Jump to content

Legacy IV 2005 - wymiana kierownicy na taką ze sterowaniem

silvaran
 Share

Recommended Posts

Czołem Forumowicze!
Szukałem na forum, jednak nie udało mi się znaleźć niczego konkretnego, więc poszukałem po innych forach. Wpadł mi w ręcę taki temat:

http://legacygt.com/forums/showthread.php/install-steering-wheel-radio-controls-26232.html?s=83888fcb817a801a764f3e4e3ee0cdcc&

czy ktoś z Was próbował przerobić swojego Legasia w ten sposób? Z tego co na szybko wyczytałem brakuje wiązki z przewodami i trzeba oprócz odkręcania kierownicy rozbierać również radio. Więc niestety nie zapowiada sie na zwykły Plug&Play... :(

Co do AUX to znalazłem taki wątek na kresce, jednak bez szczęsliwego (przynajmniej nie zostało opisane) zakończenia.

Dodam jeszcze że w moim aucie jest już tempomat - jeśli to cokolwiek zmiena :)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź!

Edited by silvaran

Czołem Forumowicze!

Szukałem na forum, jednak nie udało mi się znaleźć niczego konkretnego, więc poszukałem po innych forach. Wpadł mi w ręcę taki temat:

http://legacygt.com/forums/showthread.php/install-steering-wheel-radio-controls-26232.html?s=83888fcb817a801a764f3e4e3ee0cdcc&

czy ktoś z Was próbował przerobić swojego Legasia w ten sposób? Z tego co na szybko wyczytałem brakuje wiązki z przewodami i trzeba oprócz odkręcania kierownicy rozbierać również radio. Więc niestety nie zapowiada sie na zwykły Plug&Play... :(

Co do AUX to znalazłem taki wątek na kresce, jednak bez szczęsliwego (przynajmniej nie zostało opisane) zakończenia.

Dodam jeszcze że w moim aucie jest już tempomat - jeśli to cokolwiek zmiena :)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź!

Szukaj moich wątków na temat SWC - podawałem schematy podłączenia i chyba nawet zdjęcia modułu, którego potrzebujesz (LAN module).

Wyrzeźbiłem wiązkę z oryginalnymi wtyczkami Plug & Play.

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/81268-montaż-fabrycznej-nawigacji-subaru-do-legacy-2005/?p=2273240

Ciebie będzie interesował jedynie jej fragment.

• Like 1
  • Upvote 1

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

WOJO, o 01 Dec 2015 - 07:20, powiedział:

Juras K, o 30 Nov 2015 - 21:03, powiedział:

Ktoś to zrobił i hula ????

Nawet hula hop. :) Czego nie wiesz?

Też mi już hula :)

Edited by Juras K
  • Like 1
  • Upvote 1

• 5 years later...

Witam,

odgrzeję temacik i mam krótkie pytanie:

legacy 2007 a więc polift - mam kierownice ze sterowaniem z tempomtem a kupiłem już druga ze sterowaniem radiem. Czy wymiana polega na wypięciu starej i wpięciu drugiej czy trzeba coś modzić w okablowaniu/radiu żeby to działało??

Czy wtyczki są takie same??

Zastanawiam się czy poradzę sobie z tym sam czy od razu oddać do speca.

Informacja niepotwierdzona, ale kiedyś słyszałem, że w polifcie aby wspinasz nowe przyciski i wszystko działa (na fabrycznym radio).

Po zdjęciu poduszki raczej powinien być dostęp aby wymienić przyciski. Lepiej poszukać obrazki w internecie jak to wygląda.

Jak będziesz zdejmować kierownice, to koniecznie markerem trzeba zaznaczyć w jakim jest położeniu, bo ciężko potem ustawić ją na równo.

Trzeba uważać żeby taśmę nie przekręcić, ona ma ograniczoną ilość obrotów.

I oczywiście odpiąć akumulator, żeby poduszka nie strzeliła.