Skocz do zawartości

Nadkola... do Legacy III


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie i Panie, mam pytanie, czy nadkola z Legacy 1994-19999 dopasuje do mojego 2001? Ze starszej generacji znalazłem reparaturki, ale do mojego Legacy... ciężko. Przeszukałem internet, jeździłem po większych i mniejszych sklepach z częściami... ale niestety, każdy rozkłada ręce... 
Moje nadkola są fatalnej kondycji, a że autko kupiłem 3 tyg. temu to teraz chce zrobić go na igiełkę. 

 

P.S. Blacharz powiedział mi za dwa nadkola (dorobił by) 5 tys... więc to troszkę kaski... 

 

 

post-23450-0-99588600-1446141009_thumb.jpg

post-23450-0-89096400-1446141020_thumb.jpg

post-23450-0-51944400-1446141028_thumb.jpg

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukaj innego blacharza!!!!!

Z tego co pokazałeś na zdjęciach to wygląda, że rdza jest tylko na końcówce - wyciąć fragment wspawać kawałek blachy i po krzyku, przecież tam nie ma nie wiadomo jak skomplikowanych kształtów. Ja trochę gorsze pod blokiem z laminatu zrobiłem i prawie 3 lata trzyma bez problemu.

Pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:-) tez mam ten sam problem z nadkolami reperaturki zostaly dobrane od innego auta . Pasuja od skody octavi bodajze. Sprawdze dokladnie i potwierdze informacje moge nawet zrobic zdjecie bo reperaturki mam juz kupione czekam teraz tylko na czas aby zrobic przeszczep. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj:-) tez mam ten sam problem z nadkolami reperaturki zostaly dobrane od innego auta . Pasuja od skody octavi bodajze. Sprawdze dokladnie i potwierdze informacje moge nawet zrobic zdjecie bo reperaturki mam juz kupione czekam teraz tylko na czas aby zrobic przeszczep. Pozdrawiam

 

Czlapus, ale mówisz o Legacy III? Mi też się przyda ta informacja, oba tylne mam do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem 5kpln za te dwa ranty :facepalm: . Za 5kpln to całe nadwozie można wylakierować wraz z blacharką .

Tak kolego... dobrze zrozumiałeś 5 000 nowych polskich złotych... jak to usłyszałem to aż się mi beczeć chciało, no ale tylko on zgodził się podjąć dorobienia nadkoli na igłę i dać 2lata gwarancji.

 

Witam,

szukaj innego blacharza!!!!!

Z tego co pokazałeś na zdjęciach to wygląda, że rdza jest tylko na końcówce - wyciąć fragment wspawać kawałek blachy i po krzyku, przecież tam nie ma nie wiadomo jak skomplikowanych kształtów. Ja trochę gorsze pod blokiem z laminatu zrobiłem i prawie 3 lata trzyma bez problemu.

Pozdrawiam.

Kuba

No niby tak, ale ruda wyszła na całym nadkolu... na zdjęciach jest najbardziej tragiczne miejsce... Chce to zrobić, bo autkiem chce pojeździć dłużej...

 

Tak mowie o legacy 3 1998-2003 w wekend postaram sie wkleic zdjecie porownawcze nadkola od skody z tym subarowym ale pasuje calkem ok napewno da sie to wspawac a lepsze 100 razy to jak dlubanie i wspawywanie kawalkow blachy .

Czlapus, jeżeli faktycznie to pasuje to masz DUUUŻE SMACZNE PIWKO za te informacje! Czekam na zdjęcia.

Jeżeli faktycznie dopadne nadkola ze skodzianki i to będzie pasować to za 5k pln autko odwale na igłe, cycuś, delikatesik.

Będę się starał wrzucać fotki z edycji i modyfikacji Legasia. :)

 

Panowie, dzięki wielkie za pomoc! Jesteście Wielcy! :drinks:

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie porownujace nadkole Gacka i tego od Skody napewno identyczne niejest ale wstepnie przymierzalem i jest calkiem niezle :-) ale napewno lepiej zaplacic za takie reperaturki i odpicowac cale auto jak dac 5k za same reperaturki;-)

Czlapus wielkie dzięki dla Ciebie! Szukam nadkoli i po zimie raz, raz do blacharza ^^ Tak jak mówiłem PIWKO dla Ciebie, bo czuje, że zaoszczędzę sporo kaski. 

Tak nawiązując do cen, dzwoniłem dziś do ASO, wysłałem VIN, zdjęcia itd. i wyszło w granicach 4.500zł (przynajmniej tak ten Pan twierdził), więc też szału nie ma... Jasne, że mogę dać te 5.000, ale wtedy chce, żeby ta Subarka naprawdę była zrobiona na igłę i przyciągała oko. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema problemu :-) ja tez na wiosne bede sie bral za naszego legasia :-) efekty napewno na koniec pokaze :-) mam nadzieje ze jakos pomoglem. Dla ulatwiena to pytaj o nadkola do octavi 97r produkcjitak na moich pisze :-) a takie reperaturki to grosze poruwnaniu z tym co Ci koles powiedzial;D. Ja w wakacje robilem justy i musialem wyklepac sam z blachy . Czasu troszke zajelo ale zrobilem + do tego malowanie calego auta i mnie to wyszlo ok 500zl z materialem wlacznie robilem ok 4 dni wszystko

Edytowane przez Czlapus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niema problemu :-) ja tez na wiosne bede sie bral za naszego legasia :-) efekty napewno na koniec pokaze :-) mam nadzieje ze jakos pomoglem. Dla ulatwiena to pytaj o nadkola do octavi 97r produkcjitak na moich pisze :-) a takie reperaturki to grosze poruwnaniu z tym co Ci koles powiedzial;D. Ja w wakacje robilem justy i musialem wyklepac sam z blachy . Czasu troszke zajelo ale zrobilem + do tego malowanie calego auta i mnie to wyszlo ok 500zl z materialem wlacznie robilem ok 4 dni wszystko

Dzięki śliczne! :) Ale tak jak pisałem, oddam to wszystko do zaufanego blacharza - co prawda, nie chciał się podjąć dorobienia nadkoli - ale myślę, że z tym sobie poradzi. :) 

 

Noo w tym wypadku jednak to jedno "0" na końcu ma znaczenie ;) 500 a 5000 :)

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 25.10.2017 o 16:39, robertw22 napisał:

Do naszych subaryn reperaturki są tu : http://www.bolma.pl/oferta/subaru/legacy-98-04-gl-kombi.html

Ooo przyda się! Dzięki bardzo. 
Nadkola w moim Legacy! :D Podejście nr2, już 10.11.17 zaczynamy - tzn. inny blacharz zaczyna. :biglol::biglol:
Już nie mam do tej blachy sił... :biglol::biglol::biglol::biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sredniaq napisał:

A ktoś ci robił to za pierwszym razem, czy aż do teraz nie było ruszane?

Jak to rozgrzebałem to raczej "robotą" bym tego nie nazwał.  Przedtem jak się okazało nie była ta blacha zgnita. Więc z tego co zobaczyłem było czyszczenie i troszkę szpachli... -_- Teraz mają być zdjęcia, więc musi być zrobione tak jak się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sredniaq napisał:

Co prawda moje Legacy jest 10 lat starsze, ale jak zaczną rozbierać to różnie może być...

Mam nadzieję, że ten blacharz jest kumaty i wytnie to co jest złe i wstawi nowe. :) Koledze robił Carisme i wyszło to naprawdę całkiem przyzwoicie. Konserwacje też robi konkretnie, nie jakimś śmiesznym "psikaczem" za 10 złociszy tylko taką jakby smołą/gumą. Tacie zakonserwował Forestera i naprawdę tej konserwacji nie pożałował i od spodu autko naprawdę teraz wygląda przyzwoicie. 
Jak będziesz chciał to podrzucę Ci do niego nr, oczywiście po tym jak skończy mojego Gacka. :D Z Jabłonki do Wadowic to prawie rzut beretem, więc kawę wypijemy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...