Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.08.2020 o 20:50, thomson0073 napisał:

W końcu się zabrałem... :facepalm:

Dzisiaj ogarnąłem tablet Lenovo w miejsce navi. Wszedł idealnie, troszkę kombinacji z USB i AUX ale lekka rzeźba i jest super. 

Zastanawiam się tylko nad zmianą radia. Czy dorobić w swoim AUX czy zmienić na radio poliftowe z AUXem. Wyjdzie wszystko w praniu. 

BTW. Uważam, że głośniki Subarowe w wersji US, grają bardzo przyzwoicie nawet na OEM radiu. :D Mówię to będąc w pełni świadomy jak grają głośniki w wersji EU produkcji Japan. 

 

Fotka z prac.

 

I pytanie: Jak zdjąć te kratkę z auta bez uszkodzenia jej? 

Co do AUX, zastanów się nad modułem WEFA, który ja zastosowałem, jest kilka odpowiedzi wyżej opis moich prac nad Nexusem i AUXem. Tylko musisz sprawdzić na ich stronie czy pasuje pod Twój model radia. 

A zdjęcie tej kratki jest bardzo proste - od góry podważ czymś szerokim i w miarę sztywnym, żeby nie uszkodzić tapicerki na kokpicie. Kanały wentylacyjne wyjdą same, ale przewód od wyświetlacza komputera jest dość krótki, także uwaga, nie urwij. ;) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podważałem od spodu tymi plastikowymi narzędziami do rozbierania wnętrza auta, i poszło bez problemu. A ostatnio znalazłem takie coś u kolegów z Chin 

Rama z tworzywa sztucznego ABS tapicerka dla Subaru Legacy Outback 2004-2006 remont samochodu Android radiowy system nawigacyjny DVD montaż deski rozdzielczej
https://a.aliexpress.com/_BPVUyy

Może komuś się przyda

Screenshot_20200824_095701_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Edytowane przez Marti8306
  • Dzięki! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Orear napisał:

zastanów się nad modułem WEFA

Miałem już takowy i odesłałem... Zupełnie inna kabelkologia, chociaż na pewno byłby lepszy.

Szukam jeszcze w internecie, czy da się zrobić tak, że wykorzystam którąś kieszeń ze zmieniarki. Wtedy np. na nr6 szedłbym sygnał z tabletu i bajka. Jak narazie szukam.

Wiem, że AUXa mogę dorobić sam, na pierwsze pasmo radio. Jakościowo może nie stracę jakoś dużo, nadrobi się equalizerem w tablecie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marti8306 napisał:

Ja podważałem od spodu tymi plastikowymi narzędziami do rozbierania wnętrza auta, i poszło bez problemu. A ostatnio znalazłem takie coś u kolegów z Chin 

Rama z tworzywa sztucznego ABS tapicerka dla Subaru Legacy Outback 2004-2006 remont samochodu Android radiowy system nawigacyjny DVD montaż deski rozdzielczej
https://a.aliexpress.com/_BPVUyy

Może komuś się przyda

 

Cena jest świetna! I rzecz też świetna. Tylko trzeba komputer przekładać w miejsce zapalniczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, thomson0073 napisał:

Melduję że pierwsze przymiarki za mną. Kozacko wygląda. :wub:

 

 

 

 

Nie przeszkadza Ci w jeździe ten plastik wiszący na kablach? Nie obija się na zakrętach? Jak nie to spoko ;)

 

A tak serio to faktycznie fajnie, jednak wyświetlacz w miejscu OEMowego fajnie pasuje, ciekawy patent z zegarami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tinuviel napisał:

Nie przeszkadza Ci w jeździe ten plastik wiszący na kablach? Nie obija się na zakrętach? Jak nie to spoko

To nie plastik.. to automatyczne urządzenie do budzenia kierowcy. Tak Cię wkurza, że nie ma szans zasnąć. :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2020 o 06:31, Orear napisał:

Jak ten tablet odblokowujesz, zablokowujesz jeśli jest tak zabudowany? A, sprawdziłeś, czy Twoja ładowarka podoła z doładowywaniem go podczas uruchomionej nawigacji i kilku innych rzeczy? 

Tak. Wrzuciłem mocniejszą ładowarkę, więc cały czas jest zasób energii. Odblokowuje go podwójnym kliknięciem w ekran - wybudza się. Jeszcze chce zainstalować program, który wprowadzi go w stan hibernacji po wyłączeniu zasilania i automatycznie w drugą stronę. Wzbudzi go gdy dostanie zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, thomson0073 napisał:

Tak. Wrzuciłem mocniejszą ładowarkę, więc cały czas jest zasób energii. Odblokowuje go podwójnym kliknięciem w ekran - wybudza się. Jeszcze chce zainstalować program, który wprowadzi go w stan hibernacji po wyłączeniu zasilania i automatycznie w drugą stronę. Wzbudzi go gdy dostanie zasilanie.

 

znaczy pomysl co sie stanie jak rozladuje sie do 0 i wylaczy. musisz ustawic go tak zeby wlaczal sie automatycznie gdy tylko dostaje zasilanie. jak tablet sam tego z siebie nie robi to mozesz potrzebowac go zrootowac

 

chyba ze masz zasilanie nie po stacyjce a z aku to wtedy ok ale to tez moze Ci w kilka dni zjesc aku w aucie

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ewemarkam napisał:

Kiedyś do Nexus'a był osobny Kernel który właśnie tak działał jak powinien. Automatycznie włączał tablet gdy był wyładowany, a wybudzal i usypiał przy zaniku zasilania.

 

timur room czy jakos tak. ogarnial tez szybsze ladowanie przez usb otg Y. Mialem a i tak bywalo ze zahibernowany nexus rozladowal sie w dwa dni. Android nie ma takiej prawdziwej hibernacji jak chociazby windows. chociaz moze teraz cos sie pozmienialo

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też jak takie tablety znoszą dłuższe przebywanie w temperaturach bardzo niskich zimą i wysokich latem. Może obecnie zima to zły przykład, ale latem w aucie spokojnie można uzyskać 50+C kiedy stoi na słońcu. Szkoda by było gdyby umarł. ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tinuviel napisał:

mozesz potrzebowac go zrootowac

Właśnie, właśnie. :) Masz w tym temacie jakąś wiedzę?

52 minuty temu, Tinuviel napisał:

timur room czy jakos tak

Zgadza się, tylko mam wrażenie, że on troszkę ogranicza możlwości tableta. Wszystko ma + i -.

Też właśnie mnie zastanawia temat +50*C. Jest schowany pod deską rozdzielczą, wrzucę na szybę matę to może nie będzie tak źle. Nawet jak padnie to jakoś szczególnie żal mi go nie będzie, nie dałem za niego milion dolców. :) Na pewno na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić, że Nexus miał dużo ładniejszą barwę.
 

 

BTW. Tak teraz myślę, teoretycznie można zrobić podtrzymanie tableta przez powerbanka. 10 000mAh powinno dać radę. Aku ładuje powerbank, powerbank ładuje tablet.

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też jak takie tablety znoszą dłuższe przebywanie w temperaturach bardzo niskich zimą i wysokich latem. Może obecnie zima to zły przykład, ale latem w aucie spokojnie można uzyskać 50+C kiedy stoi na słońcu. Szkoda by było gdyby umarł. ;/ 
Na przykładzie nokii N8. Od paru lat mam ją przerobioną na rejestrator jazdy. Wytrzymuje nie ładowana spokojnie parę dni. Ale nie ma karty SIM w niej. Wszelka łączność wyłączona itd. oprogramowanie nie fabryczne aby można było instalować nie podpisane aplikacje jak synDVR.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomson0073nie jestem pewien, czy powerbank by to zniósł na dłuższą metę 

Inaczej, lepiej mieć niedoładowaną baterie w urządzeniu niż cały czas na full. Ogniwa li-ion mają to do Siebie że tracą bardzo parametry jeśli są trzymane naładowane, czyli 4.2 V. Lepiej nie kombinować z jakimś powerbankiem, po prostu pod ładowarkę podpiąć tablet i niech się tylko ląduje w czasie jazdy. Jeśli wyładuje się to go włączyć. A jeszcze lepiej to fizyczne przyciski wyciągnąć gdzieś na zewnątrz. Przylutowac kable do płytki itd. Czasem z monitorów LCD są takie zestawy przycisków na płytce. To można wykorzystać aby ładnie gdzieś ukryć.

Z drugiej strony radio na androidzie kupicie przyzwoite za cenę tego tabletu, a dźwięk z niego też można puścić przez fabryczne audio.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thomson0073 Przerabiałem Nexusa 7 w Mx5, teraz przerabiam telefon samsunga w innym aucie (tylko jako wyświetlacz do UKP). No i w skrócie to tak:

 

- temperatura nigdy mi nie zabiła Nexusa, mimo tego że auto stało cały dzień na słońcu więc tu raczej ok.

- problem był natomiast z GPSem - niby tablet tylko pod deską do tego tylko w aucie bez dachu a jednak gps szalał. Musiałem użyć GPSa na bluetootha ale tego znowu Yanosik nie akceptuje

- powerbank to nie jest super opcja bo:

-> mało który powerbank potrafi się sam ładować i jednocześnie zasilać inne urządzenie

-> z tych które to potrafią, często w takiej sytuacji na wyjściu jest obcięty prąd np. do 500mA -> a to już będzie za mało żeby chociażby utrzymać tablet nie mówiąc już o ładowaniu.

-> jak się już kiedyś rozładuje to masz znowu problem taki że jak odpalasz auto musi wstać powerbank która ma pewnie jakąś logikę że nie zacznie podawać na wyjściu jak sam jest rozładowany

-> do tego dochodzą takie "trywialne" problemy jak np. trzeba wcisnąć przycisk na powerbanku - co normalnie nie stanowi problemu ale jak masz go gdzieś pod deską? to już gorzej

 

Ja bym na Twoim miejscu dla świętego spokoju zrobił tak:

 

- podłącz tablet "po stacyjce"

- ustaw tablet żeby się wyłączał 30s po tym jak straci zasilanie (możesz użyć programu tasker, lama itp).

- nie usypiaj, nie wygaszaj, nie hibernuj bo to raz działa raz nie bo jakaś apka w tle Ci wstanie i zje Ci przez noc tablet

- znajdź w necie jak zrobić roota i ustawić żeby table się włączał gdy dostaje zasilanie

- minus jest taki że za każdym razem będziesz musiał czekać chwilę aż tablet od zera wstanie

- możesz użyć taskera/lamy żeby tablet po uruchomieniu odpalał Ci automatycznie spitify, mapy czy co tam chcesz

- jeżeli nie uda Ci się znaleźć /ustawić żeby sam wstawał gdy dostanie zasilanie - wyprowadź sobie przycisk do włączania gdzieś na zewnątrz - nie musi być ten z tabletu, możesz tam się wlutować jakimś innym.

Edytowane przez Tinuviel
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ewemarkam napisał:

Z drugiej strony radio na androidzie kupicie przyzwoite za cenę tego tabletu, a dźwięk z niego też można puścić przez fabryczne audio.

Wtedy masz dwa radia, słaba opcja imo. Nexus 7 najbogatszy z 2GB RAM, ładowaniem indukcyjnym, LTE, ver. 2013 kupiłem z OLX w oryginalnym pudełku, stanie idealnym za 500PLN. Radia na Androidzie, nawet z Aliexpress za 500PLN nie kupisz (chyba, że nie umiem szukać). 

BTW, @Tinuviel, pomysł z filtrem zadziałał, już nic nie piszczy i nie zakłóca muzyki, dzięki! 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak masz tablet i radio. Źle szukałeś, mam co prawda najtańsze na Ali ale działa całkiem nieźle. Skoro rzeźbicie wkładając w nawiewy tablet to dlaczego nie rzeźbicie aby tam radio wsadzić drugie. Szukałeś pewnie dedykowanego pod konsole w legasiu, ale po co skoro rzeźba jest z tabletu miedzy nawiewy.

 

https://pl.aliexpress.com/item/33053723152.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6eb34ce3ldh8kh&algo_pvid=9e09e212-8086-4a71-bf81-46b8dbc5f2d9&algo_expid=9e09e212-8086-4a71-bf81-46b8dbc5f2d9-13&btsid=0b0a3f8115984725113174824ef160&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20200826120833&SearchText=android+2+din+2gb

 

Droższy przykład co prawda, bo działające kupisz taniej. Generalnie trzeba wgrać jakiś custom rom do niego razem z rootem, i radio zyskuje drugie, lepsze życie. Ale nie martwisz się o baterie, czy się włączy. Albo co jak bateria padnie itd. Długo do Siebie szukałem ramki pod 2 din radio, prawie biały kruk. Ale trafiła się. Nie obyło się bez podcinania, szlifowania i malowania. W waszym przypadku można dźwięk z niego puścić przez jakiś aux i też będzie ładnie grało. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że tutaj nie chodzi tylko o samo drugie radio z gps androidem etc. Ja chciałem mieć navi, yansoika, kamerę cofania z zachowaniem funkcjonalności ori radia - bo mi się ono podoba. Osobiście uważam, że jeżeli miałbym mieć radio 2din z androidem, to wolałbym rzeźbić i wyrzucić ori radio, niż mieć dwa. Dla mnie tablet to tylko dodatkowych bajer, który ma pewną funkcjonalność, która może się przydać, ale też fajnie wygląda i odświeża całą deskę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...