Jump to content

Skąd prąd do halogenów w gc wolnossaku i regulacja

pajac_am
 Share

Recommended Posts

Mam halogeny, włącznik, kabel i złączki.

A) Gdzie sie podpiac, zeby to swiecilo?

Moge bezposrednio do aku, ale to troche druciarstwem zalatuje ;) Moze ze skrzynki bezpiecznikow razem z tylnym przeciwmgielnym, czy czyms innym?

B) Na jakiej wysokosci ustawic swiatlo tych halogenow, zeby dobrze swiecilo i nie oslepialo?

Halogeny przednie mają niezależny obwód.

Spóbuj znaleźć nie używany bezpiecznik. Możesz mieć nie używany np. rear 12V i seat heater lub wiper de-icer, albo staraj się podłączyć się tam gdzie są w oryginale.
Schemat od GC znajdziesz w necie, niestety od wersji 2.2 i 2.5 US ale można iść wg tego, trochę pomaga.

Pozatym aby świeciło zgodnie z zasadą 12V musi być podłączone pod ACC - tak aby po przekręceniu kluczyka działało.

Tu uwaga np. seat heater jest nie używany ale on ma zawsze 12V wiec musisz użyć drugiego bezpiecznika np od zapalniczki który jest podłączony pod ACC też 12V (+).

Oba przewody 12V (+) idą na przekaźnik - ten z seat heater na styk przekaźnika, ten po ACC idzie na cewkę przekaźnika, masa wiadomo, a styk ruchomy przekaźnika na halogeny.

Prąd popłynie do halogenów z bezp. seat heater jak przekręcisz kluczyk bo wtedy zadziała przekaźnik........

Dzieki za porade, ale przed chwila zagladalem pod maske i olsnilo mnie, a mianowicie...

Moj zderzak gt nie ma dziur na spryskiwacze, ktore mialem w poprzednim zderzaku, a ktorych i tak nie uzywalem.

I co jakbym wpial halogeny bezposrednio do wtyczki od pompki, a wlacznik zastapil halogenowym?

Instalacja od spryskow wytrzyma obciazenie halogenami?

Poleglem w poszukiwaniach pradu i ostatecznie podpialem sie bezposrednio pod aku, jeszcze tylko musze bezpiecznik gdzies po drodze wstawic. Oczywiscie wlacznik mam w srodku ;)