterowanie temperaturą po prawej stronie?
Tak. Lewe guziki od temp i prawy "mode" nie robią nic. Poza tym wszystko działa jak powinno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Czy seryjne radio z anglika podejdzie do wersji europejskiej? Konsola centralna jest skierowana do kierowcy, to nie przeszkadza przypadkiem? Ktoś wie?

Masz z drugiej strony włącznik awaryjnych i coś tam w konsoli trzeba rzeźbić.

 

 

To mnie akurat nie boli, bardziej mnie zastanawia czy cały panel nie jest przypadkiem lekko skręcony po zamontowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, rzeźby dużej nie ma - kwestia długości kabli do awaryjnych.

Aha! Tylko radia Rhd, chyba wszystkie są kodowane, chyba do pary z zegarami, Lhd są "czyste", jeżeli do rhd masz pin to też zagada.

Widzę że kolega będzie rzezbil - bierz angola na all złapiesz za dosłownie parę dyszek. Tylko dużo szpachlówki, szczególnie wykonczeniowki

Edytowane przez recki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje, rzeźby dużej nie ma - kwestia długości kabli do awaryjnych.

Aha! Tylko radia Rhd, chyba wszystkie są kodowane, chyba do pary z zegarami, Lhd są "czyste", jeżeli do rhd masz pin to też zagada.

Widzę że kolega będzie rzezbil - bierz angola na all złapiesz za dosłownie parę dyszek. Tylko dużo szpachlówki, szczególnie wykonczeniowki

 

Szczerze to znalazłem firmę która mi to wyrzeźbi bo ja nie mam takich umiejętność :( Elektronikę sobie spokojnie ogarnę, ale ramki estetycznie sam nie zrobię. Jak RHD pasuje to super bo można kupić za 50zł. LHD to już 200-300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pasuje, rzeźby dużej nie ma - kwestia długości kabli do awaryjnych.

Aha! Tylko radia Rhd, chyba wszystkie są kodowane, chyba do pary z zegarami, Lhd są "czyste", jeżeli do rhd masz pin to też zagada.

Widzę że kolega będzie rzezbil - bierz angola na all złapiesz za dosłownie parę dyszek. Tylko dużo szpachlówki, szczególnie wykonczeniowki

Szczerze to znalazłem firmę która mi to wyrzeźbi bo ja nie mam takich umiejętność :( Elektronikę sobie spokojnie ogarnę, ale ramki estetycznie sam nie zrobię. Jak RHD pasuje to super bo można kupić za 50zł. LHD to już 200-300zł.
Dokładnie. Zwróć im uwagę że panel klimy trzeba maksymalnie zwezic żeby był szerokości radia (zebrać plastiki z boków, dużo więcej od góry, tak żeby z trapezu zrobić kwadrat) i z dołu cały ten pusty plastik (pod którym nie ma nic). Daj potem znać ile Cię skasuja i jak wyjdzie bo jestem ciekaw jak wyjdzie porównanie mojej roboty do profesjonalistów. Z radia które kupisz zostaw sobie kabel z gniazdem anteny i gniazdo klimy- wepniesz się bez problemu w istniejącą instalację

Aha! Na ramce niech ci zrobią coś na kształt kolnierza- pogrubienia w miejscu gdzie będzie wystawiać radio- dużo lepiej tak wygląda niż z.radiowa ramką maskujaca

Edytowane przez recki
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...