Skocz do zawartości

Instalacja Gazowa - Subaru Impreza 2.5 N/A Automat


Jakub Mikita

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytania co do gazu ale konkretnie w mojej jednostce. Nasłuchałem się już mechaników i gazowników i nie wiem co robić. 

 

Posiadam auto jak w opisie z silnikiem ej251 SOHC z regulacją płytkową. Mechanik mi mówi, że montaż gazu to pomyłka i co jakiś czas wiąże się z wyjęciem silnika i regulacją (wymianą) płytek. Idąc dalej twierdzi, że niebawem padną obie głowice a koszt remontu to około 3000zł. Autko (narazie) nie bierze wiele oleju, płynu chłodniczego w ogóle. 

 

Moje autko nigdy nie będzie rajdówką a prędzej bulgoczącym wozidłem :) Koszt instalacji rozsądnej instalacji gazowej to 2 650zł

 

Do rzeczy:

Obecnie jeżdżę różnie ale z przewagą ciężkiej nogi. Tak więc średnie spalanie wychodzi mi 17,5l na 100km. (przejechałem 280km wlałem 50 litrów /98 :) )

 

Czy warto zamontować mu gaz? Czy starać się jeździć lekko? Czy ktoś gazował ten silnik? Czy mechanik ma rację? Zgłupiałem... Proszę o pomoc. 

 

 

 

Dla wyszukiwarki:

instalacja gazowa, gaz, zagazowanie, gaz w, montaż gazu, płytki, ej251, subaru Impreza, 2.5, automat, bez turbo, wagon, bugeye, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyszukiwarki:

 

@@Jakub Mikita, Jakbyś sam użył wyszukiwarki, to zapewne nie było by tego wątku.

 

O LPG mówi się w tym wątku: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/68228-lpg-w-subaru/

 

Tam też są już odpowiedzi na Twoje rozterki.

 

 

Posiadam auto jak w opisie z silnikiem ej251 SOHC z regulacją płytkową

 

Tak aby uszczegółowić: widziałeś te płytki?  Czy to następny wymysł mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólny wątek w którym nie ma nic sensownego. Wszystko ogólnie a odpowiedzi to zlepek kłótni, a ja pytam konkretnie bo nic nie znalazłem w wyszukiwarce jak i w googlach. Konkretnie o ten silnik aby zostało dla innych szukających :)

 

 

Tak aby uszczegółowić: widziałeś te płytki?  Czy to następny wymysł mechanika?

 

 

Nie znam się - dlatego pytam się speców :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...