Skocz do zawartości

Problem z rozruchem zimnego silnika


kasjani

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pojawił sie problem z rozruchem zimnego silnika . Wyglada to mniej więcej tak jak na filmiku . Po rozruchu bardzo małe obroty po około 2 sekundach silnik łapie właściwe obroty . Zdarzyło się , że musiałem kręcić dłużej aby odpalił . Wydaje mi się , że jest to związane ze spadkiem temperatury i wilgocią , która ostatnio nawiedza uk . Wcześniej nie miałem takich objawów wogóle . Zimny silnik ładnie wchodził na obroty etc... No rozgrzanym wszystko w porządku .  Proszę o wskazówki , podpowiedzi , gdzie szukać przyczyny .

 

Pozdrawiam :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Napiszę co u mnie było.

A mianowicie zapalał i kulał aż go gasiłem od razu i zapalałem jeszcze raz i już chodził elegancko.

Po pierwsze miałem mało paliwa w zbiorniku (lpg), dolałem paliwa ruskiego lepsze niż polskie ale podczas odkręcania korka zbiornika  zbiornik zassał dużo powietrza przez korek(podciśnienie w zbiorniku).

Od momentu zalania paliwa i dopuszczeniu powietrza do zbiornika zapala bez problemów.

Wniosek albo resztka paliwa (około 10l) była już zwietrzała albo w zbiorniku zrobiło się tak duże podciśnienie że pompa miałą ciężko podać paliwo do silnika(układ odpowietrzania może jest coś spaprany)

Ale na razie jest super.

Może coś pomożem mój przypadek.

Pozdrawiam. :)  ;)  :P  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...