Jump to content

Ocierający klocek hamulcowy o obciążnik felgi

M o d e n A ™
 Share

Recommended Posts

Witam!

Dziś byłem zmienić opony w Imprezie. Przy przekładaniu opon okazało się, że obciążnik założony na feldze od strony tarczy hamulcowej deilkatnie ociera o klocek hamulcowy co wydaje cichy szelest podczas jazdy. Wcześniej tego nie było ponieważ obciążnik był założony po zewnętrznej stronie felgi, a chłopaki w wulkanizacji powiedzieli, że nie założą mi znów po zewnętrznej bo będzie widać rysy na feldzie (już drobne były po tym obciążniku który jeździł do tej pory). Powiedzieli mi, że obciążnik lekko się dotrze i problem ustąpi po jakimś czasie. Mieliście może taką sytuację? Zaznaczę, że felgi mam oryginalne 15" chyba najpopularniejszy model:

subaru_imprezaGDBfl2.jpg

Pozdrawiam

Nie o klocek a raczej o zacisk jak już ;).

Jakieś dziwne te naklejane ciężarki skoro ocierają, muszą być grube. Mówienie, że się dotrze jest niezłe. Jak się wytrze, to "go ubędzie" i koło nie będzie wyważone jak powinno. Zmień warsztat... ;)

Nie o klocek a raczej o zacisk jak już ;).

Jakieś dziwne te naklejane ciężarki skoro ocierają, muszą być grube. Mówienie, że się dotrze jest niezłe. Jak się wytrze, to "go ubędzie" i koło nie będzie wyważone jak powinno. Zmień warsztat... ;)

Mój bład oczywiście, że chodzi o zacisk.

Chyba tak zrobię, poszukam innego.

Modena zmien wulkanizatora. Ty jestes klientem i płacisz i  jezeli chcesz zeby załozyli Ci tak aby nie obcierało o zacisk hamulcowy to powinni to zrobic bez 2 zdan. Wolisz zeby było widac ryski na feldze czy zeby miec dobrze wywazone koło i sprawny układ hamulcowy???  Partacze w dodatku ze slabym asortymentem cieżarków....

Edited by Karas
  • Upvote 1

Modena zmien wulkanizatora. Ty jestes klientem i płacisz i  jezeli chcesz zeby załozyli Ci tak aby nie obcierało o zacisk hamulcowy to powinni to zrobic bez 2 zdan. Wolisz zeby było widac ryski na feldze czy zeby miec dobrze wywazone koło i sprawny układ hamulcowy???  Partacze w dodatku ze slabym asortymentem cieżarków....

Tak to prawda, masz rację, byłem pierwszy raz u gościa bo zazwyczaj zmieniałem koła w innej miejscowości, ale przyznam, że pierwszy raz spotkałem się z takim problemem. Dzięki za informacje ale to co mówisz w sumie jest oczywiste. Przyjechałem na zmianę opon, po prostu mają to dobrze złożyć i wszystko w temacie.

Dzięki za odpowiedź!

Czy to jest 06 ? W moim standardowo były 16". Nic nigdy nie obcierało. Nawet po zwiększeniu o jeden numer średnicy tarcz.

Pięcioramienne.

mz56 moja jest 04 (przedlift - ta wersja środkowa) i te 15" są full stock. Do tej pory nie obcierało bo były założone na zewnętrznej części felgi a teraz to zmienili. Co najciekawsze? Na pozostałych trzech kołach wszystko jest OK. (obciążniki po wewnętrznej stronie i zero obcierania).

Dzięki za odpowiedź!

są ciezarki typu slim, zapytaj w wulkanizacji :P sa cieńsze i powinny sie zmieścić.

Pewnie gdybym pojechał do ogarniętej wulkanizacji to by takie mieli -_-  teraz już jestem bogatszy o tą wiedzę :)

Dzięki za odpowiedź!

Są różne grubości ciężarków przyklejanych, mogli dać te najcieńsze i było by ok.

Pisane razem z Badylem :biglol:

Jasne :) Na wiosnę zwrócę na to uwagę! ps. dziś zdjąłem koło i już nie ociera... jak dla mnie dziwne no ale na wiosnę przyjrze się temu znowu, tym razem już w innej wulkanizacji :)

Dzięki za odpowiedź!

Jeżeli ociera(ło) tylko w jednym kole, to może mieli pomieszane ciężarki o różnej grubości. Sprawdź. Swoją drogą, nie po to wyważa się koła, aby przeszkadzająca część ciężarka się starła.