Skocz do zawartości

Przekładka foteli GC 99-00


Marek Sowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

przeszukiwałem wiele tematów z fotelami ale nie znalazłem odpowiedzi czy fotele np. z wrx 2001-2007 będą pasowały do modelu GC 99-00. 

U siebie mam fotele welurowe fotele jak w matizie i aż źle się na nich siedzi, a kubłów nie chce kupować bo niewygodne. Siedziałem kiedyś w fotelu z modelu GT i były fajne lecz nie podobały mi się wizualnie=]

 

Jakie fotele można montować do modelu GC? może jakieś akcesoryjne? firmy? jestem w temacie zielony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje.

Dzisiaj znowu siedziałem w fotelu od GT 99, fotel super sportowy jak dla mnie i nie tak twardy i czuć jak trzyma boki, zdecydował bym się na niego zwłaszcza że kanapa z tyłu tez by pasowała. Ale poszukam kogoś co ma nowszy model i sportowy fotel i muszę przymierzyć bo różnica w cenie nie jest czasem duża a fotele nowsze wyglądają ładniej=]. Mam 175cm wzrostu więc powinno być bez uderzeń o sufit=]

 

A jakiś fotele z innych marek? jakieś akcesoryjne plug&play ?

 

Dziękuję.

 

Aha, czy jest duża różnica w fotelach z anglika? wady i zalety motażu takich foteli?

Edytowane przez Marek Sowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anglik, jako że zakładasz odwrotnie, nie będzie miał regulacji siedziska.

 

Chodzi o regulacje wysokości góra/dół? bo odchylenie oparcia chyba jest montowane od strony pasażera?

Znalazłem na allegro takie coś:

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-wrx-sti-93-00-kanapa-fotele-kpl-i5058375866.html

ale fotel pasażera (org kierowcy) jest strasznie przetarty. Ale kolorystycznie by spasowało. Co myślicie o tych fotelach?

 

Czy może poszukać jakiś firmowych nowych foteli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno fotele z gt są jednymi z najlepszych przynajmniej tak wyczytałem i sam takie mam i kto wsiądzie to jest zadowolony z tych foteli. Ja bym szukał 2 foteli gt na przód nie powinieneś zapłacić więcej jak 400 zł za sam przód a jak innej alternatywy szukasz to ja bym już szukał sportowych kubłów. Co do anglików to właśnie nie polecam wyższych foteli bo sam właśnie miałem z gt ale angola i była tragedia generalnie przy wzroście 184 bo był wyżej i nie miał regulacji. 

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że znalezienie foteli z GT w dobrym stanie nie jest takie łatwe. W moim, mimo małego przebiegu, bok był już przetarty i wygnieciony, z dołu kruszyła się jakaś pianka... Słabo to wyglądało... Wyrzuciłem i wstawiłem takie z STI (chyba 2005). Niestety siedzi się wyżej, ale są wygodne, no i wyglądają super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Anglik, jako że zakładasz odwrotnie, nie będzie miał regulacji siedziska.

 

Chodzi o regulacje wysokości góra/dół? bo odchylenie oparcia chyba jest montowane od strony pasażera?

Znalazłem na allegro takie coś:

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-wrx-sti-93-00-kanapa-fotele-kpl-i5058375866.html

ale fotel pasażera (org kierowcy) jest strasznie przetarty. Ale kolorystycznie by spasowało. Co myślicie o tych fotelach?

 

Czy może poszukać jakiś firmowych nowych foteli ?

 

Tak, dokładnie. Chodzi o regulację wysokości siedziska. 

Dla niższych osób może to nie mieć znaczenia akurat, ale dla wysokich zasadnicze.

 

Wg wielu osób (było o tym wielokrotnie na forum) najwygodniejsze fotele są bug'a sti, potem GT, a potem cała reszta. IMHO jest to prawda ;)

Fotele z GD z reguły są w dużo lepszym stanie, tak jak pisze Godlik, i chyba łatwiej je znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że znalezienie foteli z GT w dobrym stanie nie jest takie łatwe. W moim, mimo małego przebiegu, bok był już przetarty i wygnieciony, z dołu kruszyła się jakaś pianka... Słabo to wyglądało... Wyrzuciłem i wstawiłem takie z STI (chyba 2005). Niestety siedzi się wyżej, ale są wygodne, no i wyglądają super.

 

To samo co u mnie kupiłem używany fotel z gt i jest luz na siedzisku, kruszy się pianka od siedziska i lewy bok fotela od wsiadania ma już zniszczoną piankę także czuć pod palcem stelaż oparcia, ale fotel robote dalej robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje i porady.

Właśnie widzę, że mało ogłoszeń foteli do gt, będę szukał, jak coś znajdę, przymierzę, kupie i założę, to podziele się opinią i zdjęciami.

Poszukam foteli STI do Buga, nawet angliki bo mam tylko 175 cm wzrostu=]

 

Dziękuję, jeszcze raz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w GC z WRX Hawka:

1277588_648111265213237_2117782013_o.jpg

Pasują P&P, jak to już zostało wspomniane.

 

Fotele wygodne, dobrze trzymają, ale... po porównaniu z GT'kowymi... to GT'kowe jednak znacznie lepiej przytulają. Są po prostu głębsze.

Przy moim niewielkim wzroście (172) problemu z wysokością nie stwierdziłem, dodatkowo moje mają regulację nie tylko oparcia, ale i głębokości. :)

 

Co jeszcze do GT'kowych:

Jeśli nie straszna Ci minimalna "rzeźba", to możesz śmiało poszukać foteli z "anglika", a następnie przełożyć "spód" z Twojego fotela kierowcy do "anglikowego" fotela pasażera. Pasuje jak ulał, jedyna rzecz, jaką musisz zrobić, to uciąć ze spodu fotela GT'kowego takie "uszy", i przyspawać je do Twojego spodu z NA - 10 minut roboty. Te "uszy" odpowiadają za trzymanie boczne siedziska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oglądałem ostatnio fotele z GT:

http://olx.pl/oferta/fotele-subaru-impreza-do-lanosa-CID5-IDcBonx.html#82b3bae8ac

Niestety ruina... Dziury, przetarcia, pogniecione i gąbek prawie nie było...

 

Jutro jadę obejrzeć te fotele z 06 WRX: 

http://olx.pl/oferta/subaru-impreza-wrx-fotele-przod-rhd-CID5-IDclzlf.html#82b3bae8ac

Mam nadzieję, że nie będą to takie straszne taborety jak to opowiadacie. Na pewno z moimi stołkami matizowymi będą lepsze=] Jak stan będzie dobry i po zamontowaniu będzie co najmniej 5 cm między głową a podsufitką to wezmę=]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tutaj:

http://allegro.pl/fotele-kubelkowe-subaru-impreza-gt-wrx-1993-1997-i5816513647.html

Jak dzisiaj mi nie spasują te z wrx to dam ci znać. Tylko czy te fotele są takie jak w GT bo widzę, że mają inny wzór jak te które do tej pory oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te fotele z WRX 07 z Krakowa od Michała. Fotele jakby owinąć folią to nówki. Nie wziąłem bo po zamontowaniu 5 cm wyżej i taborety jak to ktoś napisał ;/ rzekłbym, że te fotele, które już posiadam trzymają lepiej bo przynajmniej gąbka już jest miększa. Może to dlatego, że siedziałem w tych od GT i tak przyjemnie tuliły. Miałbym prośbę do Mateusza Piotrkowskiego byś sprawdził dla mnie te fotele z Torunia i mi dał znać.

pozdrawiam

 

ps. Może ktoś wie czy jest jakaś różnica między fotelami z GT a fotelami z WRX 93-97 na rynek japoński? czy różnią się czymś poza kolorem i wzorem obszycia?

 

pss. te fotele może ktoś oglądał:?

http://allegro.pl/subaru-impreza-gc-92-00-fotel-fotele-sedan-kubel-i5760678534.html

gość mi powiedział 750 pln z wysyłką za fotele, kanapę, boczki i mieszek do zmiany biegów. Brzmi to sensownie, gość mówi, że fotele nie wytarte bez dziur i gąbki ok tylko poplamione. Widział je ktoś może z was? Dziękuje za odpowiedzi

Edytowane przez Marek Sowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że temat można zamknąć. Wniosek taki, że wszystkie przednie fotele z sedanów pasują do Imprezy GC4'00 plug&play, nawet angielskie/japońskie ale te nie mają regulacji wysokości. Przy wzroście 180cm trzeba odpuścić sobie fotele ang/jap bo będzie się wadzić głową o podsufitkę.

-GT'93- pasują fotele i kanapa ale nie pasują boczki, fotele dobrze trzymają, nie mają regulacji góra/dół.

-GT'00- pasuje wszystko razem z boczkami i kanapą, dla wersji ang/jap przy wzroście 173 wciąż jest z 7cm do podsufitki - takie sam zamontowałem i jestem zadowolony=]

-WRX'02- pasują fotele przód, są nawet sportowe, ale trzymają słabo, nie mają prawie wcale osadzenia.

-WRX'06- pasują fotele przód, są taboretowe, wyglądają sportowo i na tym wszystko się kończy = nie polecam, dla wersji ang/jap przy wzroście 173 jest jakieś 3 cm do podsufitki, jak ktoś ma włosy na 5cm to będzie szurał=]

Pozdrawiam, efekt moich poszukiwań i zamontowania:

http://forum.subaru.pl/index.php?/topic/82908-impreza-gc4-z-sułkowic/?p=2360673

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...