Jump to content

Pompa ABS


Greg Wiącek

Recommended Posts

Witam,
ostatnio miałem wiele problemów z hamulcami w moim subaraku, mianowicie blokowało się jedno koło (dowolnie prawe lewe ale z przodu) po ok 30 min jazdy korku. Mechanik ostatnio stwierdził że problem leży w pompie ABS.

 

Problem jest taki że nowa pompa kosztuje 8400 PLN (czyli więcej niż cały samochód xD). Zacząłem więc szukać jakiejś używki i tu napotkałem kolejny problem, mianowicie nie mogę znaleźć pompy o numerze części 27539AC060 i numerach sterownika:  F4OHU-40, 80051, 991000787 (tj. to co mi podał mechanik) natomiast całkiem sporo jest tego ustrojstwa o numerze części 27531AC060 i inne.

 

Moje pytanie brzmi czym się różnią od siebie te dwie pompy (bo po zdjęciach stwierdzam ze zewnętrznie są identyczne) i czy można je stosować zamiennie??
Ewentualnie może znacie kogoś kto posiadał by na sprzedasz daną pompę ABS o pasującą do mojego samochodu. Bądź kogoś kto regeneruje naprawia takie pompy.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Wychodzi na to że pasuje ta z "9" , jednakże wydaje mi sie ze mechanik błednie odczytał numery , bo np. tam gdzie podałeś numer sterownika 80051, powinno być B0051.

Masz rację. Wczoraj odebrałem samochód z warsztatu (nienaprawiony) i jest tam "1" zamiast "9"  :) 

 

 

Niestety zagłębiając się w cały temat znalazłem wątek na innym forum gdzie ktoś opisuje dokładnie ten sam problem który u mnie się dzieje...

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=3&t=8276

z tym ze koleś wymienił trochę więcej elementów niż ja. Ja dopiero przesmarowałem zaciski i wymieniłem przewody elastyczne i płyn hamulcowy. Stoję teraz nad dylematem czy wymiana pompy ABS oby na pewno rozwiąże problem, czy diagnoza ASO jest trafna? Dziwi mnie to że kontrolka ABS się nie świeci.

Może ktoś z was spotkał się z takim problemem blokujących się hamulców? i zna rozwiązanie problemu.

Edited by Greg Wiącek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...