Jump to content

Forester S-Turbo 2000 rok, problem z turbiną ??


machos89
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Dalej walczę ze swoim Foresterem. Objaw : Samochód czy zimny czy ciepły jedzie jakby nie posiadał turbiny, przy dodawaniu gazu jest mulasty, lubi szarpac. Zacząłem szukać przyczyn przy turbinie. Gdy odpinam wężyk podciśnienia idący do gruszki to samochód zaczyna pędzić jak szalony, wyraźnie słychać załączanie turbiny i jest bardzo mocny. Po drodze sprawdziłem elektrozawór , do którego idzie wężyk do gruszki i po podłączeniu go prądem na sztywno robi tylko takie cyk cyk, jak przekaźnik. Czy tak powinien własnie pracować ? Kolejna kwestia - sztanga przy gruszce. Przy gazowaniu , dopiero po ok 5000 obr i odpuszczeniu gazu gruszka wciąga troszę sztagnę, niezależnie czy elektrozawór jest podłączony czy też nie. Mam podejrzenie, że to własnie ten element powoduje u mnie spustoszenie. Pod spodem fotka tego elektrozaworu. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o info. Pozdrawiam.

 

93ea8b7c598bb7camed.jpg

Edited by machos89
Link to comment
Share on other sites

 

 

Przy gazowaniu , dopiero po ok 5000 obr i odpuszczeniu gazu gruszka wciąga troszę sztagnę, niezależnie czy elektrozawór jest podłączony czy też nie. Mam podejrzenie, że to własnie ten element powoduje u mnie spustoszenie.

 

"Sztanga" na nieobciążonym silniku będzie reagowała minimalnie. Chyba że zainstalowałeś gopro pod maską i na tej podstawie piszesz - wtedy jest zepsute :P

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...