Skocz do zawartości

Forek sbd, klekot


Łukasz Liwoch

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze, na temat klekotu wtryskiwaczy było wiele. U mnie po regeneracji są, korekty w normie. Gdy klekot metaliczny na zimnym silniku "niebieska lampka" w -4, lub + 20 *C jest podobny co obstawiacie? Zawór egr, czy wężyki podciśnienia turbinki, ewentualnie jakies propozycje. Brak błędów na ECU, do tego słyszę delikatne buczenie z okolicy egr, turbinki, pewno tylko ja to słyszę. Dzięki za ewentualne zainteresowanie moim postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybel, kojarzę- gdzieś mi dzwoni-że nieszczelność przy turbo też może powodować klekot, stąd me pytanie. Pierwszy raz się spotkałem, jeśli masz na myśli wtryski, by klepały na zimnym powyżej 10*c. Absolutnie nie chodzi o nowy wątek, bo tych już zbyt wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

że nieszczelność przy turbo też może powodować klekot, stąd me pytanie.

Może być to powodem,dość łatwe do sprawdzenia na podnośniku czy kanale.

W tym wątku masz rozwiązanie

 http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/83349-klekot-g%C5%82o%C5%9Bna-praca-w-sbd-2009/

Z PW  w temacie wtrysków i klekotu się wypisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz na twoim miejscu poprosiłbym kogos z twojej okolicy kto ma sbd z podobnego rocznika albo nawet poszedl do salonu zeby sie przejechac innym autem z sbd zeby  porównać ze swoim. Silniki diesla tak chodzą i nawet w układzie bokser mają charakterystyczny dla diesla dzwiek. Pamietam jak ja kupowałem swoje auto - pierwszym egzemplarzem jakim przewiózł mnie pan z salonu byl wlasnie forek w dieslu.  Na trasie super- silnik prawie nie slyszalny, podczas przyspieszania również fajny rasowy dźwięk boksera ale na postoju dramat. No klekotał jak zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas, jeździ kilka sbd w okolicy, wiem jak chodzą, i wiem jak mój chodził. Problem w tym, że po kosztownej naprawie jestem przewrażliwiony najpewniej. Druga sprawa, nigdy wcześniej diesla nie miałem, ale jeździłem wieloma i ten metaliczny stuko-klekot jakoś mi nie leży, chodz z wieloma osobami co mają w okolicy rozmawiałem i wychodzi że TTTM. Poza tym cały czas staram się uczyć tego silnika. Dzięki za porady. Miłego wieczoru. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...