Skocz do zawartości

alternator forester 2003


marcink 1973

Rekomendowane odpowiedzi

cześć  

kupiłem drugi alternator (sprawny)podłączam a tam lipa błąd P0558 dalej w grze 

Pomierzyłem alter nie ładuje ,dodatkowo teraz zauważyłem że nie swieci sie kontrolka ładowania(w ogóle)  ,żarówki w liczniku ok 

Z trzech kabelków w kostce dochodzącej do alternatora  tylko niebiesko czerwony ma napięcie (tyle ile aku )

mam pytanie ,którym kabelkiem alter jest zasilany (niebieskim ??)na nim jest zero 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo , ten sam blad. Wymienilem aternator z dawcy , to samo , kupilem nowy regulator napiecia przelutowalem i nic , blad wciaz ten sam - alternator circuit low. Napiecie ladowania poprawne , ponad 14 V , blad po skasowaniu i tak wskakuje . Poddalem sie ,zakleilem kontrolke tasma izolacyjna i juz mnie nie kluje w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc 

u mnie się okazało ,że sam to popsułem (nie skojarzyłem faktów) Kilka tyg temu wymieniałem żarówki podświetlające zegary  

powyciągałem oprawki żarówek ,tak na oko powkładałem nowe jednak jak sie okazało w  ikonke akumulatora dałem chyba jakąś zjaraną ??

Wczoraj u nas na forum znalazłem info ,ze ona wzbudza alternator 

Znalazłem starą (sprawną żarówkę )i czerwoną oprawke  ,zamieniłem  i alternator ożył  a P0558  po skasowaniu nie powrócił 

​Tak to jest jak sie amator z lewymi łapkami bierze ,wydawało by sie proste sprawy  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...