Skocz do zawartości

Jakie cb radio małe mini do Imprezy WRX ?


matt1992

Rekomendowane odpowiedzi

president johnny II lub harry II z asc i pokrętłem RF gain szczególnie jak jeździsz po mieście.

 

co do anteny zasada jest prosta - im dłuższa tym z dalsza zgarnia sygnał. w praktyce polecam na tyle długą żeby jeszcze nie rysować sufitów i instalacji podsufitowych w galeriach i garażach podziemnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak w temacie, szukam jakiegoś fajnego cb radio i antenę mini do swojej imprezy, chce żeby było jak najmniejsze, aczkowiel porządne, poleci ktoś jakieś fajnie mini cb radio?:)

 

Pozdrawiam Mateusz

Prezydent William. Sterowanie masz w "gruszce" i głośnik. Drugi głośnik w stacji, którą montujesz gdzie chcesz. Bardzo dobra jakość. Do tego mam antenę ok 30 cm - zasięg ok. 3 km, w mieście z wysoką zabudową do 2 z jeszcze dobra jakością odbioru.

 

Znajdź wątek o CB, umieściłem tam zdjęcia i szerszy opis.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy istnieje jakieś radio które nie wymaga wystawienia tego debilnego druta na dach i ma zasięg 200-300metrów ?

Ja mam sirio triflex. Wywaliłem antenę radiową, a wstawiłem właśnie triflexa. I mam trzy w jednym: antenę FM, CB i GSM. Wygląda jak zwykła antena FM. A radio zamontowałem pod sufitem, więc w ogóle nie widać, że auto doposażone w CB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to, czyli LAFAYET VENUS ( edit po poście @chojny) i sprawuje się bardzo dobrze:

http://allegro.pl/cb-radio-lafayette-venus-poprawione-2xgratis-w-wa-i5130123511.html

 

Antena typu:

http://allegro.pl/oryginalna-antena-cb-president-georgia-sklep-fvat-i5546377483.html

 

Cb traktuje teraz bardzo awaryjnie, w dobie sprawnych navi i yanosika uważam za coraz mniej przydatne.

Edytowane przez Ayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CB bardzo ładnie uzupełnia się z yanosikiem.

 

są sytuacje, gdzie CB nas nie uratuje, tylko yanosik (w nocy, gdy użytkowników z CB jest bardzo mało) ale spotkałem się z sytuacją, że na Cb dostałem info, a w yanosiku jeszcze nie było zaznaczone, albo na yanosiku jest zaznaczone miejsce suszenia, ale droga jest dwujezdniowa i nie wiadomo, w którą stronę suszą - a na CB jak wiedzą to powiedzą

 

podsumowując: dobrze jest mieć obydwa urządzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

president johnny II lub harry II z asc i pokrętłem RF gain szczególnie jak jeździsz po mieście.

 

co do anteny zasada jest prosta - im dłuższa tym z dalsza zgarnia sygnał. w praktyce polecam na tyle długą żeby jeszcze nie rysować sufitów i instalacji podsufitowych w galeriach i garażach podziemnych

 

 

Potwierdzam, mam podwieszone nad lusterkiem radyjko Johny II, jest małe i działa bardzo dobrze ale "antenka" raczej z tych dłuższych ;) 

 

Ewentualnie LAFAYET VENUS  gdzie sterowanie masz w gruszce ale nie wiem jak się to sprawuje. 

 

maas-polmar-venus-auto.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam to  LAFAYET VENUS ale pamiętaj że te radyjko nie posiada rf-gain a bez tego ciężko użytkować radia w miesicie gdzie duże zakłócenia są. Ja ten problem rozwiązałem montując zewnętrzny  https://www.google.pl/search?q=rf+gain+zewn%C4%99trzny&hl=pl&gbv=2&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CDUQsARqFQoTCOPIsIji-8gCFUGVFAod92QDZA w podłokietniku i tam też mam gniazdo rj45 do podłączenia gruszki z radiem. w zestawie będziesz mieć to gniazdo ale jego nie używaj bo ma luzy i w nim wtyczka lata i często przez to radio się zawiesza , kup osobno porządne gniazdo rj45. 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 antenę krótka 30-40 cm :)

 

http://www.ceneo.pl/26159962

 zasięg 200-300metrów ?

trochę mało, ktoś jadący w przeciwnym kierunku nie zdąży Ci odpowiedzieć, będzie już po za zasięgiem  ;)

Yosan micro jako typowy antymisiek wystarczy 

moim skromnym zdaniem bije na łeb markę na P

Jakoś wykonania i trwałość jest zdecydowanie wyższa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

LAFAYET VENUS
moim zdaniem jest wbrew pozorom mało poręczne :P wszystkim sterujesz z gruszki - wiadomo kwestia przyzwyczajenia ale jednak ja wole mojego Yosana Micro :P - sterowanego trochę klasycznie, a trochę z gruszki

 

 

 

moim skromnym zdaniem bije na łeb markę na P Jakoś wykonania i trwałość jest zdecydowanie wyższa 
taką miałem nadzieję przy zakupie i od jakichś 6-7 miesięcy użytkowania nie mogę powiedzieć złego słowa na Yosana :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruszka nie jest do zabawy podczas jazdy jak chcesz poustawiać radio to robisz to na parkingu przed rozpoczęciem podroży. Użytkuje to radio ponad 2 lata i jeszcze nigdy nie miałem potrzeby coś zmieniać w ustawieniach. Jedynie co ruszam to pokrętło od tego zewnętrznego rf-gain a to robi sie intuicyjne bez odrywania wzroku od drogi w czasie jazdy. Tak że polecam to radyjko tym bardziej ze można je zamocować w bagażniku bo długość kabli na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruszka nie jest do zabawy podczas jazdy jak chcesz poustawiać radio to robisz to na parkingu przed rozpoczęciem podroży.

Niestety ale warunki bardzo często się zmieniają (ciśnienie, temperatura, ukształtowanie terenu, zakłucenia itp itd)

Ważne by radio miało automatyczny squelch. Oczywiście czasami wraz z szumami wytnie jakąś ważną informację ale wygodne toto jest  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...