Skocz do zawartości

Koszty remontu skrzyni STI DCCD


AceofSpades

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się okazuje, wbrew obiegowej opinii, skrzynie w STI wcale takie pancerne nie są i co jakiś czas trzeba do nich jednak zaglądać ;)

 

W mojej skrzyni by wypadało zrobić przegląd, bo i łożyska hałasują, synchro drugiego biegu czasami słabo działa i jeszcze jest problem z czujnikiem prędkości, którego nie da się wykręcić.

 

Pewnie do centralnego dyfra też by wypadało zajrzeć??

 

 

W związku z tym pytanie. Czy ktoś robił jakąś grubszą akcję ze skrzynią i ile go to kosztowało? Opłaca się to robić na grubo, czy lepiej kupić używaną skrzynię w dobrym stanie??

Edytowane przez AceofSpades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz  jednoznacznej odpowiedzi , po rozebraniu skrzyni i weryfikacji , bedziesz miał kosztorys , i wtedy zadecydujesz , części do skrzyni 6B do najtańszych nie należą i trzeba być przygotowanym na trochę wydatków .

Na pocieszenie ;) ostatnio remontowałem skrzynie w Toyocie RAV4 2.2 D z 2009 r. Ceny części Subaru sa naprawdę tanie  :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. No miałem dzwonić do ciebie pytać, ale w weekend nie chciałem zawracać głowy.

 

Możesz mi określić mniej więcej ile w mało optymistycznym wariancie kosztowałaby akcja wymiany płytek w centralnym dyfrze, synchro dwójki + jakieś najczęściej padające łożyska? Cena bez demontażu skrzyni. Czujnik obrotów to jakieś niewielkie pieniądze.

 

Pytam, bo jak to ma kosztować nie wiadomo ile, to dla mnie wygodniej będzie kupić używkę w dobrym stanie, wsadzić i mieć auto gotowe w przeciągu jednego dnia.

 

Robisz to co jakiś czas, więc około będziesz pewnie wiedział. Niech to będzie +/- te 20%. Mam nadzieję że rozumiesz.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde. No miałem dzwonić do ciebie pytać, ale w weekend nie chciałem zawracać głowy.

 

Możesz mi określić mniej więcej ile w mało optymistycznym wariancie kosztowałaby akcja wymiany płytek w centralnym dyfrze, synchro dwójki + jakieś najczęściej padające łożyska? Cena bez demontażu skrzyni. Czujnik obrotów to jakieś niewielkie pieniądze.

 

Pytam, bo jak to ma kosztować nie wiadomo ile, to dla mnie wygodniej będzie kupić używkę w dobrym stanie, wsadzić i mieć auto gotowe w przeciągu jednego dnia.

 

Robisz to co jakiś czas, więc około będziesz pewnie wiedział. Niech to będzie +/- te 20%. Mam nadzieję że rozumiesz.

 

Z góry dzięki.

 

nie widząc tego , wróże z fusów kwotę ok 4k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...