Jump to content

Niewielki wyciek z chłodnicy

Kościk
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj zauważyłem przy dolewaniu płynu do spryskiwaczy niewielkie pęknięcie (ok 5mm) na górnej plastikowej pokrywie chłodnicy, zaraz przy gumie. Najprawdopodobniej nastąpiło to 1-2 dni wcześniej (10-15km max) bo ubytek płynu chłodniczego niewielki i rosół też się nie zagotował. Czy jest to częsta usterka w forkach? Jeśli tak to próbować to jakoś łatać czy raczej wymieniać i sie nie szczypać? Nie chodzi o koszta tylko jakoś się nie chce z tym bujać ;)

W sumie nie ma co odwlekać, na co dzień i tak śmigam rowerem do pracy. Orientuje się ktoś jaki jest koszt oryginalnej chłodnicy? Bo zamienniki z tego co patrzyłem 200-300 zł max.

Edited by Kościk

U mnie w s-turbo pękło przy górnym króćcu, tym na który wchodzi rura (chyba dość częsta usterka). Rzygało powyżej 3000-3500 rpm. Trochę z tym jeździłem zanim wymieniłem, tylko często kontrolowałem poziom.

Dobry,

Przerabiałem temat pęknietej chłodnicy na wakacjach (właśnie w tym plastiku) - jak strzeliło, to momentalnie "wyrzygało" ponad połowę płynu a silnik niebepziecznie się zagotował. Jak na razie po wymianie na nową chłodnicę jest OK, chociaż "lekkie migotanie komór" miałem jak padło podejrzenie, że skutkiem "wybuchu" może być UPG...

Pozdrawiam

U mnie w s-turbo pękło przy górnym króćcu, tym na który wchodzi rura (chyba dość częsta usterka). Rzygało powyżej 3000-3500 rpm. Trochę z tym jeździłem zanim wymieniłem, tylko często kontrolowałem poziom.

Tak dokładnie to samo miejsce

Dobry,

Przerabiałem temat pęknietej chłodnicy na wakacjach (właśnie w tym plastiku) - jak strzeliło, to momentalnie "wyrzygało" ponad połowę płynu a silnik niebepziecznie się zagotował. Jak na razie po wymianie na nową chłodnicę jest OK, chociaż "lekkie migotanie komór" miałem jak padło podejrzenie, że skutkiem "wybuchu" może być UPG...

Pozdrawiam

U mnie akurat nie wyrzygało na maksa, dolałem raptem 200-300 gram z racji tego że niewiele przejechałem. na wolnych ledwo sie poci przez to pęknięcie, przy 3-4k juz mocniej ale ne tryska jak z fontanny XD i na szczęści nawet temp nie skoczyla powyżej normy.

Trochę się nasłuchałem odnośnie chłodnic , cooleżanka w swoim Leśniu 2007 XT wymieniała już drugi raz. Gdzie się ewentualnie zaopatrzyć w nówkę ?

To samo miejsce, OEM wytrzymała 7-8 lat. Nissensa zamiennik widziałem gdzieś za 800-900zł, osobiście założyłem OEM za 1400zł.

Nissens 550, Denso od 620-800, zastanawiam się kto jest dostawca na pierwszy montaż XD ,może coś wiecie?