Skocz do zawartości

Modyfikacje wnętrza dołożenie nawigacji lub pomysł na ciekawa modyfikację


Gość zajacpieter

Rekomendowane odpowiedzi

tak posiadam standard 2 din 7 cali z 2gb Ramu i janosik na nim śmiga aż miło. Klawisze do zmiany muzyki czy Volume itd. mam podłączone pod klawisze starego radia z subaru. Wiec wszystkie klawisze do czegoś służą. Dlatego nie potrzebowałem klawiszy na radiu czy nawet gałki. radio idealnie mieści się pomiędzy nawiewami.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, ratunku. Pytałem już o to w innym wątku. 

Istnieją jakieś ramki na radio 2din do poliftowego radia z klima 2 strefowa? Widziałem pełno do przedlifta. Do polifta znalazłem jedynie na japońskiej stronie, w przeliczeniu za 1100zl plus przesyłka. Czy to jedyna opcja na wpasowanie radia w miejsce oryginalnego, przy zachowaniu klimy etc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w drugą stronę, do przedlifta ciężko, bo sterowanie klimy jest zintegrowane z radiem i nie sposób tego rozdzielić (znaczy sposób jest ale czaso i pracochłonny). Przedlifta jestem pewien, jeśli chodzi o polift to może wypowie się ktoś, kto przerabiał temat.

A jak znalazłeś takie ramki do przedlifta, to podrzuć linkiem, bo jedyne jakie znam, to właśnie te z Japonii za jedyne 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, raci napisał:

Chyba w drugą stronę, do przedlifta ciężko, bo sterowanie klimy jest zintegrowane z radiem i nie sposób tego rozdzielić (znaczy sposób jest ale czaso i pracochłonny). Przedlifta jestem pewien, jeśli chodzi o polift to może wypowie się ktoś, kto przerabiał temat.

A jak znalazłeś takie ramki do przedlifta, to podrzuć linkiem, bo jedyne jakie znam, to właśnie te z Japonii za jedyne 1000zł.

https://car-tronic.pl/ramka-radiowa-2-din-subaru-legacy-outback-2005-2009-p2196

W innym temacie kolega polecił mi szukać ramek radiowych metra. Oni właśnie maja tego typu ramki, jak wpiszesz w Google, sporo tego się pokazuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Danko napisał:

 

https://car-tronic.pl/ramka-radiowa-2-din-subaru-legacy-outback-2005-2009-p2196

W innym temacie kolega polecił mi szukać ramek radiowych metra. Oni właśnie maja tego typu ramki, jak wpiszesz w Google, sporo tego się pokazuje. 

2005-2009 to niby do wszystkich by pasowało (lift chyba w 2006 czy 2007 był). Problem jest taki, że nijak tego nie da się zamontować z przedlifotwym radiem bo cały front (sterowanie radia i klimą) jest na jednyn PCB, a w polifcie chyba są osobne. Musiałbyś podrążyć jak wygląda poliftowe radio, czy da się wygodnie oddzielić radio od panelu klimy.

 

Albo jest jeszcze taka opcja, że pasuje tylko do tych z manualną klimą.

 

Dobra, głupi ja, przecież jak byk widać, że to tylko do manualnej klimy pasuje, bo nie ma miejsca nawet na wyświetlacz.

 

To jeszcze takie małe podumowanie, samą ramkę wyrzeźbić z radia które siedzi w samochodzie, to nie byłby problemo, wszystko rozbija się o sterowanie klimą i elektronikę która tam siedzi. W prze/po lifcie sama wnęka jest taka sama i te ramki z Japonii podejdą i tu i tu (kwestia klimy jedno/dwu strefowej) ale i do jednej i do drugiej da się kupić ramkę za 1000zł. Taniej chyba znaleźć nic się nie da.

Edytowane przez raci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to polift ma na osobnych płytkach. W przyszłym tygodniu może sprawdzę sam, bo mam jedno radio w domu z niedziałającym wyświetlaczem klimy. Tak czy siak, problem w tym, że tak jak piszesz, jeśli już się znajdzie to klima manualna.. Jedyne co, to tak jak pisałem, niedorzecznie droga wersja z Japonii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Danko napisał:

Z tego co wiem, to polift ma na osobnych płytkach. W przyszłym tygodniu może sprawdzę sam, bo mam jedno radio w domu z niedziałającym wyświetlaczem klimy. Tak czy siak, problem w tym, że tak jak piszesz, jeśli już się znajdzie to klima manualna.. Jedyne co, to tak jak pisałem, niedorzecznie droga wersja z Japonii

 

Kurcze, to jak masz na osobnych płytkach i w dodatku drugie radio leży i sie kurzy, to możesz śmiało rzeźbić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marti8306 napisał:

https://www.ebay.com/itm/2-DIN-Car-Radio-Stereo-Faceplate-for-Subaru-Legacy-Outback-2006-2009-/153173478907

A takie coś? Mam zamiar takie coś sobie sprawić ale narazie muszę ogarnąć ważniejsze tematy w aucie. 

Dzięki, czegos takiego szukałem i cena już nornalniejsza :thumbup:

 raci no niby tak, ale bez ramki i tam może być ciężko, chce to zrobić raz, a porządnie, nie poprawiać później, bo non stop jestem w ruchu. No i ten wyświetlacz w drugim radiu nie działa, a to w sumie m.in. o niego się rozchodzic będzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marti8306 napisał:

https://www.ebay.com/itm/2-DIN-Car-Radio-Stereo-Faceplate-for-Subaru-Legacy-Outback-2006-2009-/153173478907

A takie coś? Mam zamiar takie coś sobie sprawić ale narazie muszę ogarnąć ważniejsze tematy w aucie. 

O, wiedziałem, że gdzieś mi się takie ramki do poliftowego radia w oczy rzuciły. No to masz gotowca, tylko przełożyć bebechy sterowania klimą.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj podczas szperania w aucie w schowku rzuciły mi się w oczy otwory po bokach. Mam automatyczny uchwyt z ładowarką na telefon, przez co cały czas wisi mi kabel... Stąd pytanie. Czy byłoby problematyczne zrobić tam wejście USB? Podsyłam foto z miejscem, o które mi chodzi. 

20191122_162856.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 00:17, Danko napisał:

Pany, ratunku. Pytałem już o to w innym wątku. 

Istnieją jakieś ramki na radio 2din do poliftowego radia z klima 2 strefowa? Widziałem pełno do przedlifta. Do polifta znalazłem jedynie na japońskiej stronie, w przeliczeniu za 1100zl plus przesyłka. Czy to jedyna opcja na wpasowanie radia w miejsce oryginalnego, przy zachowaniu klimy etc? 

 

Oczywiście, że są. Za czapkę gruszek w porównaniu z tymi z Japonii. Sam mam taką zainstalowaną. Poszukaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób bardziej ogarniętych ode mnie w temacie.
Głównym powodem dla którego chciałbym zmienić fabryczne radio jest chęć puszczania muzyki z usb i co najważniejsze zestaw głośnomówiący bez konieczności dokupywania czegoś osobno i podpinania w instalację. Trochę poczytałem temat i ciekawą opcją wydaje się wsadzenie tabletu w miejsce schowka między nawiewami. Wtedy zostaje fabryczne radio. W takiej opcji do puszczania muzyki z zewnątrz wystarczy dorobić gniazdko AUX w radiu fabrycznym i po sprawie. Pozostaje kwestia bluetooth. Czy taki tablet mógłby służyć wtedy jako zestaw głośnomówiący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli  przeróbka miała by tyczyć tych dwóch funkcji to najrozsądniejszym wyjściem jest zakupienie emulatora zmieniarki z bluetooth. Wtedy masz możliwość puszczania muzyki z usb, z telefonu i rozmów przez telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzyniek napisał:

Jeżeli  przeróbka miała by tyczyć tych dwóch funkcji to najrozsądniejszym wyjściem jest zakupienie emulatora zmieniarki z bluetooth. Wtedy masz możliwość puszczania muzyki z usb, z telefonu i rozmów przez telefon.

Wczoraj już po napisaniu posta znalazłem jakiś emulator ale nie miał usb a tylko podłączenie ipoda. Napisałem do sprzedawcy czy mają też taki z usb.
https://allegro.pl/oferta/zmieniarka-cd-bluetooth-mp3-subaru-legacy-outback-8704722275?item=8704722275
To jest to co znalazłem. Niestety sprzedający już nie posiada wersji z usb do subaru.

Edytowane przez ziomek4000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poszukaj WEFA.   2 tygodnie temu wstawiłem sobie tą zmieniarkę (konkretnie WF606) , dostępna zarówno z serwisu aukcyjnego jak i przez stronę. Plug&play do gacka IV przedlift,  masz tam usb , BT, wejście audio i zestaw głośnomówiący. Szerzej w tym wątku. Jak dla mnie ok, audiofilem nie jestem, natomiast zestawu głośnomówiącego nie zaopiniuję -  mam parrota uprzednio zainstalowanego i niech tak zostanie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zamówiłem jakiś bluetooth i kabelek do aux z końcówką mini jack a do tego przejściówka mini jack - usb (zadziała albo nie, 2.35zł nie majątek) z aliexpress. Całość kosztowała mnie mniej niż 50zł. Zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po zamontowaniu radia 2 din w legacy 2007 kombi Panowie nie wiedzą jak uruchomić górny monitorek ... dołożony  został moduł do sterowania radiem z poziomu kierownicy (chyba z jakiejś imprezy pasujący do legacy - tak mnie poinformowali). Czy ktoś z Was jest mi wstanie przekazać informacje związane z górnym monitorkiem jego zasilaniem itp? Chciałbym podpowiedzieć Panom z firmy w Rzeszowie :) będę bardzo wdzięczny. 

42EA7B7D-EB15-4B99-8139-84D89C20AFD1.jpeg

26B682BE-0967-42CB-9C61-76815054D829.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...