Skocz do zawartości

Kierownica ktoś zmieniał?


radson-k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Potrzebuje pomocy bo sam już nie wiem co mam robić?

W moim forku 2.0XT 2005r 190 tysi. przebieg. kierownica skórzana wygląda już nie ciekawie i muszę poszukać czegoś w lepszym stanie.

Niech mi ktoś pomoże kto już temat przerabiał czy mogę założyć już kierownicę ze sterowaniem? czy się nie bawić i założyć taką jak miałem bez sterowania. Wrzucę zdjęcie radia bo nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

 

Jakby ktoś miał taką kierkę do sprzedania to proszę o info.

post-8947-0-50770500-1446147335_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Sporo osób grzebało. Na pewno Wiatrak wymieniał. Generalnie operacja drastycznie trudna nie jest ponoć. Jedynie na przewody od poduszki trzeba uważać, ale to Ci się rozjaśni jak poczytasz:
http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/76002-wymiana-kiery-w-forku-xt-04my/

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/67512-jak-zdemontowac-przyciski-w-kierownicy/

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/75520-forester-iii-ma-kto%C5%9B-w-kierownicy-przyciski-do-telefonu/

WAŻNE!!!

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/70836-m%C3%B3j-%C5%9Blimak/page-2

 

No i naturalnie:
https://www.google.pl/?gfe_rd=cr&ei=ShC1VMOKAYKo4Aaz1YHoCg&gws_rd=ssl#q=site:forum.subaru.pl+forester+kierownica+wymiana

 

Powodzenia.

 

Aha, tu masz manual i znajdziesz wszystko z rysunkami włącznie:
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/2005/

Edytowane przez maniooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim forku 2.0XT 2005r 190 tysi. przebieg. kierownica skórzana wygląda już nie ciekawie i muszę poszukać czegoś w lepszym stanie

 

A nie lepiej dać tapicerowi do obszycia? Koszt ~200-300 zł.

 

Nie!!! Wielofunkcyjna ma logo MOMO i przez to auto lepiej się prowadzi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W moim forku 2.0XT 2005r 190 tysi. przebieg. kierownica skórzana wygląda już nie ciekawie

190 tysi? Wygląda na co najmniej 2x tyle...

Tak wygląda moja po około 40tyś km !!!

 

post-16237-1446214710,8974_thumb.jpg

 

Kilka samochodów już w życiu miałem ale takie coś po tak małym przebiegu widzę pierwszy raz. Kierownica wygląda jakby samochód miał 400tyś a nie 40.

Czasami mam wrażenie że wnętrze mojego Outbacka rysuje się i niszczy od samego patrzenia na nie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem, poszukaj po moich wątkach. Ale to był Forek III. Podejrzewam, że analogicznie jak w Forku II a nawet powinno być prościej, bo w forku III by działał tempomat musiałem dokupić kostkę czujnika hamulca 4 pinową, z radiem walczyć na razie mi się nie chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W moim forku 2.0XT 2005r 190 tysi. przebieg. kierownica skórzana wygląda już nie ciekawie

190 tysi? Wygląda na co najmniej 2x tyle...

Tak wygląda moja po około 40tyś km !!!

 

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1446214594.419579.jpg

 

Kilka samochodów już w życiu miałem ale takie coś po tak małym przebiegu widzę pierwszy raz. Kierownica wygląda jakby samochód miał 400tyś a nie 40.

Czasami mam wrażenie że wnętrze mojego Outbacka rysuje się i niszczy od samego patrzenia na nie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

U ciebie wygląda mi to na bardziej "mechaniczne" uszkodzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedz!

Wiem że kierownica wygląda dramatycznie, a to przez to że pani księgowa nosi pięć pierścionków na rekach, umalowała dwa razy kierke lakierem do paznokci i zmywala ją acetonem.

Wracając do tematu to nie wiem czy nie powinienem zostać przy serii bo potem ktoś powie że cos zmieniane i auto po dzwonie.

 Najgorsze że nie znalazłem nawet jednej kierownicy ze sterowaniem do tempomatu w przyzwoitym stanie. Kierownica MOMO to min 300zł i nie wiadomo czy uda mi się to ogarnąć żeby radio działało.

Jest jedna kierownica na allegro tylko trochę lakier jakby zmatowiały i zastanawiam się czy można ją pomalować i czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedz!

Wiem że kierownica wygląda dramatycznie, a to przez to że pani księgowa nosi pięć pierścionków na rekach, umalowała dwa razy kierke lakierem do paznokci i zmywala ją acetonem.

Wracając do tematu to nie wiem czy nie powinienem zostać przy serii bo potem ktoś powie że cos zmieniane i auto po dzwonie.

 Najgorsze że nie znalazłem nawet jednej kierownicy ze sterowaniem do tempomatu w przyzwoitym stanie. Kierownica MOMO to min 300zł i nie wiadomo czy uda mi się to ogarnąć żeby radio działało.

Jest jedna kierownica na allegro tylko trochę lakier jakby zmatowiały i zastanawiam się czy można ją pomalować i czy to ma sens?

Nie ma się co bać , trzeba tylko być uważnym i ostrożnym,kostki powinny być, tak że żadnego druciarstwa nie ma, wpina się w to co jest i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję ze wydam parę stów na kierownice ze sterowaniem, a potem się  okaże, ze nie mam jakiegoś kabelka i potem kolejne koszta i dłubanie z którym sobie nie poradzę i skończy się na jakimś serwisie i kolejnych kosztach. Znalazłem na allegro kierke za 99zl tylko pewnie musiałbym ją pomalować tylko ciekawe czy ta farba za miesiąc znowu nie zejdzie?


Zamykamy temat. Właśnie kupiłem zwykłą kierownice w skórze i nie będę już kombinował. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...