Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

 

ja sie orientuje na to, ze jestem wku%wiony, bo kupiłem tę ramkę i jeszcze nie wkładałem, ale już przykładając miałem wrażenie, że coś jest nie tak. 

Przy montażu ramki do przeniesienia zegarka w zapalniczkę musiałem przerobić połowę tego plastiku przy skrzyni. 

A kupiłeś: #0 A-C (prawidłowy wybór do przedlifta), czy

#1 D-F (polift)?

https://www.japanparts.com/parts/detail/13925

Może się pomylili przy przesyłce.

 

 

Zamawiałem z innej strony, http://www.avojdm.com/product_info.php?cPath=26_54_60&products_id=107

tutaj właściwie nic nie jest napisane..

 

Natomiast w opisie tej oto rameczki:

http://www.avojdm.com/product_info.php?cPath=26_54_60&products_id=109

 

faktycznie jest RHD, czyli mój wielki wielki błąd nieuwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj kilka fot modyfikacji fabrycznego schowka Legacy 2008 celem zmieszczenia nexusa 7 2013. Z roboty jestem bardzo zadowolony. Z kosztu także...
- listewka MDF (5 zyla)

- klej (jakaś kropelka i dwuskładnikowy)

- szpachlówka plus utwardzacz (dostałem od znajomego)

- żywica i mata szklana

- czarny szpraj (był)
Niezbędny jest dremel do docinania szczegółów czy szlifowania. Do tego jeszcze szlifierka oscylacyjna - przyspieszyłą pracę.

 

Czas montażu: 3 dni
Czas kombinowania, przemyśleń, liczenia - jak schować czy wyprowadzić przewody itp (zachowana pełna funkcjonalność nawiewów)

Najważniejsze że montaż (demontaż) tableta to 5 sekund - szczególnie ważne w trakcie mrozów czy upałów. Przy okazji zawsze można go zabrać ze sobą z auta i służy jako "normalny" tablet ;)

post-7370-0-45619300-1452801771_thumb.jpg

 

post-7370-0-29555100-1452801784_thumb.jpg

 

post-7370-0-09870900-1452801795_thumb.jpg

 

post-7370-0-93443700-1452801809_thumb.jpg

 

post-7370-0-64210300-1452801821_thumb.jpg

 

 

Jutro postaram się zrobić foty całości... Dodam, że koszt "wyprodukowania" takiej ramki to max 80-100 zł przy założeniu że nie musimy kupować dremela czy innych narzędzi ;)

 

 

 

 

EDYTA: Znalazłem jakąś nocną fotkę (z podłączonym padem bezprzewodowym i GTA San Andreas)

post-7370-0-77809900-1452802079_thumb.jpg

Edytowane przez bolz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramkę RHD przerobił mi na na LHD znajomy, zajmujący się między innymi klejeniem plastików.

Wykorzystał boczne elementy starej ramki i zespawał je z ramką wokół ekranu. Później malowanie

Było sporo zabawy, ale wyszło idealnie. Wygląda jak oryginał.

 

Uprzedzam pytania - koledze nie chce się bawić z takim bzdurami. To była przyjacielska przysługa. W każdym razie można zaadoptować ramkę z angola. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro postaram się zrobić foty całości...

...

EDYTA: Znalazłem jakąś nocną fotkę

Koncepcja ciekawa.

Mógłbyś wrzucić jakieś zdjęcia zrobione za dnia, bo na tym nocnym, to można ocenić jedynie wyświetlacz tabletu, a nie efekt przeróbki... :unsure:

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie zakupiłem na avojdm.com za jakieś chore pieniądze, bo się zniecierpliwiłem do szukania na allegro, ramkę wyglądającą tak:

 

300_navi_panel_002.jpg

 

i mam zamiar w niej zamontować radio Pioneer SPH-DA120, o ile doczekam się na tę ramkę z Japonii, bo coś ani widu ani słychu. 

 

 

A czy ktoś widział taka ramkę w jakimś innym sklepie. W AVO już jej chyba nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownice z gwiazdą też zamontujesz ? ;p 

ja postawiłem sobie raz na drogę w tym miejscu przy wyjętej kratce tej środkowej ipada 10" i był za duży dla mnie, za bardzo rozpraszał. 

 

Poza tym mogę się pochwalić, że dołączyłem do klubu kierownicy ze sterowaniem!

 

Pozdrawiam,

BW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownice z gwiazdą też zamontujesz ? ;p 

 

ja postawiłem sobie raz na drogę w tym miejscu przy wyjętej kratce tej środkowej ipada 10" i był za duży dla mnie, za bardzo rozpraszał. 

 

Poza tym mogę się pochwalić, że dołączyłem do klubu kierownicy ze sterowaniem!

 

Pozdrawiam,

BW

Masz EU czy US? Jak EU, to gdzie dorwałeś "Lan Module" ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się dzieje - uchwyt zamontowany.

 

@Juras, co tam montujesz w ten uchwyt? Myśle, że wyjdzie super, o ile będzie dobrze spasowane na szerokość z ramką. Po zamontowaniu będzie wyglądać spoko, sam uchwyt już gorzej. 

 

 

 

kierownice z gwiazdą też zamontujesz ? ;p 

 

ja postawiłem sobie raz na drogę w tym miejscu przy wyjętej kratce tej środkowej ipada 10" i był za duży dla mnie, za bardzo rozpraszał. 

 

Poza tym mogę się pochwalić, że dołączyłem do klubu kierownicy ze sterowaniem!

 

Pozdrawiam,

BW

Masz EU czy US? Jak EU, to gdzie dorwałeś "Lan Module" ? :)

 

 

 

 

@WOJO, mam wersje EU i nie musiałem dorywać ;p tego modułu, bo sterowanie owszem zamontowałem, ale nie fabrycznym radiem. 

 

W dużym skrócie powiem tak, zacząłem od zmiany głośników i wygłuszenie drzwi. Kiedy to podpiąłem do fabrycznego radia, to się zląkłem, że straciłem tyle czasu pracy i kasy, bo grało dalej do dupy. W planie i tak miałem zamontowanie nowego radia, robiącego za baze do montażu tableta, jako wzmacniacz i sterowanie. 

 

Dopiero po podłączeniu głośników do nowego radia, topowej ALIPINKI, moja inwestycja się zwróciła, bo gra to o kilka klas lepiej niż fabryka. Koszt: 900 zł radio, 750zł głośniki (na przód), 350zł maty + pianka do wygłuszenia 4 drzwi, póki co zrobiłem tylko przód. Myśle, że to relatywnie mało, jak na poprawę jaką uzyskałem. 

Generalnie, przeróbki tbalet radio itp brzmi jak zepsucie auta ;p chodzi mi o wygląd, ale robię to tak, żeby wyglądało jak fabryka. 

Radio zamontowałem w schowku i dlatego potrzebowałem sterowania z kierownicy. Ten model, czyli CDE-178BT ma wbudowany adapter sterowania z kierownicy, więc moje zadanie polegało na znalezieniu pod kierownicą wiązki, a w niej 2 kabelków od sterowania, ucięcia i przedłużenia ich wprost do radia. Teraz nie muszę już wcale zaglądać do schowka, bo oczywiście radio odpala się wraz z przekręceniem kluczyka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras, co tam montujesz w ten uchwyt?

Będzie tam ekran dotykowy 6"

 

Myśle, że wyjdzie super, o ile będzie dobrze spasowane na szerokość z ramką. Po zamontowaniu będzie wyglądać spoko, sam uchwyt już gorzej.

Będę pracował ostro nad tym że była pełna profeska !!! zdjęcia zapodam . Na razie przerobiłem kupiony schowek żeby zamontować ten uchwyt ,następnie do ekranu nawigacji będzie podłączona kamera cofania, obok radia będzie wejście na pendriva.

 

Poza tym mogę się pochwalić, że dołączyłem do klubu kierownicy ze sterowaniem!

Gratulacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Juras, co tam montujesz w ten uchwyt?

Będzie tam ekran dotykowy 6"

 

Myśle, że wyjdzie super, o ile będzie dobrze spasowane na szerokość z ramką. Po zamontowaniu będzie wyglądać spoko, sam uchwyt już gorzej.

Będę pracował ostro nad tym że była pełna profeska !!! zdjęcia zapodam . Na razie przerobiłem kupiony schowek żeby zamontować ten uchwyt ,następnie do ekranu nawigacji będzie podłączona kamera cofania, obok radia będzie wejście na pendriva.

 

Poza tym mogę się pochwalić, że dołączyłem do klubu kierownicy ze sterowaniem!

Gratulacje !
juras chcesz mieć jak ja widzę

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poślij fotę jak to u Ciebie wygląda i napisz jak się sprawuje ( może być na PW) Fanty do montażu mam już od miesiąca ale jakoś brakuje czasu i chęci, teraz jeszcze dałem tą navi do fachowca żeby zrobić tam parę poprawek między innymi tapetę subarową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto obiecane fotki "dzienne" - sory za poślizg - wyleciało z głowy ;)

post-7370-0-49489100-1455304802_thumb.jpg

 

post-7370-0-20453900-1455304811_thumb.jpg

 

post-7370-0-52683400-1455304821_thumb.jpg

 

post-7370-0-46889000-1455304838_thumb.jpg

 

Jak już wspominałem wcześniej:

- wygląda jak fabryczne

- podłączone pod fabr AUX

- zasilanie pod stacyjkę (uruchamia się i wygasza automatycznie)

- podpięty pad bezprzewodowy XBOX

- nawiewy wciąż funkcjonują

- montaż/demontaż trwa 5 sekund - np aby wrzucić nowy soft czy muzę albo żeby nie zostawiać na mrozie/upale

 

Planowane dodatkowe mody:

- tuner TV

- kamera rejestrująca jazdę

- kamera cofania

 

Przypominam, że nie kupowałem ramki tylko przerobiłem fabryczny schowek ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, 

 

To mój pierwszy post na forum, więc będę wdzięczny za wyrozumiałość.

 

Chcę zrobić podobną modyfikację jak na zdjęciach powyżej. I mam problem. Potrzebna pomoc.

 

Mam Legacy z 2007. Chcę wstawić stację multimedialną (Pioneer, Alpine, jeszcze się nie zdecydowałem). Pierwotnie chciałem to wrzucić w schowek między nawiewami. Ale jak już ktoś tu napisał, dziwnie będą wyglądać 2 radia. Najlepiej byłoby to wsadzić w miejsce starego radia. Ktoś tu wrzucał link do sklepu japońskiego z częściami do Subaru i tam jest taki oto panel: http://www.avojdm.com/product_info.php?cPath=26_54_60&products_id=123 . Sęk w tym, że jest on w wersji z kierownicą po prawej stronie. A ja bym chciał zachować oryginalny wygląd. I teraz pytania: Czy zna ktoś jakiś sklep, gdzie sprzedają takie panele do wersji z kierownicą po lewej stronie? Jesli nie, to jakie są opcje przerobienia takiego panelu japońskiego? Czy firmy zajmujące się Car Audio potrafią kleić/przerabiać takie cuda? A może da się jakoś samemu wydrukować taki panel. Może są firmy robiące takie plastiki na zamówienie? W sumie wszystkie przyciski mam, potrzebuje tylko jedną dużą dziurę na ekran. 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...