Skocz do zawartości

STI Flexible Strut Tower Brace Bar do XV SBD


ketivv

Rekomendowane odpowiedzi

mówiąc inaczej "elastyczna" rozpórka przednich kielichów

 

z racji, że prowadzenie XV SBD było mało precyzyjne, szczególnie przy serii zakrętów lub korekt kierunku auto jakby pływało przodem a sama reakcja na ruch kierownicy następowała z różnym opóźnieniem co jak sądzę jest (było) wynikiem barku odpowiedniej sztywności XV MY'13 co akustycznie objawiało się skrzypieniem czy innymi odgłosami pracy nadwozia, zdecydowałem z tym odrobinę powalczyć montując w ramach testu oryginalną rozpórkę co w przypadku XV Diesla nie jest takie proste gdyż tako nie występuje w ramach akcesorium Subaru STI

 

jest osobna dedykowana do XV benzyna, Levorg-a, WRX-a jak tez STI i ta ostatnia - prawdopodobnie - jako jedyna nadaje się do XV-ła diesel gdyż podobnie jak w STI musi odpowiednio minąć intercooler

 

bardzo dobrze zrobiony produkt, pasuje perfekcyjnie 

 

21893192344_afbec01e2b_b.jpg

22327775518_b949996ae9_b.jpg

22490091356_a0bffd5703_b.jpg

22515461805_6e53b0d2b8_b.jpg

 

czy pomogło ?  ;)

 

po pierwsze zniknęły odgłosy pracy przedniej części nadwozia w trakcie np. zjazdu z ronda, wyraźne naprężenia rozchodzące się po przedniej części nadwozia 

 

po drugie pojawiła się precyzja układu kierowniczego do jakiej byłem przyzwyczajony z poprzednich aut, auto wyraźnie lepiej radzi sobie z inicjacją zmiany kierunku jazdy, wyraźnie podąża za kierowcą 

 

po trzecie zwiększyła się skuteczność hamowania, "dohamowania" w zakręcie

 

ogólnie czuje jakby sztywność nadwozia przodu współgrała z tyłem auta 

 

 

jeśli "paść" zostanie ze mną trzeba pomyśleć o hamulcach  ;)

 

rozpórka przyleciała z Japonii symbol części ST20502VV010

 

 

 

 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do zwykłego XV 2.0i coś takiego da sie założyć

 

do XV z silnikami benzynowymi jest dedykowana o numerze SG517FJ002 na japońskim rynku (w USA inny numer tj. E4010FJ002)

 

http://sti.jp/parts/catalogue/impreza_gjgp/SG517FJ001.html

 

tak to wygląda w przypadku instalacji w XV 2.0i http://subarists.ru/post/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D1%8F%D1%8F_%D1%80%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%BA%D0%B0_STI_Flexible_Tower_Bar_SG517FJ002

 

ceny pewnie około 300 USD + przesyłka + opłaty celne 3,5% cła 23% VAT

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wszystkich swoich Subarakach (GT, XT i B9) mialem przednia gorna rozporke* i w kazdym z nich dawala wyczuwalny efekt... dla mnie to must have akcesorium w Subaru :thumbup:

 

 

 

*w GT i XT mialem tez cala kupe innych rozporek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako młody adept tuningu w dalekiej przeszłości do swojego civica ek3 założyłem OEM rozpórkę od vti. Faktycznie prowadzenie sie poprawiło ale po 2 miesiącach agresywnej jazdy przednia szyba odkleila sie od auta ( była OEM) :facepalm: W ASO kazli zdjąć wkleili nową i auto smigało jeszcze kupe lat. Być moze był to tylko przypadek byc może buda zaczeła inaczej "niekorzystnie" dla szyby pracować ale ja mając auto na gwarancji takiej rozporki nie założe :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sobie pęka, warto zaryzykować  ;)

 

zresztą być może największa zmian to auto dopiero czeka bo o ile silnik obecnie spisuje się dobrze to nie ukrywam, że jego stan obecny komplikuje mi nieco życie a samo auto staje się z czasem coraz lepsze

a to korci żeby pozbyć się SBD z jakże pięknego Subaru XV Desert Khaki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie zamawiales? Nie na japanparts?
 

 

na japanparts tez sa

 

 

 

 

Jest symetryczna? Nie bylo problemow z JDM?

 

 

jest symetryczna

 

w przypadku diesla nie ma dedykowanej pewnie ta od WRX czy Levorga też by minęła intercooler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...