Skocz do zawartości

Strzałki na tłokach.


Łewap30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zapytać czy tłoki mają być zamontowane strzałką do rozrządu czy do zamachu. Wiem, że w innych autach przeważnie strzałką do rozrządu ale może subaru rządzi się innymi prawami. Proszę jeszcze o informacje czy są jakieś specjalne wytyczne do montażu korbowodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To właśnie będzie robione. Wał, korby, tłoki, pompa oleju nowe. Cylindry do szlifu, głowice do regeneracji. Wychodzę z założenia, że jak robić to porządnie dlatego jestem taki dociekliwy.

PS Mój post "Brokat w oleju". Wytrzymał jeszcze 25000km.

Edytowane przez Łewap30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buahahahahaha , świetny film , jak ktoś tak składa silniki to tylko życzyć powodzenia …. :)

A co on robi źle jeśli można wiedzieć, oprócz tego że warunki troszkę kiepskie :)

 

(pytam bo nie kumam anglikańskiego )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@carfit Jest coś co ten facet robi źle i trzeba do tego podejść inaczej?

+1? co facet robi nie tak?

Pierwszy raz widze zeby ktoś wystawił na pełne słońce , blok , tłoki , pierścienie , a potem to próbował mierzyć szczelinomierzem . Wynik z pewnością bedzie prawidłowy ;) , nie wspominam o nie doczyszczonej i nie obrobionej powierzchni bloku od strony głowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie przesadzaj koleś na pewno wszystko pomierzyl a potem wstawił filmik dla buraków jak składać silnik. I napewno ten koleś ma większy przemiał niż ty w swoim życiu. Przecież powiedział ze jest super master od składania silników Subaru.

 

Nie wiem czy jest master , czy nie , ale w ten sposób z pewnością nie powinien pokazywac na filmiku. 

Patrz na pierwszy lepszy film z brzegu, jest tego cale mnóstwo w sieci i zobacz różnice . Zastosowany smar do składania silnika  na pierwsze uruchomienie , pod panewki również , równe powierzchnie , pod głowice itd. 

 

https://youtu.be/byfNt-0iP6U

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...