Jump to content

Odstraszacz gryzoni i terminal 15


przemek6910
 Share

Recommended Posts

Chcę podłączyć odstraszacz gryzoni. W instrukcji napisane jest, że w większości samochodów po wyłączeniu silnika "terminal 15" zostaje przełączony z plusa do masy i w takim przypadku kabel minus należy podłączyć nie z masą, tylko z "terminalem 15" żeby odstraszacz włączył się automatycznie po wyłączeniu silnika. Jak to zrobić  w Outback-u z 2001 roku? podłączyć do masy, czy do "terminala 15" ? Z góry dzięki za podpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

czyżby kuna? :)

 

Mi 3 razy przegryzła przewody podciśnienia. Poza kostką WC, naftaliną i jakimś specyfikiem śmierdzącym na kuny kupiłem też w Leroy Merlin za ok 70 zł, odstraszacz ultradźwiękowy, zewnętrzny wbijany w ziemię, zasilany 4xAA. Jest z czujnikiem ruchu. Nie wiem co jest skuteczne, ale od czasu jak go posiadam, kuna raz tylko mi przegryzła przewody - wtedy gdy na noc zapomniałem go włączyć po tym jak kosiłem trawę i go wyjąłem. Używam zatem ze świadomością, że działa :)

Link to comment
Share on other sites

Temat szkodników był już wielokrotnie przerabiany  ;) Jeżeli chodzi o odstraszacze elektroniczne, są takie na baterie które można wsadzić pod maskę i odpada problem z podpinaniem do akumulatora...  

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałem dodać, że mój zasilany bateriami odstraszacz (akurat mam zewnętrzny), pracuje niespodziewanie długo na jednych bateriach. Sądziłem, że starczy na 1 miesiąc, a tymczasem działa już 3 albo 4 mce.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...