Skocz do zawartości

Ceny samochodów w kontekście ustawy o podatku od wielkopowierzchniowego handlu detalicznego


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel

 

 

Wydzielenie serwisu jako osobnej spółki, showroomig w salonach i jedynie pośrednictwo w zawieraniu umowy zakupu z kolejną spółka zarejestrowaną w wirtualnym biurze itp

Takie działania będą podlegały tematyce optymalizacji podatkowej ( jak już wspomniałem ). 

Nie zagłębiając się w szczegóły - nadzwyczaj ryzykowna taktyka ...albowiem wszelkie działania, których jedynym celem ( w/g oceny fiskusa) jest obniżenie podatków to temat wprost dla KKS.

 

Aby nie było wątpliwości - ja tylko informuję o możliwych zmianach. Nie oceniam ich słuszności ...choć sam jestem ( przyznaję !) za jak najprostszym systemem podatkowym w myśl zasady - im prostszy, tym mniej luk, tym bardziej skuteczny.

 

Pozdrowienia 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że takie radykalne sądy co to będzie i w kogo uderzy w momencie kiedy nowy sejm się nawet nie ukonstytuował są mocno przedwczesne. Pogadamy jak ustawa będzie klepnięta a nie jak jest projekt i to w wariantach.

 

A co do dzielenia powierzchni to ktoś z wa bedzie oddzielnie kupował nabiał w sklepie Mleczko z Biedronki, potem płacił i szedł po kiełbaske do sklepu Mięsko z Biedronki? Pomijam, że w większości takie podziały sa technicznie  (np. Warunki techniczne, BHP, Sanepid) niewykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Projekt ustawy zawiera 2 warianty. Pisałem o wariancie 1 , Pan o wariancie 2

 

Ale o tym Pan nie wspomniał ;)

 

 

 

Myślę, że takie radykalne sądy co to będzie i w kogo uderzy w momencie kiedy nowy sejm się nawet nie ukonstytuował są mocno przedwczesne. Pogadamy jak ustawa będzie klepnięta a nie jak jest projekt i to w wariantach.

 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Ale o tym Pan nie wspomniał

Doprawdy ?

Cytuję mój pierwszy wpis :

"Natomiast w świetle aktualnego projektu ustawy ( wariant 1 )"

 

Pozdrowienia

Edytowane przez Dyrekcja
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie działania będą podlegały tematyce optymalizacji podatkowej ( jak już wspomniałem ).

Nie zagłębiając się w szczegóły - nadzwyczaj ryzykowna taktyka ...albowiem wszelkie działania, których jedynym celem ( w/g oceny fiskusa) jest obniżenie podatków to temat wprost dla KKS.

 

 

Jakie dałania optymalizacyjne skoro niczego nie będziecie sprzedawać. Świadczycie jedynie usługi wystawiennicze i serwisowe dla Subaru. Sprzedażą zajmuje się sieć małych lotnych przedstawicieli handlowych, zatrudnionych w innych spółkach (kupujących od was auta w hurcie).

 

Zresztą nie ważne co wymyślicie, nie podnoscie cen bo 2/3 waszych klientów to i tak firmy i leasingi, a z detailstami podpiszemy umowy sprzedaży w ich mieszkaniach, kawiarniach czy innych punktach nie związanych z tradycyjnym salonem. Sprzedajecie tragicznie mało aut, więc nie dobijajcie tej marki jeszcze bardziej kolejnymi podwyżkami. Wystarczy że kurs euro gra na waszą szkodę. 2% to średnio 3.000zl, za moment Forester w Dieslu wyjdzie wam ponad 165.000zl co jest już lekko przesadzoną ceną w stosunku konkurentów (nie mówię o maniakach Subaru dla których istnieje jedna marka, ale o takich jak ja którzy kupili to auto przez czysty przypadek ). Jesteście też jedyną marką która nie daje rabatów (moze i dobra strategia) ALE realnie ( po rabatach) ceny macie wyższe niż Volvo (np XC60) nie mowiac o Hondzie, Toyocie czy Mitsubishi (to wszystko taniocha przy Foresterze). Tak więc proszę o trzeźwość.

 

Ps: Chcę zamówić lada dzień drugie Subaru w tym roku ( Levorga) z datą produkcji 2016, liczę że nie spotka mnie przykra niespodzianka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , ale ostatnio byłem w salonie Toyoty, odbierałem do firmy AYGO , i z nudów wsiadłem do RAV4 , wersja bardzo mocno wyposażona , z silnikiem 2.0 benzyna chyba 150 KM , AT . cena modelu prawie 150 tys. , Navi , skóra , itp. coś jak wersja platinum w FXT . Szczerze to śmiech na sali w porównaniu z FXT. Tu nawet nie ma co porównywać …… choćbym sie bardzo starał i był jak najbardziej obiektywny . FXT zabija RAV4 pod każdym względem . 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością nie wszyscy obarczą tym klienta,niektórzy wrzucą w koszty.

 

Mowa jest tu o podatku mającym charakter podatku obrotowego. Podatek taki płaci się od obrotu (przychodu) i jest on całkowicie niezależny od kosztów jego uzyskania. Sama natura takiego podatku oznacza również, że jego płatnik nie może wrzucić go w żadne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

FXT zabija RAV4 pod każdym względem .

Ja nie o tym. Ja raczej o niskim wolumenie sprzedaży i jego przyczynach czyli o negatywnych skutkach dalszego podnoszenia cen.

 

 

150 tys. x 2 % to podwyzka 3tys. zł sorry , ale to nie bedzie zauważalne ….. zobaczysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tymbardziej , dlatego piszę , że nawet ten podatek 2% , to fikcja ….. będzie gdzies ukryty , w opcjach , pakietach , ubezpieczeniach, leasingach itp. nikt tego nie odczuje moim zdaniem 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tymbardziej , dlatego piszę , że nawet ten podatek 2% , to fikcja ….. będzie gdzies ukryty , w opcjach , pakietach , ubezpieczeniach, leasingach itp. nikt tego nie odczuje moim zdaniem 
 

 

Czyli o tym jak naczepać dużą kase żeby nikt się nie zorientował :P

 

Nie no... tak dobrze jeszcze nie było żeby pieniądze brały się z nikąd, kwestia odczucia dyskusyjna, ale faktem jest że za tą fanaberię pan zapłaci, pani zapłaci.. społeczeństwo zapłaci... a na końcu menelka z dzieckiem dostanie po 500PLN :D bosko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tymbardziej , dlatego piszę , że nawet ten podatek 2% , to fikcja ….. będzie gdzies ukryty , w opcjach , pakietach , ubezpieczeniach, leasingach itp. nikt tego nie odczuje moim zdaniem 
 

 

Czyli o tym jak naczepać dużą kase żeby nikt się nie zorientował :P

 

Nie no... tak dobrze jeszcze nie było żeby pieniądze brały się z nikąd, kwestia odczucia dyskusyjna, ale faktem jest że za tą fanaberię pan zapłaci, pani zapłaci.. społeczeństwo zapłaci... a na końcu menelka z dzieckiem dostanie po 500PLN :D bosko...

 

 

SORRY , ale tak , demokratyczne społeczeństwo wybrało :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Sprzedajecie tragicznie mało aut,

A to ciekawe  - sprzedajemy istotnie tylko tyle , ile uda nam się  pozyskać z FHI ( jak już niejednokrotnie pisałem  aktualnie produkcja FHI nie nadąża za światowym popytem ).

A ponadto większość p.t. Forumowiczów uważa, że sprzedajemy .... za dużo  :P

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:       Ile samochodów sprzedaje Subaru Import Polska?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiedź: Wszystkie. 

 

 

 

c0449e1a8ff71f2e52ac0361fd33e71f.jpg

 

 

 

 

 

 

Patrząc po parkingach konkurencji to sytuacja godna pozazdroszczenia. ;)

 

Znajomy był ostatnio w salonie Subaru a  "rozpieszczony" po wizytach w innych salonach był tak zamotany kiedy usłyszał że,  bierze to co proponują albo nie będzie miał Subaru, że z marszu zamówił.  Nawet o rabat ze strachu zapomniał zapytać.  :biglol:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:       Ile samochodów sprzedaje Subaru Import Polska?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpowiedź: Wszystkie. 

 

 

 

c0449e1a8ff71f2e52ac0361fd33e71f.jpg

 

 

afaik niektore (finalnie) z dosc duza znizka, bo inaczej sie jakos tak... nie chca sie sprzedac ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radość, zwykła radość :P

A optymistycznie patrze na to, gdyż wczoraj wieczorem podjechałem do garażu i po 2,5 miesiącach przekręciłem kluczyk w Subarce a ta odpaliła jak zgaszona wczoraj i nadal jeździ jak nowa bryczka. :yahoo:

Zostawiłem klekota i ciesze się przez weekend porządnym samochodem :D

 

eddie_gt4 powiedział: afaik niektore (finalnie) z dosc duza znizka, bo inaczej sie jakos tak... nie chca sie sprzedac


Znaczy niezadowolony jesteś że można kupić Subaraka z fajną zniżką? :huh:

Nie ma zniżek źle, są zniżki źle... :huh::biglol:

Aby wszystkich zadowolić/ nie zadowolić czas na napisy na salonowych szybach...

"Są zniżki ale nie ma. Zapraszamy wszystkich!"

;)

 

 

Jakiś czas temu pojechałem nową Skodę zobaczyć, sprzedawca przywitał mnie informacją o wyjątkowo korzystnym rabacie, zanim jeszcze dotarłem do wystawionego samochodu... gdyby mnie interesował rabat sam w sobie to bym pojechał do Maroka a nie salonu Skody. 

 

Rabat był faktycznie interesujący ale samochód już nie.  ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...