Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, Suby555 napisał:

Mam takie szybkie pytane - wszyscy, którzy decydują się na montaż tableta montują Nexusa. Czemu? Przecież jest tyle innych tabletów 7".

 Pewnie ze względu na jego front, ale wydajność też nie jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ponieważ nie ma dużo rzeźby aby wrzucić ten tablet pod oryginalną ramkę Subaru z wersji z nawigacją.
U mnie wygląda to znacznie lepiej niż u kolegi na wcześniej stronie :P. Jak fabryka.
Najważniejsze to, że pod Nexusa jest specjalny soft który w przypadku braku ładowania tableta - uruchamia go w tryb samolotowy, tablet zasypia, po czym wstaje w ciągu kilku sekund po włączeniu zapłonu.
Jutro spróbuję wrzucić film jak to działa u mnie. Ja mam Nexusa 2013 z 2GB Ram. Wcześniej miałem wersję 2012 z 1GB Ram ale to było nieporozumienie. Tablet ledwo ciągnął mapy google z yanosikiem. Natomiast
wersja 2013 to szatan ;)
Ja robiłem moda wyrzucając akumulator z Nexusa.
24h/dobę pracuje mała przetwornica DC/DC ustawiona z 14.4 V/ na 4.35V. Po wejściu w tryb hibernacji, przetwornica pobiera o ile pamiętam 50-70mAh (0,05-0.07A) czyli tyle co nic. Przy normalnej pracy tablet zasilany jest przez specjalny adapter USB OTG z ładowarki samochodowej.
 
Edytowane przez Jan Ruman
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to przygotowanie tableta wg. tego opisu: https://www.pcworld.pl/porada/Tablet-Nexus-7-jako-komputer-samochodowy,399197.html

Soft do nexusa nie jest już płatny, musisz poszukać na internetach. Obejrzyj dokładnie te filmy poniżej. Całość do wykonania jeśli masz zdolności modelarskie oraz trochę władasz lutownicą. 

Ja mój robiłem długo z powodu braku czasu. Ostatecznie jestem mega zadowolony z efektu, ale następnym razem zastanowiłbym się poważnie czy na pewno zabudowywać tablet na stałe. Jest sporo z tym zabawy.

Dzisiaj robił bym na uchwycie typowym pod tablety. Jak się uda to jutro wrzucę moją wizję audio. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast robić roota i wgrywać specjalny soft, wystarczy zainstalować aplikacje Mcdroid. Z jej poziomu można ustawić przejście w tryb lotniczy po odłączenie zasilania i kilka innych ciekawych rzeczy:)

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jan Ruman napisał:

Podstawa to przygotowanie tableta wg. tego opisu: https://www.pcworld.pl/porada/Tablet-Nexus-7-jako-komputer-samochodowy,399197.html

Soft do nexusa nie jest już płatny, musisz poszukać na internetach. Obejrzyj dokładnie te filmy poniżej. Całość do wykonania jeśli masz zdolności modelarskie oraz trochę władasz lutownicą. 

Ja mój robiłem długo z powodu braku czasu. Ostatecznie jestem mega zadowolony z efektu, ale następnym razem zastanowiłbym się poważnie czy na pewno zabudowywać tablet na stałe. Jest sporo z tym zabawy.

Dzisiaj robił bym na uchwycie typowym pod tablety. Jak się uda to jutro wrzucę moją wizję audio. 

 

 

 

 

 

Wielkie dzięki za instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2018 o 21:07, remuch napisał:

Zamiast robić roota i wgrywać specjalny soft, wystarczy zainstalować aplikacje Mcdroid. Z jej poziomu można ustawić przejście w tryb lotniczy po odłączenie zasilania i kilka innych ciekawych rzeczy:)

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

timur rom to znacznie więcej. Tak z czapy:

- po odłączeniu nie tylko wprowadza w tryb samolotowy ale emuluje na tyle na ile w adroidzie to możliwe głębokie uśpienie

- przy kompletnie rozładowanym tablecie i przywróceniu zasilania potrafi odrazu wystartować tablet - w przeciwnym razie jak odpalisz tablet który Ci się rozładowała przycisk/włącznik jest gdzieś pod deską rozdzielczą? :)

- dla USB OTG wspiera szybkie ładowanie, czyli możesz podpiąć pod USB pena a tablet nadal się ładuje - bez tego tablet będzie ładować się na tyle wolno że sam wyświetlacz będzie zużywać więcej energii i w końcu tablet mimo tego że jest podpięty - umrze. 

 

Przerabiałem temat Nexusa w aucie jak i 2din chiński Android i zdecydowanie łatwiej jest żyć z gotowym radiem. Przy tablecie wychodzi problem z zasilaniem - jak tryb uśpienie dobrze się nie uruchomi to zjada akumulator w aucie do tego używając wyjścia audio trzeba dorzucić filtr bo inaczej dźwięk "piszczy" a nawet z filtrem nie jest idealnie. Tyle że taki tablet w Legacy jest łatwiej zamontowac niż 2DIN radio.

 

Tak jak Jan pisał -> mod z baterią jest całkiem sprytny żeby sobie ułatwić życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chwilowo wstrzymałem montaż tabletu i zamontowałem sobie zamiast radia fabrycznego radio 2-DIN Sony XAV-AX100 i mam problem z uruchomieniem Android Auto - za każdym razem na telefonie mam komunikat jak na załączonym zrzucie. W instrukcji radia znalazłem informację o podłączeniu się pod hamulec ręczny ale pytanie czy jest to konieczne? Da się to jakoś rozwiązać w inny sposób?

 

 

IMG_20181122_224237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Haj, pytanie mam, ma ktos może pinout od seryjnego radia dla Legacy IV albo od wiązki? szukam które przewody odpowiadają za przyciski z kierownicy. Wydawało mi się że znalazłem ale chyba to jednak nie to... BTW; radio zamontowane, wrzucę jeszcze zdjęcie za dnia.

20181215_234043.jpg

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - właśnie tego szukałem :)

Ok, tylko chyba nadal nie wiem które to przewody. Zaznaczyłem na czerwono na diagramie, idą sobie do wtyczki B366 ale to nie jest chyba wtyczka która wchodzi do radia (w zasadzie nie wiem gdzie ona jest). Ta czarna która wchodzi do radia to chyba IB6 tylko z tego schematu nadal nie wiem który przedów w niej jest od przycisków. Zakładam że 8, 18, 9 albo 8.

 

a tak z innej beczki dwa dodatkowe pytania:

1) jak najłatwiej przeciągnąć kabel od kamery na przód auta? progami? 

2) czy znajdę gdzieś z przodu auta "sygnał wstecznego"? Wiem że można z tyłu ciągnąć z światła cofania ale gdyby się pałętał gdzieś pod deską to byłoby prościej. Skrzynia to specowy manual 6cio biegowy. 

suba.png

ach, chyba już rozumiem; te przewody nie idą wprost do kostki od radia tylko przechodzą przez jakiś moduł. Trzeba się w nie podpiąć wcześniej - zaraz za kierą;

tutaj w okolicy 2:25:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tinuviel Z tego co widzę chcesz sterować nieoryginalnym radiem? U mnie nie było tych przewodów w kostce przy kierownicy, więc po prostu poprowadziłem dwa nowe przewody do sterowania radiem na andku. Najłatwiej zlokalizować je omomierzem. Wszystko śmiga aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj, dzięki kolegom z forum, dokladałem sterowanie radiem z kiery. Popatrz

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://forum.subaru.pl/topic/89369-sterowanie-radiem-z-kierownicy-w-legacy-my05/&share_tid=89369&share_fid=56227&share_type=t

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzyniek napisał:

@Tinuviel Z tego co widzę chcesz sterować nieoryginalnym radiem? U mnie nie było tych przewodów w kostce przy kierownicy, więc po prostu poprowadziłem dwa nowe przewody do sterowania radiem na andku. Najłatwiej zlokalizować je omomierzem. Wszystko śmiga aż miło.

 

tak jest - mój błąd że nie wiedziałem o "Lan module", przez to całe zamieszanie :)

 

4 godziny temu, remuch napisał:

Tutaj, dzięki kolegom z forum, dokladałem sterowanie radiem z kiery. Popatrz

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https://forum.subaru.pl/topic/89369-sterowanie-radiem-z-kierownicy-w-legacy-my05/&share_tid=89369&share_fid=56227&share_type=t

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

o! dobry temat - tam też jest wszystko opisane - dzięki!

Ok, tak to wygląda za dnia:

la1.jpg

la2.jpg

 

Czyli patent z panelem klimy z Legacy V i adaptacją ramki (kupione na formu - ukłody dla autra). Do tego radio z ali o dość nietypowych proporcjach. Wyświetlacz jest osobno wpinany przez co wystawje i trochę wygląda jak tablet ale z drugiej strony sam wyświetlacz może być większy i do tego zasłania cały otówr więc nie trzeba się męczyć z ramkami/maskownicami itd. Radio wspiera podzielony ekran zatem można sobie wrzucić z jednej strony spotify a z drugiej  googlemaps i wszystko jest dobrze widoczne. Ramka i panelk przy drążku oklejone folią o fakturze skóry. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 27.08.2018 o 21:19, Krzyniek napisał:

Z kierownicą będę dopiero walczył, więc nie chce się jeszcze wypowiadać. Radio posiada funkcję programowania przycisków więc jestem dobrej myśli, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Radio to typowy chińczyk z aliexpres. Rozmiar 2din tyle że z tych płytkich. Marka Podofo jeżeli to komuś coś mówi. Niestety przyszło o słabszych parametrach niż wystawione na aukcji. Zamiast 2 GB ramu jest 1gb i zamiast 16 GB pamięci jest tylko 2gb. Na szczęście da się to rozbudować kartą pamięci. Super tutaj zadziałała ochrona kupujących aliexpres. Sprzedawca zwrócił mi ponad połowę zapłaconych pieniędzy.

Co do użytkowania, jak na razie jestem bardzo zadowolony. Gps łapie bardzo szybko. Nie ma problemów z jednoczesnym odtwarzaniem muzyki i używaniu nawigacji. Kamera cofania wyświetla się bardzo szybko. YouTube działa prawidłowo. Mniejszą ilość pamięci czuć najbardziej przy używaniu nakładek (laucherow) na androida. Jakość dźwięku w pełni zadowalająca (w odniesieniu do serii w Subaru). Udało mi się podłączyć seryjne radio przez AUX do nowego więc mam możliwość jednoczesnego słuchania radia czy płyt przy korzystaniu z nawigacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

 

Czy możesz napisać jak radio podłączyłeś? Kostki pasują? To jest standard czy trzeba rzeźbić, lutować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na allegro przejściówkę z kostki subaru na iso. Jednak gdy rozpakowałem radio okazało się, że ma swoja kostkę z której wychodzą pojedyńcze kable więc rozciąłem przejściówkę i musiałem bawić się w lutowanie. Musiałem też rozdzielić kable zasilające i podłączyć je spowrotem do oryginalnego radia, inaaczej nie działał panel klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozkręciłem doszczętnie radio by wszystko wybadać.

Jest lepiej niż myślałem. Moduł klimy jest na osobnej płytce. Można radio wyjąć i klima działa. Sprawdziłem.

Obie płytki są połączone taśmą, ale nie wiem do czego służy bo odłączona nie zmieniła nic w działaniu panelu klimy. To dobra wiadomość.

Planuję kupić https://www.ebay.com/itm/2-DIN-Car-Radio-Stereo-Faceplate-for-Subaru-Legacy-Outback-2006-2009-/153173478907

do tego 2din'owe jakieś fajne radio z wifi, bluetooth na androidzie i mam nadzieję, że będzie dobrze. :)

Mało tego. W środku jest uchwyt, ramka o wymiarach 2din, więc będzie mogła posłużyć jako mocowanie jeśli tylko pokryje się z otworem frontu.

 

Ps. Może ktoś rozszyfruje po co ta łącząca taśma? Są tam jakieś cyferki :)

001__IMG_3416.JPG

002__IMG_3411.JPG

003__IMG_3412.JPG

004__IMG_3414.JPG

005__IMG_3424.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 18:46, siedemczwartych napisał:

Dzisiaj rozkręciłem doszczętnie radio by wszystko wybadać.

Jest lepiej niż myślałem. Moduł klimy jest na osobnej płytce. Można radio wyjąć i klima działa. Sprawdziłem.

Obie płytki są połączone taśmą, ale nie wiem do czego służy bo odłączona nie zmieniła nic w działaniu panelu klimy. To dobra wiadomość.

Planuję kupić https://www.ebay.com/itm/2-DIN-Car-Radio-Stereo-Faceplate-for-Subaru-Legacy-Outback-2006-2009-/153173478907

do tego 2din'owe jakieś fajne radio z wifi, bluetooth na androidzie i mam nadzieję, że będzie dobrze. :)

Mało tego. W środku jest uchwyt, ramka o wymiarach 2din, więc będzie mogła posłużyć jako mocowanie jeśli tylko pokryje się z otworem frontu.

 

Ps. Może ktoś rozszyfruje po co ta łącząca taśma? Są tam jakieś cyferki :)

 

 

 

004__IMG_3414.JPG

 

 

https://legacygt.com/forums/showthread.php/official-dual-hvac-double-din-jdm-kit-thread-113589p209.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sebastian32 napisał:

Dzięki.

Niestety mój inglisz chyba za słaby z posiłkowanie się tłumaczem niewiele dało.
Nie udało mi się zrozumieć do czego ta taśma.
Wg moich prób po odłączeniu panel klimy działa poprawnie włącznie z podświetleniem.

Mniemam, że ta taśma przenosi "coś" z panelu do radia, dlatego po odłączeniu radia nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...