Skocz do zawartości

Pompa ABS


Greg Wiącek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
ostatnio miałem wiele problemów z hamulcami w moim subaraku, mianowicie blokowało się jedno koło (dowolnie prawe lewe ale z przodu) po ok 30 min jazdy korku. Mechanik ostatnio stwierdził że problem leży w pompie ABS.

 

Problem jest taki że nowa pompa kosztuje 8400 PLN (czyli więcej niż cały samochód xD). Zacząłem więc szukać jakiejś używki i tu napotkałem kolejny problem, mianowicie nie mogę znaleźć pompy o numerze części 27539AC060 i numerach sterownika:  F4OHU-40, 80051, 991000787 (tj. to co mi podał mechanik) natomiast całkiem sporo jest tego ustrojstwa o numerze części 27531AC060 i inne.

 

Moje pytanie brzmi czym się różnią od siebie te dwie pompy (bo po zdjęciach stwierdzam ze zewnętrznie są identyczne) i czy można je stosować zamiennie??
Ewentualnie może znacie kogoś kto posiadał by na sprzedasz daną pompę ABS o pasującą do mojego samochodu. Bądź kogoś kto regeneruje naprawia takie pompy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że pasuje ta z "9" , jednakże wydaje mi sie ze mechanik błednie odczytał numery , bo np. tam gdzie podałeś numer sterownika 80051, powinno być B0051.

Masz rację. Wczoraj odebrałem samochód z warsztatu (nienaprawiony) i jest tam "1" zamiast "9"  :) 

 

 

Niestety zagłębiając się w cały temat znalazłem wątek na innym forum gdzie ktoś opisuje dokładnie ten sam problem który u mnie się dzieje...

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=3&t=8276

z tym ze koleś wymienił trochę więcej elementów niż ja. Ja dopiero przesmarowałem zaciski i wymieniłem przewody elastyczne i płyn hamulcowy. Stoję teraz nad dylematem czy wymiana pompy ABS oby na pewno rozwiąże problem, czy diagnoza ASO jest trafna? Dziwi mnie to że kontrolka ABS się nie świeci.

Może ktoś z was spotkał się z takim problemem blokujących się hamulców? i zna rozwiązanie problemu.

Edytowane przez Greg Wiącek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...