Jump to content

alternator forester 2003

marcink 1973
 Share

Recommended Posts

cześć  

kupiłem drugi alternator (sprawny)podłączam a tam lipa błąd P0558 dalej w grze 

Pomierzyłem alter nie ładuje ,dodatkowo teraz zauważyłem że nie swieci sie kontrolka ładowania(w ogóle)  ,żarówki w liczniku ok 

Z trzech kabelków w kostce dochodzącej do alternatora  tylko niebiesko czerwony ma napięcie (tyle ile aku )

mam pytanie ,którym kabelkiem alter jest zasilany (niebieskim ??)na nim jest zero 

pozdr

Mam tak samo , ten sam blad. Wymienilem aternator z dawcy , to samo , kupilem nowy regulator napiecia przelutowalem i nic , blad wciaz ten sam - alternator circuit low. Napiecie ladowania poprawne , ponad 14 V , blad po skasowaniu i tak wskakuje . Poddalem sie ,zakleilem kontrolke tasma izolacyjna i juz mnie nie kluje w oczy.

czesc 

u mnie się okazało ,że sam to popsułem (nie skojarzyłem faktów) Kilka tyg temu wymieniałem żarówki podświetlające zegary  

powyciągałem oprawki żarówek ,tak na oko powkładałem nowe jednak jak sie okazało w  ikonke akumulatora dałem chyba jakąś zjaraną ??

Wczoraj u nas na forum znalazłem info ,ze ona wzbudza alternator 

Znalazłem starą (sprawną żarówkę )i czerwoną oprawke  ,zamieniłem  i alternator ożył  a P0558  po skasowaniu nie powrócił 

​Tak to jest jak sie amator z lewymi łapkami bierze ,wydawało by sie proste sprawy