Jump to content

Przekładka foteli GC 99-00

Marek Sowa
 Share

Recommended Posts

Witam forumowiczów,

przeszukiwałem wiele tematów z fotelami ale nie znalazłem odpowiedzi czy fotele np. z wrx 2001-2007 będą pasowały do modelu GC 99-00. 

U siebie mam fotele welurowe fotele jak w matizie i aż źle się na nich siedzi, a kubłów nie chce kupować bo niewygodne. Siedziałem kiedyś w fotelu z modelu GT i były fajne lecz nie podobały mi się wizualnie=]

Jakie fotele można montować do modelu GC? może jakieś akcesoryjne? firmy? jestem w temacie zielony.

Pozdrawiam

Witam,

problem jest chyba z wysokością po 2001 są wyższe i siedzi się jak na taborecie, mogę się mylić co do rocznika, ale warto dopytać  o ten fakt.

Dziękuję za informacje.

Dzisiaj znowu siedziałem w fotelu od GT 99, fotel super sportowy jak dla mnie i nie tak twardy i czuć jak trzyma boki, zdecydował bym się na niego zwłaszcza że kanapa z tyłu tez by pasowała. Ale poszukam kogoś co ma nowszy model i sportowy fotel i muszę przymierzyć bo różnica w cenie nie jest czasem duża a fotele nowsze wyglądają ładniej=]. Mam 175cm wzrostu więc powinno być bez uderzeń o sufit=]

A jakiś fotele z innych marek? jakieś akcesoryjne plug&play ?

Dziękuję.

Aha, czy jest duża różnica w fotelach z anglika? wady i zalety motażu takich foteli?

Edited by Marek Sowa

Anglik, jako że zakładasz odwrotnie, nie będzie miał regulacji siedziska.

Chodzi o regulacje wysokości góra/dół? bo odchylenie oparcia chyba jest montowane od strony pasażera?

Znalazłem na allegro takie coś:

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-wrx-sti-93-00-kanapa-fotele-kpl-i5058375866.html

ale fotel pasażera (org kierowcy) jest strasznie przetarty. Ale kolorystycznie by spasowało. Co myślicie o tych fotelach?

Czy może poszukać jakiś firmowych nowych foteli ?

Podobno fotele z gt są jednymi z najlepszych przynajmniej tak wyczytałem i sam takie mam i kto wsiądzie to jest zadowolony z tych foteli. Ja bym szukał 2 foteli gt na przód nie powinieneś zapłacić więcej jak 400 zł za sam przód a jak innej alternatywy szukasz to ja bym już szukał sportowych kubłów. Co do anglików to właśnie nie polecam wyższych foteli bo sam właśnie miałem z gt ale angola i była tragedia generalnie przy wzroście 184 bo był wyżej i nie miał regulacji. 

Edited by Hiszpanu

Tylko że znalezienie foteli z GT w dobrym stanie nie jest takie łatwe. W moim, mimo małego przebiegu, bok był już przetarty i wygnieciony, z dołu kruszyła się jakaś pianka... Słabo to wyglądało... Wyrzuciłem i wstawiłem takie z STI (chyba 2005). Niestety siedzi się wyżej, ale są wygodne, no i wyglądają super.

Anglik, jako że zakładasz odwrotnie, nie będzie miał regulacji siedziska.

Chodzi o regulacje wysokości góra/dół? bo odchylenie oparcia chyba jest montowane od strony pasażera?

Znalazłem na allegro takie coś:

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-wrx-sti-93-00-kanapa-fotele-kpl-i5058375866.html

ale fotel pasażera (org kierowcy) jest strasznie przetarty. Ale kolorystycznie by spasowało. Co myślicie o tych fotelach?

Czy może poszukać jakiś firmowych nowych foteli ?

Tak, dokładnie. Chodzi o regulację wysokości siedziska. 

Dla niższych osób może to nie mieć znaczenia akurat, ale dla wysokich zasadnicze.

Wg wielu osób (było o tym wielokrotnie na forum) najwygodniejsze fotele są bug'a sti, potem GT, a potem cała reszta. IMHO jest to prawda ;)

Fotele z GD z reguły są w dużo lepszym stanie, tak jak pisze Godlik, i chyba łatwiej je znaleźć.

Tylko że znalezienie foteli z GT w dobrym stanie nie jest takie łatwe. W moim, mimo małego przebiegu, bok był już przetarty i wygnieciony, z dołu kruszyła się jakaś pianka... Słabo to wyglądało... Wyrzuciłem i wstawiłem takie z STI (chyba 2005). Niestety siedzi się wyżej, ale są wygodne, no i wyglądają super.

To samo co u mnie kupiłem używany fotel z gt i jest luz na siedzisku, kruszy się pianka od siedziska i lewy bok fotela od wsiadania ma już zniszczoną piankę także czuć pod palcem stelaż oparcia, ale fotel robote dalej robi :)

Dziękuję za informacje i porady.

Właśnie widzę, że mało ogłoszeń foteli do gt, będę szukał, jak coś znajdę, przymierzę, kupie i założę, to podziele się opinią i zdjęciami.

Poszukam foteli STI do Buga, nawet angliki bo mam tylko 175 cm wzrostu=]

Dziękuję, jeszcze raz i pozdrawiam.

Ja mam u siebie w GC z WRX Hawka:

1277588_648111265213237_2117782013_o.jpg

Pasują P&P, jak to już zostało wspomniane.

Fotele wygodne, dobrze trzymają, ale... po porównaniu z GT'kowymi... to GT'kowe jednak znacznie lepiej przytulają. Są po prostu głębsze.

Przy moim niewielkim wzroście (172) problemu z wysokością nie stwierdziłem, dodatkowo moje mają regulację nie tylko oparcia, ale i głębokości. :)

Co jeszcze do GT'kowych:

Jeśli nie straszna Ci minimalna "rzeźba", to możesz śmiało poszukać foteli z "anglika", a następnie przełożyć "spód" z Twojego fotela kierowcy do "anglikowego" fotela pasażera. Pasuje jak ulał, jedyna rzecz, jaką musisz zrobić, to uciąć ze spodu fotela GT'kowego takie "uszy", i przyspawać je do Twojego spodu z NA - 10 minut roboty. Te "uszy" odpowiadają za trzymanie boczne siedziska :)

• 3 weeks later...

Oglądałem ostatnio fotele z GT:

http://olx.pl/oferta/fotele-subaru-impreza-do-lanosa-CID5-IDcBonx.html#82b3bae8ac

Niestety ruina... Dziury, przetarcia, pogniecione i gąbek prawie nie było...

Jutro jadę obejrzeć te fotele z 06 WRX: 

http://olx.pl/oferta/subaru-impreza-wrx-fotele-przod-rhd-CID5-IDclzlf.html#82b3bae8ac

Mam nadzieję, że nie będą to takie straszne taborety jak to opowiadacie. Na pewno z moimi stołkami matizowymi będą lepsze=] Jak stan będzie dobry i po zamontowaniu będzie co najmniej 5 cm między głową a podsufitką to wezmę=]

Oglądałem te fotele z WRX 07 z Krakowa od Michała. Fotele jakby owinąć folią to nówki. Nie wziąłem bo po zamontowaniu 5 cm wyżej i taborety jak to ktoś napisał ;/ rzekłbym, że te fotele, które już posiadam trzymają lepiej bo przynajmniej gąbka już jest miększa. Może to dlatego, że siedziałem w tych od GT i tak przyjemnie tuliły. Miałbym prośbę do Mateusza Piotrkowskiego byś sprawdził dla mnie te fotele z Torunia i mi dał znać.

pozdrawiam

ps. Może ktoś wie czy jest jakaś różnica między fotelami z GT a fotelami z WRX 93-97 na rynek japoński? czy różnią się czymś poza kolorem i wzorem obszycia?

pss. te fotele może ktoś oglądał:?

http://allegro.pl/subaru-impreza-gc-92-00-fotel-fotele-sedan-kubel-i5760678534.html

gość mi powiedział 750 pln z wysyłką za fotele, kanapę, boczki i mieszek do zmiany biegów. Brzmi to sensownie, gość mówi, że fotele nie wytarte bez dziur i gąbki ok tylko poplamione. Widział je ktoś może z was? Dziękuje za odpowiedzi

Edited by Marek Sowa

• 2 weeks later...

Myślę, że temat można zamknąć. Wniosek taki, że wszystkie przednie fotele z sedanów pasują do Imprezy GC4'00 plug&play, nawet angielskie/japońskie ale te nie mają regulacji wysokości. Przy wzroście 180cm trzeba odpuścić sobie fotele ang/jap bo będzie się wadzić głową o podsufitkę.

-GT'93- pasują fotele i kanapa ale nie pasują boczki, fotele dobrze trzymają, nie mają regulacji góra/dół.

-GT'00- pasuje wszystko razem z boczkami i kanapą, dla wersji ang/jap przy wzroście 173 wciąż jest z 7cm do podsufitki - takie sam zamontowałem i jestem zadowolony=]

-WRX'02- pasują fotele przód, są nawet sportowe, ale trzymają słabo, nie mają prawie wcale osadzenia.

-WRX'06- pasują fotele przód, są taboretowe, wyglądają sportowo i na tym wszystko się kończy = nie polecam, dla wersji ang/jap przy wzroście 173 jest jakieś 3 cm do podsufitki, jak ktoś ma włosy na 5cm to będzie szurał=]

Pozdrawiam, efekt moich poszukiwań i zamontowania:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/82908-impreza-gc4-z-sułkowic/?p=2360673

• 2 weeks later...

Fotele z klasycznych, kontynentalnych modeli GT/WRX/STI (nie wiem czy w ogóle się jakoś różnią) podejdą P&P do wanny GF, czy konieczna jest rzeźba? Gdyby nie miały regulacji góra/dół, to da się ją jakoś przełożyć z seryjnych?