Skocz do zawartości

Różnica w kosztach eksploatacyjnych 06' WRX a 2,5 n/t SOHC


cosworth1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie interesuje mnie różnica w kosztach eksploatacji 2 samochodów bez kosztów paliwa.

Wady i zalety każdego z nich

Porównanie cen serwisowania oraz części.

 

WRX 06 rok i

2,5 non turbo też 06 rok

Wymieniłem Forka 2.5 NA 2005r na Forka 2.5 XT 06, więc sytuacja analogiczna (a pokrewieństwo z WRX duże) - w moim odczuciu nie ma istotnych różnic w samych kosztach części. Natomiast koszta serwisowania to kwestia indywidualna. w NA wymieniałem olej i robiem przegląd co 15000 km, w XT co 10000. W NA nie za bardzo było co poprawiać, w XT jest MASA rzeczy którą człowiek chce 'ulepszyć', a to wydech, a to stabilizator grubszy, a to lepsze hamulce itp, co bardzo mocno winduje koszta. Silnik z turbo jest odrobinę bardziej skomplikowany co zwiększa ryzyko że coś nie będzie działać jak trzeba itp. Jeśli jednak odłożyć na bok zachcianki i mody, to dużej różnicy nie ma. Ubezpieczenie płacę prawie identyczne, przeglądy auta kosztują tyle samo, olej leję ten sam, amorki czy hamulce w obu przypadkach identyczne itp itd. Kwestię wymiany UPG przemilczę (ale myślę że UPG w NA kosztuje podobnie). XT pali mi 2x więcej oleju niż palił NA, średnie zużycie paliwa to nieco poniżej 12 l/ 100 (NA to było około 10,5- 11), tyle że potencjał na zużycie jest dużo wyższy, nie ma problemów żeby spalić i 16.

Koszta utrzymania WRX w porównaniu do NA wyjdą podobnie, głównie zależy to od tego jak tego auta będziesz używał, bo Turbo daję duuuużo więcej możliwości na wydawanie kasy :)

Edytowane przez marhof
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Hawka 2,5 WRX (trochę dłubniętego) i Hawka 2,0 N/A. Powiem Ci tak :)

 

Uturbionych Imprez nie kupuje się rachunkiem ekonomicznym, tylko sercem. Jak liczysz kasę i chcesz tanio- polecam N/A + LPG.

 

Wysłane z One Plus Two

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem cały czas przekonywany przez znajomych że WRX to lepsza opcja bo mocy nie braknie ale kiedy da się użyć 230 KM na co dzień gdzie do pracy 12 kilosów wioskowej drogi.

jedynie w dniu wolnym skoczyć można do Czech na górki kręte pobawić się lub na torze we Wrocławiu.

 

w tym przyszłościowym zakupie chyba kierować będę się rozsądkiem a nie emocjami..... wystarczy że spełnie marzenie o marce Subaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem cały czas przekonywany przez znajomych że WRX to lepsza opcja bo mocy nie braknie ale kiedy da się użyć 230 KM na co dzień gdzie do pracy 12 kilosów wioskowej drogi.

jedynie w dniu wolnym skoczyć można do Czech na górki kręte pobawić się lub na torze we Wrocławiu.

 

w tym przyszłościowym zakupie chyba kierować będę się rozsądkiem a nie emocjami..... wystarczy że spełnie marzenie o marce Subaru

Mogę porozmyślać nad sprzedaniem swojego ezgemplarza :) WRX'a, bo N/A zostaje, a ja bym się przesiadł na STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Na codzien koszty moim zdaniem są podobne.

Prawdziwy diabeł tkwi w czyms innym.

 

Wolnossak jest trwały i w miare bezawaryjny.  2.5T z WRX ma swoje bolączki: UPG, panewki, pękające tłoki. Uzywany silnik ok 7 tys zł, porządny remont nie mniej... i tu lezy róznica w potencjalnych kosztach WRX i wolnossaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...to może i ja wtrącę swoje dwa grosze i z mojej obserwacji wynika że skoro subaru jest spełnieniem Twoich marzeń to kup WRX-a,oczywiście zrobisz jak uważasz i będziesz zadowolony,ale w sytuacji jak kupisz NA to za każdym razem będziesz kierował wzrok z rozrzewnieniem za WRX i w konsekwencji kupisz WRX a może i STI?

Należy jeszcze wziąć pod uwagę budżet bo tych spraw czasem nie przeskoczymy,więc życzę Ci udanego zakupu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przyszłościowym zakupie chyba kierować będę się rozsądkiem a nie emocjami..... wystarczy że spełnie marzenie o marce Subaru

wszystko ok, tylko po co odgrzewać kotleta... ;)

Moze po to zeby zobaczyc ze wygrały emocje nad rozsądkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...