Skocz do zawartości

Powrot Mazdy RX!


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

To zasluguje na osobny temat :)

Fantastyczne wiesci! Obok Subaru, Mazda jest kolejna japonska firma, ktora na szczescie nie zrywa z tradycjami i wbrew sceptycznym opiniom powraca z nowym modelem napedzanym silnikiem Wankla!  :yahoo:

 

Nowy koncept RX zostanie prawdopodobnie zaprezentowany juz w najblizszym tygodniu na salonie samochodowym w Tokio!

 

 

http://jalopnik.com/mazda-confirms-their-sports-car-concept-will-have-a-new-1738916061?rev=1445953673925 

 

Mazda president and CEO Masamichi Kogai said: “It is a two-door, two-seater. It is a pure sports car design. We have MX-5 and another icon is a rotary sports car. We haven’t talked about market reach but this would be in that segment.” Mazda design boss Ikuo Maeda added that the concept “represents our dream, but we don’t want it to be a dream too long.”

 

1492491651274006051.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co było z silnikiem nie tak oprócz apetytu na olej

 

Panewki i konieczność ich wymiany przy około 100 tys. km przebiegu. Ale mimo wszystko chciałbym spróbować wankla B)
Wymiana panewek dopiero przy 100 tys. Edytowane przez abecer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panewki? A ni czasem plaszcze wodne...

Nie żebym sie znał,ale znam kilku właścicieli wankli ,jeżdżą na codzien i raczej wspominali o płaszczach i apexach,ale to raczej jest normalne i wynika z samej konstrukcji.Odpowiednio serwisowany renesis wytrzyma spokojnie 150kkm,te starcze z turbina nawet więcej.Ziomek ma FC turbo 200hp i gnoi to auto niemiłosiernie i nie chce sie zepsuć.Zreszta nowy fabrycznie silnik lub jego kapotalka to koszt porównywalny z remontem boxera lub nawet taniej.Duza większość kosztów to fakt musu siciagania klamotow z JP no i robocizna.Choć z tym drugim ponoc coraz lepiej,prócz Koyota pojawil sie drugi ogarnięty serwis (Gronek) no i KMS chyba ogarnia wankle.

Co do RX9 to juz poszli po całości z egzotyka napędu.Ma być :

Wankiel 1.6

Turbo o napędzie elektrycznym

Dodatkowy silnik elektryczny

Od pewnych obrotów zapłon beziskrowy jak w dieslu :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Panewki? A ni czasem plaszcze wodne...

Może coś pomyliłem - chodzi mi o taki kawałek metalu, a konkretnie 3 kawałki, po których prześlizguje się tłok na styku z blokiem. Najbardziej mi to pasowało do panewki w konwencjonalnym silniku ;)

Uszczelnienia w formie "listewek"? Apex Seal na fotce.

 

post-16237-1446022737,0324_thumb.jpg

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Jak ma być zapłon beziskrowy skoro benzyna nie wybucha pod ciśnieniem jak ON tylko wymaga iskry ???

Mógłbyś to jakoś uzasadnić? Ekspertem nie jestem ale przekonany jestem że przy odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu nastąpi samozapłon mieszanki benzyny z powietrzem.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...