Skocz do zawartości

Spozniona reakcja na szybkie dodanie gazu TPS?


Bo_Lo

Rekomendowane odpowiedzi

Od momentu zakupu zausazylem ze na postoju,jak energicznie dodam gazu (na pb i na lpg) to zanim wejdzie na obroty z biegu jalowego to przez chwile nic się nie dzieje tylko słychać cykanie.Objaw czasem jest,czasem znika całkiem a czasem prawie tego nie ma.Muslamem ze to zaplon ale mam wszystko nowe (cewka,przewody WN i swiece) Zreszta na poprzednich przewodach i swiecach bylo tak samo.Poza tym czasem jak jadę po emerycku np 60/h na 4 biegu i dodam gazu to jest takie pojedyncze lekkie szarpnięcie i dalej juz jedzie ,po czym przy ok 4.5k rpm znów lekkie szarpnięcie i dostaje kopa jakby byl Vtec ;)

W jakimś innym temacie ktos pisal ze 125hp N/A tak ma (z tym kopem pow 4,5 krpm) .Porownywalem z wersja 115hp i tam silnik reaguje na dodanie gazu natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TPS akurat można sprawdzić.

Na TPS, masz 3 przewody plus, minus i sygnałowy. Podłacz woltomierz między sygałowym a masą i zobaczysz odczyty na mierniku. Możesz wpiąć się w przewód przy TPS z miernikiek lub wziąć sygnał z ECU. Woltomierz będzie wskazywał proporcjonalnie do pedału gazu od 0,4 do 4,5 V - mniej więcej.

Można te dane jeszcze zczytać FreeSSM jak nie chcesz się grzebać przy kablach.

Zapomniałem dodać że nie musisz odpalać auto. TPS działa niezależnie czy silnik pracuje czy nie, aby był przekręcony kluczyk :).

Edytowane przez 4mamut
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki:)

Zmierzone.

Po podpieciu miernik pokazał 0.50.Następnie przy "dodawaniu gazu" warpsc zmieniala sie caly czas dość szybko,a na końcu bylo 4.47 +-

Po wróceniu do pozycji zamkniętej pokazał 0.48

Miernik tani szmelc

Czy to wartości prawidłowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli TPs dobry i to fałszywy  trop?

Generalnie tak to wygląda:

https://youtu.be/HF2IioDKoTs

W innej imprezie tylko że wersji 115hp z przepływomierzem tak nie ma-reakcja jest natychmiastowa.Może wersja z Map sensorem jak u mnie tak ma? a moze coś z map sensorem właśnie?


Ogólnie to problem jest jak silnik spadnie na te swoje wolne obroty ok 650rpm i  wtedy a ta opóżniona reakcję ,jak widać na filniku przy dodawaniu gazu na większych obrotach nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

          Bylo juz kilka tematow o tym ale nie znalazlem jakie wartosci powinny byc prawidlowe dla danego modelu. Mam sti 99 jdm czyli ej207 pashe II, ze zmian ktore moga miec wplyw to- kolektor wydechowy custom i wydech przelot fujisubo 3" oraz turbo vf 22, pomierzylem te napiecia to na zamknietej mam 0.47v a na full otwartej 4.22v napiecie wraz z otwieraniem przepustnicy zmienia sie bardzo plynnie ,takze tu jest ok, tylko czy te wartosci nie odbiegaja za bardzo od normy?  co ciekawe wziolem sobie mase z np. kolektora dolotowego to mialem o 0.03v wyzsze wartosci niz na masie z pinu TPS. czyzby to byl caly problem zasniedziale styki masy na ecu?

        Pytam bo mam podobne objawy czyli przy stalej predkosci jazdy noga sztywno na pedale gazu a autu jakby na chwile brakowalo paliwa czy powietrza ale wystarczy lekko musnac gaz i przyspiesza normalnie. Przy okazji zapytam ile powinno ladowac turbo na 4 biegu i piatym.

Do 6500obr/min laduje 1.1 bar po odlaczeniu klemy czyli resecie ecu, bo przed ladowal mi nawet tylko 1.0 bar, ale wlasnie w pamieci zapisaly sie bledy 24 -krokowy i 31- tps, dlatego zaczalem resetowac ecu i testowac. Dziwne bo po zakupie auta jak wracalem przez 330km do domu wydawalo mi sie ze wszystko jest ok a turbo ciagnelo do konca i ladowalo nawet 1.2 bar. Moze to wina paliwa bo wlasciciel lal tylko VP racing 100oct. a ja 98 na orlenie plus 2oct dodatek millersa.

Edytowane przez Glivek
zamienilem polaryzacje :> przy mierzeniu na pinach tps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...