Jump to content

Forek sbd, klekot

Łukasz Liwoch
 Share

Recommended Posts

Szanowni Forumowicze, na temat klekotu wtryskiwaczy było wiele. U mnie po regeneracji są, korekty w normie. Gdy klekot metaliczny na zimnym silniku "niebieska lampka" w -4, lub + 20 *C jest podobny co obstawiacie? Zawór egr, czy wężyki podciśnienia turbinki, ewentualnie jakies propozycje. Brak błędów na ECU, do tego słyszę delikatne buczenie z okolicy egr, turbinki, pewno tylko ja to słyszę. Dzięki za ewentualne zainteresowanie moim postem

Po co drugi taki sam wątek?

Rozwiązanie znasz,trzeba być cierpliwym,stosować czasem przez kilka czy kilkanaście zbiorników paliwa,zmieniając czyściki do wtrysków i będzie ok.

Edited by cybel

Cybel, kojarzę- gdzieś mi dzwoni-że nieszczelność przy turbo też może powodować klekot, stąd me pytanie. Pierwszy raz się spotkałem, jeśli masz na myśli wtryski, by klepały na zimnym powyżej 10*c. Absolutnie nie chodzi o nowy wątek, bo tych już zbyt wiele

że nieszczelność przy turbo też może powodować klekot, stąd me pytanie.

Może być to powodem,dość łatwe do sprawdzenia na podnośniku czy kanale.

W tym wątku masz rozwiązanie

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/83349-klekot-g%C5%82o%C5%9Bna-praca-w-sbd-2009/

Z PW  w temacie wtrysków i klekotu się wypisałeś.

Łukasz na twoim miejscu poprosiłbym kogos z twojej okolicy kto ma sbd z podobnego rocznika albo nawet poszedl do salonu zeby sie przejechac innym autem z sbd zeby  porównać ze swoim. Silniki diesla tak chodzą i nawet w układzie bokser mają charakterystyczny dla diesla dzwiek. Pamietam jak ja kupowałem swoje auto - pierwszym egzemplarzem jakim przewiózł mnie pan z salonu byl wlasnie forek w dieslu.  Na trasie super- silnik prawie nie slyszalny, podczas przyspieszania również fajny rasowy dźwięk boksera ale na postoju dramat. No klekotał jak zły.

Karas, jeździ kilka sbd w okolicy, wiem jak chodzą, i wiem jak mój chodził. Problem w tym, że po kosztownej naprawie jestem przewrażliwiony najpewniej. Druga sprawa, nigdy wcześniej diesla nie miałem, ale jeździłem wieloma i ten metaliczny stuko-klekot jakoś mi nie leży, chodz z wieloma osobami co mają w okolicy rozmawiałem i wychodzi że TTTM. Poza tym cały czas staram się uczyć tego silnika. Dzięki za porady. Miłego wieczoru. Pozdrawiam