Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje czy do tych Chińskich wynalazków można dorzucić jakąś kartę dźwiękową na USB? Między wieloma różnymi pomysłami zastanawiam się jak sensownie oprócz lutowania dorzucić zewnętrzny mikrofon. 
Z zasady one są na Androidzie. Są takie karty dźwiękowe pod ten system więc chyba powinno się dać. Jak masz dojście do takiej aby sprawdzić zanim kupisz, to śmiało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy do tych Chińskich wynalazków można dorzucić jakąś kartę dźwiękową na USB? Między wieloma różnymi pomysłami zastanawiam się jak sensownie oprócz lutowania dorzucić zewnętrzny mikrofon. 
Nie masz z tyłu gniazda na mikrofon? Powinien być taki Jack mono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ewemarkam napisał:
14 godzin temu, kamul napisał:
Czy ktoś się orientuje czy do tych Chińskich wynalazków można dorzucić jakąś kartę dźwiękową na USB? Między wieloma różnymi pomysłami zastanawiam się jak sensownie oprócz lutowania dorzucić zewnętrzny mikrofon. 

Nie masz z tyłu gniazda na mikrofon? Powinien być taki Jack mono.

27185365ce61e89db26eeee5d44f66fc02c2e443

Nic nie widać.

 

17 minut temu, Norweski_Pacjent napisał:
14 godzin temu, kamul napisał:
Czy ktoś się orientuje czy do tych Chińskich wynalazków można dorzucić jakąś kartę dźwiękową na USB? Między wieloma różnymi pomysłami zastanawiam się jak sensownie oprócz lutowania dorzucić zewnętrzny mikrofon. 

Z zasady one są na Androidzie. Są takie karty dźwiękowe pod ten system więc chyba powinno się dać. Jak masz dojście do takiej aby sprawdzić zanim kupisz, to śmiało.

Jakbym miał to pewnie bym popróbował, ale nie chcę aż tak inwestować, bo miało być prosto/szybko a zaraz zamienię to w całkiem duży projekt :P 

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, kamul napisał:

27185365ce61e89db26eeee5d44f66fc02c2e443

Nic nie widać.

 

Jakbym miał to pewnie bym popróbował, ale nie chcę aż tak inwestować, bo miało być prosto/szybko a zaraz zamienię to w całkiem duży projekt :P 

comment_8x4DKqsnZ115mF9LOJu1MJex1eOg8VDW

 

Poszukaj na aliexpress, powinien być tak który wepniesz w gniazdo A19 i A20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ewemarkam napisał:

comment_8x4DKqsnZ115mF9LOJu1MJex1eOg8VDW

 

Poszukaj na aliexpress, powinien być tak który wepniesz w gniazdo A19 i A20.

Dzięki, podobna rozpiska jest w instrukcji i faktycznie jest tam MIC, z tego co patrzę to przy dołączonej wtyczce w tym miejscu wpina się AUX, ciekawi mnie tylko czy będzie to działało "od ręki" po wpięciu, czy trzeba przełączać się na to. Idea jest taka, żeby spróbować mieć zestaw głośnomówiący z zewnętrznym mikrofonem (wtedy zastąpię zestaw Nokii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie bardzo podobne, o ile nie identyczne, z wyglądu radio i miałem w zestawie mikrofon. Po podpięciu i sparowaniu radia z telefonem odbieranie połączeń i rozmowa przez ten mikrofon nie stanowi problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Krzyniek napisał:

Ja mam u siebie bardzo podobne, o ile nie identyczne, z wyglądu radio i miałem w zestawie mikrofon. Po podpięciu i sparowaniu radia z telefonem odbieranie połączeń i rozmowa przez ten mikrofon nie stanowi problemu.

 

Spoko a gdzie jest wpięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2020 o 19:56, Krzyniek napisał:

Z kostki  opisanej na schemacie wyżej jako A wychodziły kabelki zakończone gnazdem mono jack. Do gniazda podpiąłem dołączony do zestawu mikrofon i działało :)

 

Ok. Dzięki za potwierdzenie ;) 

 

Ok,po pierwszych testach, mikrofon potwierdzam i działa :) natomiast mam zagwozdkę, bo nie słyszę rozmówcy (dodam, że audio z radia działa typu jakaś playlista z apki - chociaż samego radia i "kliknięć" też nie słychać), tylko przy rozmowie cisza. Ktoś ma jakiś pomysł ocb?

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamul napisał:

Wszystko założone ale jak wspominałem mam problem, bo dźwięk np. Ze Spotify spokojnie słyszę przez BT natomiast przy rozmowie cisza, może ktoś już coś takiego rozwiązywał?

A w ustawieniach w telefonie masz przy tym konkretnym urządzeniu wybraną opcję rozmowy? W Androidzie są takie i pozwalają właśnie przez dane urządzenie puszczać tylko dźwięk multimediów na przykład. Wrzucam screen. 

Screenshot_20200723-064202.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Orear napisał:

A w ustawieniach w telefonie masz przy tym konkretnym urządzeniu wybraną opcję rozmowy? W Androidzie są takie i pozwalają właśnie przez dane urządzenie puszczać tylko dźwięk multimediów na przykład. Wrzucam screen. 

Screenshot_20200723-064202.png

Korzystam i iOS ale racja zajrzę do ustawień BT i w telefonie i w radiu, może coś tam jeszcze da się zmienić. Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja skompletowałem wszystko pod przeróbkę.
Chcę wyrzucić radio US i wstawić EU - czarne.

W miejsce navi będzie tablet. Wiem, że tutaj wszyscy mówią o Nexusie - nawet takowego zakupiłem i chętnie odsprzedam - nie chce aż tak mocno rzeźbić w tych kanałach i zaślepkach od nadmuchu. Kupię Lenovo bo wchodzi idealnie.
Ramka jest, żywica też, szpachla i plastidip też. :)

Byle chęci starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, thomson0073 napisał:

Ja skompletowałem wszystko pod przeróbkę.
Chcę wyrzucić radio US i wstawić EU - czarne.

W miejsce navi będzie tablet. Wiem, że tutaj wszyscy mówią o Nexusie - nawet takowego zakupiłem i chętnie odsprzedam - nie chce aż tak mocno rzeźbić w tych kanałach i zaślepkach od nadmuchu. Kupię Lenovo bo wchodzi idealnie.
Ramka jest, żywica też, szpachla i plastidip też. :)

Byle chęci starczyło.

Ten tablet chcesz podłączać bezpośrednio pod radio, czy jak u mnie za pomocą jakiegoś emulatora zmieniarki? 
Pytam bo zauważyłem u siebie, że kiedy mam wpięty tablet pod ładowanie i muzykę puszczam po przewodzie to w głośnikach słychać delikatne piszczenie, jak gra muzyka to niesłyszalne. I nie jest ono cały czas tylko pojawia się jakby randomowo. Piszczenia nie ma kiedy muzyka jest przesyłana przez BT. Na 90% jest to wina właśnie emulatora WEFA i sądzę, że nie jestem w stanie tego w żaden sposób wyeliminować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orear napisał:

Ten tablet chcesz podłączać bezpośrednio pod radio, czy jak u mnie za pomocą jakiegoś emulatora zmieniarki? 
Pytam bo zauważyłem u siebie, że kiedy mam wpięty tablet pod ładowanie i muzykę puszczam po przewodzie to w głośnikach słychać delikatne piszczenie, jak gra muzyka to niesłyszalne. I nie jest ono cały czas tylko pojawia się jakby randomowo. Piszczenia nie ma kiedy muzyka jest przesyłana przez BT. Na 90% jest to wina właśnie emulatora WEFA i sądzę, że nie jestem w stanie tego w żaden sposób wyeliminować. 

 

standard z tym szumem, to chyba alternator go generuje, tez tak mialem w mx5 gdzie siedzial nexus. Takie cudo pomaga (pierwsze lepsza aukcja):

 

https://allegro.pl/oferta/acv-filtr-antyzakloceniowy-na-przewod-jack-3-5mm-8432807018?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_RTV+i+AGD&ev_adgr=Sprzęt+audio,+satelitarny+oraz+słuchawki&gclid=Cj0KCQjwg8n5BRCdARIsALxKb96h7NtGQV2f1TUzvDe1ho0-_VhQ-THX7wId5WWhbLc0lK80BqID42caAgjxEALw_wcB

 

 

co prawda nie w pelni ale robi sie znosnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tinuviel napisał:

Hmm, droga sprawa, ale może warto zainwestować. Dzięki, nie wiedziałem, że istnieją takie rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odnosnie modyfikacji mam pytanie czy to https://allegro.pl/oferta/subaru-outback-ii-legacy-panel-nawiewu-9302076931?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Da rade zamontowac w legacy 4 zamiast radia gx201. Oczywiscie radio robi out. Chce wlozyc to i jakies radio 2 din.

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dracula napisał:

To ja odnosnie modyfikacji mam pytanie czy to https://allegro.pl/oferta/subaru-outback-ii-legacy-panel-nawiewu-9302076931?utm_medium=app_share&utm_source=facebook
Da rade zamontowac w legacy 4 zamiast radia gx201. Oczywiscie radio robi out. Chce wlozyc to i jakies radio 2 din.

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka
 

Raczej się to nie uda... Gdzieś już ktoś przerabiał temat przełożenia klimatronika z Legacy III / Outback II i się nie udało.

Jak chcesz wyrzucić swoje radio to przecież panel sterowania ten oryginalny można zostawić. Chłopaki na początkowych stronach tego wątku takie coś robili. Wyrzucili radio, żywica poliestrowa i szpachla w ruch, i ciach bach jest kieszeń 2-din. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

201ynka jest zintegrowana z panelem klimy. Nie chce montowac 2 radia, nie chce tez wymieniac panelu na ten gx204 bo jest 2 strefowy od taka fanaberia. Szukam rozwiazania by zostalo sterowanie 1 strefa i do tego radio.

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dracula napisał:

201ynka jest zintegrowana z panelem klimy. Nie chce montowac 2 radia, nie chce tez wymieniac panelu na ten gx204 bo jest 2 strefowy od taka fanaberia. Szukam rozwiazania by zostalo sterowanie 1 strefa i do tego radio.

Wysłane z mojego Nokia 7.1 przy użyciu Tapatalka
 

 

To chyba potrzebujesz coś takiego:

 

1109698826_Zrzutekranu2020-08-12o22_10_33.thumb.png.df01cb82f7d709f0897074455d9d3678.png

 

https://www.ebay.com/itm/For-Subaru-Legacy-BP-BL-2DIN-Bezel-Frame-With-Climate-Control-Unit-2003-2005-/254182570028

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W końcu się zabrałem... :facepalm:

Dzisiaj ogarnąłem tablet Lenovo w miejsce navi. Wszedł idealnie, troszkę kombinacji z USB i AUX ale lekka rzeźba i jest super. 

Zastanawiam się tylko nad zmianą radia. Czy dorobić w swoim AUX czy zmienić na radio poliftowe z AUXem. Wyjdzie wszystko w praniu. 

BTW. Uważam, że głośniki Subarowe w wersji US, grają bardzo przyzwoicie nawet na OEM radiu. :D Mówię to będąc w pełni świadomy jak grają głośniki w wersji EU produkcji Japan. 

 

Fotka z prac.

 

20200822_191243.thumb.jpg.02cc24c6601ad4b67c7b07ab4fd76d5d.jpg

 

I pytanie: Jak zdjąć te kratkę z auta bez uszkodzenia jej? 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...